Finanse na żywo

Blog finansowy Marzeny Kazbieruk

BOŚ udostępnia Pożyczkę na Dobry Rok

15.12.2017 8:21

Bank Ochrony Środowiska uruchomił promocję „Pożyczki na dobry rok”. Wyróżniki oferty: prowizja 7,5% oraz oprocentowanie 7,5% (dla umów z okresem spłaty do 36 miesięcy) lub oprocentowanie zmienne będące sumą WIBOR-u 6M i marży 5,99% (dla umów z okresem spłaty powyżej 36 miesięcy).

 

Maksymalny okres kredytowania to aż 10 lat.

 

Wniosek o pożyczkę można złożyć w placówkach banku, przez internet (na stronie banku) oraz w systemie bankowości elektronicznej BOŚBank24.

 

Promocja potrwa do końca stycznia 2018 r.

Lubię | 2 osoby lubi
Skomentuj
Szybka pożyczka w PKO Banku Polskim
Szybka pożyczka w PKO Banku Polskim
Wypłata nawet tego samego dnia, minimum formalności, możliwość konsolidacji zobowiązań z innych banków.
Sprawdź ofertę

Deutsche Bank Polska sprzedany

14.12.2017 13:45

Deutsche Bank AG sprzedaje część biznesu detalicznego i business banking w Polsce. Kupcem został Bank Zachodni WBK.

 

Część Deutsche Banku Polska (DBP)przejdzie w ręce BZ WBK wraz z domem maklerskim DB Securities S.A. Przejęciu nie będą z kolei podlegać kredyty mieszkaniowe i pożyczki hipoteczne w walutach obcych. DBP nadal będzie też oferował usługi klientom korporacyjnym.

 

Na finalizację transakcji musimy jednak jeszcze trochę poczekać. Do jej ostatecznego zawarcia dojdzie dopiero, gdy pozyskane zostaną zgody: KNF, regulacyjne, korporacyjne oraz zostaną spełnione inne warunki. Przewidywany termin zakończenia procesu to IV kwartał 2018 r.

 

BZ WBK S.A. stanowi część Grupy Santander, której głównym udziałowcem jest Banco Santander S.A.

Lubię | 3 osoby lubi
Skomentuj
Porównaj najlepsze kredyty
Porównaj najlepsze kredyty
0 zł za kontakt doradcy, 0 zł za poradę specjalisty, 0 zł za dopasowanie ofert
Sprawdź ofertę

TAPnij Kasę z Alior Bankiem jeszcze do końca grudnia

13.12.2017 18:01

W związku z dużym zainteresowaniem promocją, Alior Bank przedłuża do końca roku konkurs TAPnij Kasę, stworzony we współpracy z Google. 

 

W akcji mogą wziąć udział wszyscy klienci indywidualni Kantoru Walutowego Alior Banku, którzy są posiadaczami karty zbliżeniowej do konta i będą aktywnie korzystać z aplikacji Android Pay. Na start użytkownicy otrzymają od banku 50 zł zwrotu za 5 wykonanych transakcji.

 

Osoby, które w jednym z tygodniowych etapów zdobędą najwyższa liczbę punktów za operacje finansowe przeprowadzone w aplikacji, mają szansę na jedna z nagród głównych: 1000 zł.  

Lubię | 4 osoby lubi
Skomentuj

NBP i KNF ostrzegają przez bitcoinami

12.12.2017 15:36

Zarówno Narodowy Bank Polski, jak i Komisja Nadzoru Finansowego nie kryją swojej niechęci do kryptowalut. W ramach kampanii informacyjnej wspólnymi siłami oba podmioty uruchomiły stronę WWW, na którą koniecznie powinni zajrzeć zwolennicy bitcoina i innych cyfrowych walut: uwazajnakrypotwaluty.pl.  

 

A Wy? Czy podzielacie zdanie NBP i KNF?

Lubię | 1 osoba lubi
Skomentuj

Startuje Play Ubezpieczenia

12.12.2017 11:28

Dziś zadebiutował mobilny market ubezpieczeniowy jednego z głównym operatorów telefonii komórkowej. Pod marką Play Ubezpieczenia sprzedawane będą polisy chroniące na wypadek m.in. nieautoryzowanych połączeń telefonicznych, kradzieży (np. torebki lub roweru) czy wypadków zwierząt.

 

Aktualnie w aplikacji Play Ubezpieczenia udostępnionych jest 31 unikalnych polis (w 73 możliwych wariantach), dostarczanych przez różne zakłady ubezpieczeń.

 

Aplikację na razie można pobrać tylko na urządzenia z systemem Android - wersja na iOS ma być oddana do użytku jeszcze w tym roku.

Lubię | 2 osoby lubi
Skomentuj
Avatar zastępszy
Gość # 16.12.2017 22:33
Witam wszystkich.Ja znalazłem bardzo dobrą ofertę z której jestem bardzo zadowolony na fb oferty finansowe https://www.facebook.com/lorak43/
odpowiedz
Lubię
Avatar zastępszy
Gość # 13.12.2017 15:36
Super
odpowiedz
Lubię | 3 osoby lubi

ING Bank Śląski udostępnia aplikację do e-gwarancji

11.12.2017 10:34

ING Bank Śląski wystartował z aplikacją dla klientów korzystających z e-gwarancji w kontaktach z kontrahentami. To usługa, która umożliwia przedsiębiorcom potwierdzenie wiarygodności podpisów przez Internet i pobranie potwierdzenia w formie PDF.

 

E-gwarancja jest najtańszą formą gwarancji bankowej. Jest traktowana na równi z gwarancją papierową, ale wykorzystuje mechanizm bezpiecznego podpisu kwalifikowanego

 

Aplikacja działa online (bez instalacji na komputerze). 

Lubię | 2 osoby lubi
Skomentuj

Pekao zaprzecza planowaniu fuzji z PKO BP

8.12.2017 10:14

Bank Pekao szybko zareagował na dzisiejsze pogłoski o nadchodzącej fuzji z PKO Bankiem Polskim. Przed chwilą na stronie Pekao pojawił się taki oto komunikat prasowy:

 

W związku z dzisiejszą publikacją (2017-12-08) „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” Bank Pekao S.A. informuje, że nie prowadzi rozmów w zakresie połączenia z Bankiem PKO BP. Jest to fake news. 

 

Gdyby doszło do połączenia obu banku, powstałby moloch, skupiający 1/3 udziałów w rynku i obsługujący ok 15 mln klientów.

Lubię | 3 osoby lubi
Skomentuj

Deutsche Bank ułatwia obsługę kredytów hipotecznych

8.12.2017 9:53
Bank idzie z duchem czasu i umożliwia klientom hipotecznym dostarczenie przez Internet wybranych dokumentów dotyczących posiadanego kredytu mieszkaniowego lub zmiany warunków umowy.
 
On-line przesłać można m.in.:
- umowę ubezpieczenia nieruchomości
- zaświadczenie o wpisie hipotecznym w księdze wieczystej
- akt notarialny przeniesienia własności nieruchomości
 
Oprócz tego elektronicznie zawnioskujemy m.in. o:
- wydłużenie okresu spłaty do pierwotnego (zgodnie z umową kredytową)
- skrócenie okresu karencji
- zmianę systemu rat z malejących na równe

- przywrócenie pierwotnej marży po jej podwyższeniu wskutek niespełnienia warunku wpływóœ pieniężnych na konto


Formularz służący do przesyłania dokumentów znajduje się w dziale:
Klienci indywidualni→Kredyty hipoteczne→Obsługa kredytu hipotecznego- aneksy, polis
Lubię | 1 osoba lubi
Skomentuj

Weekendowe przerwy techniczne w aż 4 bankach

8.12.2017 8:25
Na ten weekend aż 4 banki zaplanowały przeprowadzenie prac serwisowych. Ich klientów ostrzegamy przed możliwymi utrudnieniami:
 
Nest Bank
8 grudnia (piątek) infolinia Nest Banku będzie czynna tylko do godz. 18:00. Ograniczenie nie wpłynie jednak na możliwość zastrzegania kart.
 
 
Deutsche Bank
9 grudnia (sobota) od północy do godz. 14.00 w Deutsche Banku pojawią się problemy z dostępnością Teleserwisu, z kolei niedostępne będą systemy db easyNET i db powerNET.
 
Volkswagen Bank
10 grudnia (niedziela)  od 6:00 do 10:00 klienci Toyota Banku mogą napotkać problemy w realizacji płątności internetowych z 3D Secure przy użyciu kart Visa Volkswagen Bank.
 
ING Bank Śląski
11 grudnia (poniedziałek) od północy do 1:00 nieczynne będą wpłatomaty ING Banku Śląskiego i sieci Planet Cash
Lubię | 1 osoba lubi
Skomentuj

Rekordowa popularność IKO: już 2 mln aktywnych aplikacji

7.12.2017 13:43
PKO Bank Polski pochwalił się wynikami dotyczącymi bankowości mobilnej. W ciągu roku liczba aktywnych aplikacji IKO wzrosła dwukrotnie, przekraczając 2 mln sztuk.
 
Jak dotąd to najbardziej "chodliwa" aplikacja bankowa na rynku.
 
Warto dodać, że PKO BP obsługuje również 145 tys. mobilnych kart zbliżeniowych HCE, przy czym w 2017 roku odnotował aż 32 mln transakcji mobilnych.
Lubię | 1 osoba lubi
Skomentuj