Finanse na żywo

Blog finansowy Marzeny Kazbieruk

3000 zł najtaniej pożyczysz w Plus Banku

pinezka

135,85 zł miesięcznie - dokładnie tyle wynosi najniższa rata kredytu dostępnego dla nowych i obecnych klientów, którzy chcą pożyczyć od banku 3000 zł na 24 miesiące. Najlepszą ofertą może się pochwalić Plus Bank.

 

Więcej o najtańszych sposobach finansowania znajdziecie w najnowszym rankingu kredytów gotówkowych.

Lubię| 18 osób lubi
Szybka pożyczka w PKO Banku Polskim
Szybka pożyczka w PKO Banku Polskim
Wypłata nawet tego samego dnia, minimum formalności, możliwość konsolidacji zobowiązań z innych banków.
Sprawdź ofertę

Citi Handlowy będzie pobierał opłaty za przelewy ekspresowe

18.10.2019 9:25

Przelewy natychmiastowe Express Elixir są usługą dodatkowo płatną,pozwalającą na przekazanie środków na konto odbiorcy niemal w czasie rzeczywistym. Dotychczas jednak klienci Citi Handlowego, mimo obecności w cenniku takiej opłaty, nie musieli jej uiszczać. To się jednak zmieni już 15 listopada br., wówczas bowiem cennikowe koszty zaczną być naliczane.

 

Jak przyznał bank, klienci Citi Handlowego mogli korzystać z przelewów ekspresowych bezkosztowo ze względu na "uwarunkowania systemowe". Ta sytuacja ulegnie niebawem zmianie, jednak opłaty wstecz nie zostaną naliczone.

Lubię
Porównaj najlepsze kredyty
Porównaj najlepsze kredyty
0 zł za kontakt doradcy, 0 zł za poradę specjalisty, 0 zł za dopasowanie ofert
Sprawdź ofertę

Nieoprocentowana pożyczka w Alior Banku

17.10.2019 9:52

Alior Bank wystartował z nową promocją, w której aktywni klienci mogą otrzymać nieoprocentowaną pożyczkę.

 

Promocja skierowana jest zarówno do nowych klientów, jak i tych dotychczasowych, a jej celem jest zachęcenie do aktywniejszego korzystania z usług, tj. konta bankowego i karty. Alior Bank skupia się tym samym na budowaniu długoterminowych relacji z klientami.

 

Skorzystanie z nieoprocentowanej pożyczki jest możliwe po spełnieniu dwóch warunków, tj. comiesięcznych jednorazowych wpływów na konto w kwocie min. 1500 zł oraz dokonywaniu comiesięcznych płatności kartą na kwotę min. 300 zł. RRSO pożyczki wynosi 9,9%.

Lubię

Bitwa o neta, czyli jak PKO BP edukuje młodzież

16.10.2019 11:40

Bank PKO BP udostępnił grę edukacyjną online "Bitwa o neta", której celem jest edukowanie młodzieży z zakresu cyberbezpieczeństwa.

 

"Bitwa o neta" jest kompilacją krótkich, prostych zadań, rozgrywanych jedno po drugim. Gracz, adept Akademii Cyberbezpieczeństwa, zdobywa wiedzę i umiejętności, które pozwolą mu "uratować Internet". W grze poruszane są kwestie, takie jak ochrona danych osobowych, oprogramowanie antywirusowe czy otwieranie załączników z nieznanych źródeł.

 

Gra powstała z myślą o młodzieży w wieku 13-16 lat, jest całkowicie bezpłatna i dostępna z poziomu Messengera.

Lubię

Credit Agricole ostrzega przed Agricole Trade

16.10.2019 11:06

Bank Credit Agricole wydał oświadczenie, w którym zaprzecza, jakoby był w jakikolwiek sposób powiązany z serwisem AgricoleTrade.com i ostrzega przed instalacją podejrzanych aplikacji bądź podawaniem swoim danych wrażliwych na niezaufanych witrynach www.

 

Agricole Trade jest serwisem reklamującym siebie jako brokera foreksowego, dzięki któremu klienci mieli w krótkim czasie zyskać znaczne zwroty z dokonywanych transakcji. Prawda okazała się zgoła inna i wielu użytkowników portalu straciło pieniądze.

 

Logo Agricole Trade nawiązuje wyraźnie do logo banku Credit Agricole, co sugerowało powiązania między obydwiema firmami. Istnieniu takich powiązań jednak bank Credit Agricole stanowczo zaprzeczył i przypomniał o konieczności zachowania ostrożności w internecie.

 

Jak na ironię, na stronie internetowej Agricole Trade widnieje slogan "Tylko zdrowy rozsądek ma przyszłość", ale akurat w tej kwestii zdecydowanie można się z nimi zgodzić.

Lubię| 1 osoba lubi

BLIKIEM będzie można płacić zbliżeniowo

16.10.2019 10:12

Zgodnie z zapowiedziami z grudnia 2018, Polski Standard Płatności oraz MasterCard zawarły partnerstwo, którego efektem będzie umożliwienie dokonywania płatności zbliżeniowych BLIK nie tylko w Polsce, ale także za granicą, wszędzie tam, gdzie terminale obsługują płatności MasterCard.

 

BLIK jest systemem płatności mobilnych, dostępnym w większości polskich banków. Dzięki integracji z systemem MasterCard Digital Enablement Service, płatność będzie inicjowana i uwierzytelniana bezpośrednio w aplikacji mobilnej banku.

 

Udostępnienie zbliżeniowego BLIKA planowane jest w ciągu dwóch kolejnych kwartałów.

Lubię

Dzięki SkyCash i Euronetowi zasilisz swoje konto bankowe

16.10.2019 10:00

SkyCash poszerzył swoją współpracę z Euronetem i od teraz jest możliwe nie tylko wypłacanie środków pieniężnych z bankomatów, ale także zasilenie konta bankowego we wpłatomatach.

 

Czym w ogóle jest SkyCash? Jest to aplikacja na smartfona, która pełni rolę wirtualnego portfela. Za pomocą tej aplikacji można w bardzo wygodny sposób np. zakupić bilety komunikacji miejskiej, bilety PKP ale także bilety do części kin. Dodatkowo za jej pomocą można przelać środki na telefon bądź zapłacić rachunek, a realizacja wszystkich tych zleceń odbywa się w czasie rzeczywistym.

 

Firma sukcesywnie poszerza wachlarz możliwości i jest już możliwe zasilenie konta SkyCash w bankomacie oraz wpłatomacie sieci Euronetu.

Skorzystanie z usługi jest płatne, prowizja od wpłaty wynosi 1,9%.

Lubię

Nowa oferta abonamentowa w PKO Leasing

16.10.2019 9:12

Jeszcze do 31 grudnia br. można skorzystać z promocji PKO Leasing na samochody osobowe oraz na maszyny i urządzenia.

 

W ofercie znajdują się 2 rodzaje abonamentów: Leasing+, który dotyczy samochodów osobowych i tych do 3,5 tony oraz Abonament Maszynowy, który dotyczy maszyn i urządzeń.

W opcji dotyczącej samochodów osobowych jest możliwość darmowej rejestracji z ubezpieczeniem GAP, zaś Abonament Maszynowy jest dodatkowo rozszerzony o finansowanie dla start-upów.

Oba abonamenty oparte są na stałej stopie oprocentowania, dzięki czemu rata leasingowa pozostaje stała przez cały okres leasingowania.

 

Warunkiem skorzystania z promocji jest wkład własny w wysokości 20% oraz pozytywna weryfikacja w BIK. Samo finansowanie może wynieść maksymalnie do kwoty 100 tys. zł, zaś produkt dostępny jest nawet dla podmiotów istniejących krócej niż 3 miesiące.

Lubię| 1 osoba lubi

BOŚ Bank zmienia oprocentowanie lokat

15.10.2019 10:37

Od dziś zmienia się oprocentowanie walutowych lokat terminowych.

 

Poniżej aktualne oprocentowanie:

 

EKOlokata z Frankiem:
- 3 miesiące – 0,01%
- 6 miesięcy – 0,05%
- 12 miesięcy – 0,05%
- 24 miesiące – 0,10%
- 36 miesięcy – 0,10%

 

EKOLokata w walucie:
EKOLokata w EUR

- 3 miesiące – 0,01%
- 6 miesięcy – 0,05%
- 12 miesięcy – 0,10%
- 24 miesiące – 0,10%
- 36 miesięcy – 0,10%
EKOLokata w USD
- 1 miesiąc – 0,15%
- 3 miesiące – 0,25%
- 6 miesięcy – 0,30%
- 12 miesięcy – 0,50%
EKOLokata w GBP
- 1 miesiąc – 0,15%
- 3 miesiące – 0,30%
- 6 miesięcy – 0,40%
- 12 miesięcy – 0,60%

 

Nowe oprocentowanie obowiązuje zarówno dla nowych, jak i dla odnawiających się lokat.
 

Lubię

e-Awizo i Polecony do skrzynki w Banku Pocztowym i EnveloBanku

15.10.2019 10:22

Bank Pocztowy łączy usługi bankowe z usługami pocztowymi i wprowadza nowe funkcjonalności: e-Awizo i Polecony do skrzynki.

 

Usługa e-Awizo jest SMS-owym powiadomieniem o przesyłce oczekującej na poczcie, zaś usługa Polecony do skrzynki polega na tym, że list polecony, jak w nazwie usługi, trafi bezpośrednio do skrzynki, zaś klient otrzyma powiadomienie SMS-em lub mailem o fakcie ich dostarczenia.

 

Obie usługi dla klientów Banku Pocztowego i EnveloBanku są bezpłatne.

Lubię