Finanse na żywo

Blog finansowy Marzeny Kazbieruk

3000 zł najtaniej pożyczysz w Plus Banku

pinezka

135,85 zł miesięcznie - dokładnie tyle wynosi najniższa rata kredytu dostępnego dla nowych i obecnych klientów, którzy chcą pożyczyć od banku 3000 zł na 24 miesiące. Najlepszą ofertą może się pochwalić Plus Bank.

 

Więcej o najtańszych sposobach finansowania znajdziecie w najnowszym rankingu kredytów gotówkowych.

Lubię | 17 osób lubi
Skomentuj
Avatar zastępszy
ABUDABU # 15.06.2018 16:45
BREDZISZ DZIECINO ALBO NACIĄGASZ LUDZI
odpowiedz
Lubię
Szybka pożyczka w PKO Banku Polskim
Szybka pożyczka w PKO Banku Polskim
Wypłata nawet tego samego dnia, minimum formalności, możliwość konsolidacji zobowiązań z innych banków.
Sprawdź ofertę

Mastercard: Apple Pay już w 8 bankach

19.06.2018 13:18

Posiadacze kart Mastercard i Maestro mogą już korzystać z płatności mobilnych Apple Pay w ośmiu bankach działających w Polsce. W grupie uczestników systemu znajdują się obecnie:

  • Alior Bank,

  • Bank Pekao,

  • Bank Zachodni WBK,

  • BGŻ BNP Paribas,

  • Getin Noble Bank,

  • mBank,

  • Raiffeisen Polbank,

  • T-Mobile Usługi Bankowe.

Wdrożenie Apple Pay ma również w planach PKO BP.

 

Płacąc z Apple Pay z użyciem karty (debetowej lub kredytowej), użytkownik ma pewność, że numer karty nie zostanie zapisany ani w pamięci telefonu, ani na serwerach Apple. W zamian stosowany jest indywidualny Numer Konta Urządzenia, który w zaszyfrowanej postaci przechowywany jest z wykorzystaniem tzw. "bezpiecznego elementu" urządzenia. Poszczególne transakcje autoryzowane są z użyciem jednorazowych kodów.

 

Z płatności Apple Pay w sklepach stacjonarnych mogą korzystać posiadacze telefonów iPhone SE, iPhone 6 i nowszych oraz zegarków Apple Watch. Płacąc w Internecie, autoryzacja transakcji odbywa się za pomocą dotknięcia czytnika Touch ID lub z wykorzystaniem funkcjo Face ID w przypadku modelu iPhone X.

Lubię | 3 osoby lubi
Skomentuj
Porównaj najlepsze kredyty
Porównaj najlepsze kredyty
0 zł za kontakt doradcy, 0 zł za poradę specjalisty, 0 zł za dopasowanie ofert
Sprawdź ofertę

Klienci firmowi Banku Millennium mogą już korzystać z e-gwarancji

19.06.2018 12:04

Millennium jako kolejny bank udostępnił klientom firmowym możliwość uzyskania e-gwarancji, czyli elektronicznej gwarancji bankowej, wystawianej z użyciem bezpiecznego podpisu kwalifikowanego.

 

Dzięki e-gwarancji przedsiębiorcy mogą uprościć obieg dokumentów, skrócić czas realizacji zleceń, a także brać udział w postępowaniach zamówień publicznych, w których warunkiem uczestnictwa jest przekazanie dokumentów w formie elektronicznej.

 

E-gwarancję w Banku Millennium można pobrać w serwisie bankowości internetowej Millenet. Istnieje również możliwość zamówienia gwarancji na adres e-mail (własny lub kontrahenta). 

Lubię | 5 osób lubi
Skomentuj

2,5% na nowe środki w BGŻOptima

15.06.2018 16:56
Dziś ruszyła kolejna edycja Lokaty Kolekcjonerskiej w BGŻOptima. Stawką jest 2,5% w skali roku oferowane na nowe środki zdeponowane na lokacie 3-miesięcznej. Jedna osoba może założyć tylko jedną Lokatę Kolekcjonerską na kwotę maksymalnie 100 000 zł.
 
Jako nowe środki zostanie uznana kwota przekraczająca saldo na rachunkach klienta (kontach oszczędnościowych i lokatach terminowych) w BGŻOptima odnotowane 14 czerwca 2018 r.
 
Oferta będzie ważna do 25 czerwca 2018 r.
Lubię | 4 osoby lubi
Skomentuj

Wyprzedaż pożyczek dla przedsiębiorców w ING

6.06.2018 10:01

Do końca czerwca klienci firmowi będą mogli skorzystać z nowej promocji w ING Banku Śląskim - wyprzedaży pożyczek. W tym czasie będzie można uzyskać tańszą pożyczkę do 500 tys. zł bez zabezpieczenia:

 

- I wariant: 0% prowizji i marża 5,9% (marża dla profesjonalistów: 4,7%) - w tym przypadku marża będzie obniżona w stosunku do standardowej oferty z 8%,

- II wariant: 2,5% prowizji i marża 4,7% (w wersji standardowej).

W Ekopożyczce dla firm marża z kolei wyniesie 4,7%.

 

Maksymalny okres spłaty szybkiej pożyczki w ING Banku Śląskim to 10 lat. Pozyskane pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel. Bank nie pobiera opłat za rozpatrzenie wniosku i wcześniejszą spłatę.

Lubię | 12 osób lubi
Skomentuj

Konkurs BZ WBK: do wygrania bilety na Open'er Festival

6.06.2018 9:03
Klienci Banku Zachodniego WBK, którzy nie ukończyli jeszcze 26 roku życia, mają szansę na wygranie jednego z pięciu podwójnych biletów na Open'er Festival. Wydarzenie odbędzie się na początku lipca w Gdyni.
 
Żeby wziąć udział w konkursie, należy posiadać lub założyć Konto Jakie Chcę i uzupełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie banku, odpowiadając na pytanie:
 
"Jaką markę Ty i Twój wybrany znajomy lubicie najbardziej i dlaczego?"
 
Zgłoszenia będą przyjmowane do 15 czerwca 2018 r.
Lubię | 8 osób lubi
Skomentuj

BZ WBK zwalnia z opłat za przelewy natychmiastowe

5.06.2018 13:07
Już od 8 sierpnia posiadacze Konta Jakie Chcę będą mogli zlecać przelewy natychmiastowe Express Elixir, Przelewy 24 oraz BlueCash bez dodatkowych kosztów. Bank zniesie opłatę za usługę wraz z zaplanowaną zmianą taryfy opłat i prowizji.
 
W nowym cenniku banku zabraknie również pobieranych aktualnie opłat za zlecenia stałe. Znikną przy tym prowizje za wypłaty gotówki z zagranicznych bankomatów dla posiadaczy karty Dopasowanej, którzy mają mniej niż 26 lat.
 

Ujednoliceniu będzie podlegała opłata za pobieranie gotówki z bankomatów innych operatorów przy użyciu kart debetowych (z wyjątkiem karty Dopasowanej i kart walutowych). Po 8 sierpnia koszt transakcji wyniesie 4%.

Lubię | 11 osób lubi
Skomentuj

Mastercard podwyższa limit płatności zbliżeniowych bez PIN-u

29.05.2018 9:41

W przyszłym roku Polacy będą mogli płacić zbliżeniowo kartami Mastercard i Maestro do 100 zł bez wymogu autoryzowania transakcji kodem PIN. Obecnie PIN jest wymagany już przy zakupach powyżej 50 zł.

 

Mastercard otrzymał już od Narodowego Banku Polskiego zgodę na podwyższenie limitu, ale zmiana zostanie wprowadzona nie wcześniej niż w II kwartale 2019 r.

Lubię | 9 osób lubi
Skomentuj

3% w Nest Banku tylko do wtorku

18.05.2018 15:04

Wraz z dzisiejszą zmiana cennika Nest Bank wycofał 4-miesięczny wariant Nest Lokaty Nowe Środki, ale podwyższył oprocentowanie tej lokaty w wariancie 6-miesięczym: z 2,7% do 3% w opcji z kontem oraz z 2,5% do 2,8% w opcji bez konta.

 

Niestety promocyjne stawki nie pozostaną w ofercie banku na długo. Będą obowiązywać tylko do wtorku (22 maja) do godz. 20:30.

Lubię | 6 osób lubi
Skomentuj

Preferencyjne kredyty dla Małopolski z dofinansowaniem z WFOŚ

10.05.2018 12:11

Mieszkańcy województwa małopolskiego mogą już wnioskować o preferencyjne kredyty z dopłatami z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Krakowie.

 

Oferta kredytów z dopłatami do kapitału dostępna jest dla osób, które zamierzają zrealizować jedno z następujących przedsięwzięć:

- zakup i montaż pompy ciepła do ogrzewania budynku lub ogrzewania wody

- wymianę kotłów grzewczych

- budowę przyłącza do sieci kanalizacyjnej

 

Kredyty z dopłatami do odsetek dostępne są z kolei dla osób, które planują budowę biologicznych oczyszczalni ścieków.

 

Oferta dostępna jest w oddziałach BOŚ Banku na terenie woj. małopolskiego.

Lubię | 5 osób lubi
Skomentuj
Avatar zastępszy
towar # 11.05.2018 16:31
Jest wiele innych fajnych sposobów na zyskanie gotówki. Przykładowo świetna opcja to są firmy jak Financial home i pożyczki pod zastaw. Z tym, że weryfikacja bywa ostra (oni też pewnie nie chcą się władować w kłopoty, więc byle komu nie dadzą), ale i tak chyba warto.
odpowiedz
Lubię | 9 osób lubi