Finanse na żywo

Blog finansowy Marzeny Kazbieruk

3000 zł najtaniej pożyczysz w Plus Banku

pinezka

135,85 zł miesięcznie - dokładnie tyle wynosi najniższa rata kredytu dostępnego dla nowych i obecnych klientów, którzy chcą pożyczyć od banku 3000 zł na 24 miesiące. Najlepszą ofertą może się pochwalić Plus Bank.

 

Więcej o najtańszych sposobach finansowania znajdziecie w najnowszym rankingu kredytów gotówkowych.

Lubię| 18 osób lubi
Szybka pożyczka w PKO Banku Polskim
Szybka pożyczka w PKO Banku Polskim
Wypłata nawet tego samego dnia, minimum formalności, możliwość konsolidacji zobowiązań z innych banków.
Sprawdź ofertę

mPojazd dostępny na iPhony

wczoraj, 17:05

Usługa mPojazd, dzięki której kierowcy nie muszą już wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego ani polisy OC, została udostępniona na telefony z systemem iOS.

 

mPojazd jest usługą aplikacji mObywatel, dzięki której dostęp do informacji o posiadanych pojazdach możliwy jest z poziomu aplikacji mobilnej. Ta funkcjonalność pierwszy raz została udostępniona w maju br. na telefony z systemem Android. W aplikacji nie widać jednak pojazdów firmowych, wypożyczonych ani leasingowych.

 

mObywatel jest projektem zainicjowanym przez Ministerstwo Cyfryzacji, inne opcje w aplikacji to mTożsamość, eRecepty, mLegitymacje (szkolne i studenckie) oraz Polak za granicą.

Lubię
Porównaj najlepsze kredyty
Porównaj najlepsze kredyty
0 zł za kontakt doradcy, 0 zł za poradę specjalisty, 0 zł za dopasowanie ofert
Sprawdź ofertę

Finansowanie paneli fotowoltaicznych dzięki mLeasing

wczoraj, 16:50

mLeasing poszerzył swoją ofertę dla firm o finansowanie paneli fotowoltaicznych, tym samym wpisując się w ekologiczny trend. Oferta skierowana jest do przedsiębiorców z sektora MŚP, pozwala sfinansować instalację fotowoltaiczną do kwoty 250 tys. zł o mocy do 50kW. Wkład własny przedsiębiorcy powinien wynosić 10% inwestycji, zaś okres leasingowania to nawet 6 lat.

 

Panele fotowoltaiczne, zwane także panelami słonecznymi, są coraz popularniejsze nie tylko z powodu spadku kosztu ich instalacji, ale także dlatego, że pozwalają znacznie obniżyć rachunki za prąd - oszczędność może wynieść nawet do 70%. Dodatkowo fotowoltaika wspiera ochronę środowiska naturalnego poprzez wykorzystanie odnawialnego źródła energii, jakim jest promieniowanie słoneczne. Zasada ich działania jest prosta - panel zamienia energię słoneczną w energię elektryczną, nie emitując przy tym do atmosfery gazów cieplarnianych ani żadnych szkodliwych związków.

Lubię

Do Cinema City z kartą Diners Club

wczoraj, 16:28

Wydawca kart kredytowych i obciążeniowych Diners Club potwierdził nawiązanie współpracy z siecią kin Cinema City. Jak mówi przedstawicielka Diners Club Poland, Monika Masztakowska, decyzja o tej współpracy została podjęta na podstawie danych rynkowych. Cinema City jest największą siecią kin w kraju, posiadającą 35 kin w 20 miastach Polski.

 

Diners Club oferuje karty kredytowe i obciążeniowe, których atutem jest długi okres bezodsetkowy (aż 59 dni) oraz niskie oprocentowanie (jedynie 6%). Dodatkowo do kart dodawane są pakiety ubezpieczeniowe, a ich użytkownicy mogą korzystać z dwóch programów lojalnościowych: ClubMiles oraz Miles and More. Wcześniej w tym roku Diners Club nawiązał współpracę z siecią sklepów Żabka, w przyszłości planowane jest dołączenie kolejnych podmiotów.

Lubię

mBank stawia bezpłatne lodowiska w 10 miastach Polski

29.11.2019 17:48

W pierwszej połowie grudnia w 10 polskich miastach staną 300-metrowe lodowiska, z których skorzystać będą mogli zarówno dorośli, jak i dzieci. Miasta w których będzie można skorzystać z atrakcji zafundowanej przez mBank to: Bełchatów, Łomża, Kalisz, Kłodzko, Przemyśl, Racibórz, Stalowa Wola, Suwałki, Włocławek i Żywiec.

 

Wejście na lodowisko będzie bezpłatne, osoby które nie posiadają łyżew będą mogły skorzystać z płatnej wypożyczalni. Koszt wypożyczenia łyżew to 6 zł, dla klientów mBanku ta opłata wynosi jednak symboliczne 1 zł. Skorzystanie ze zniżki będzie możliwe, gdy płatność za wypożyczalnie będzie dokonana kartą z logo mBanku.

 

W Bełchatowie, Kłodzku, Przemyślu, Stalowej Woli, Suwałkach, Włocławku i Żywcu lodowiska uruchomione zostaną 13 grudnia, zaś w Kaliszu, Łomży i Raciborzu 15 grudnia. Czynne będą do 24 lutego 2020.

Lubię

mBank udostępni klientom Fitbit Pay i Garmin Pay

29.11.2019 13:09

Najprawdopodobniej już w styczniu 2020 klienci mBanku będą mogli cieszyć się nowymi metodami płatności. Biuro prasowe banku potwierdziło, że prace nad wdrożeniem Garmin Pay są już na finiszu. Równocześnie udostępniona zostanie usługa Fitbit Pay. Z obu tych usług skorzystać będą mogli klienci posiadający zarówno kartę Visa, jak i Mastercard.

 

Fitbit Pay i Garmin Pay są metodami płatności zbliżeniowych, wykorzystujących tzw. wearables, czyli "urządzenia ubieralne". Smartwatche wyposażone są w dodatkowy moduł umożliwiający dokonanie płatności. Transakcje zbliżeniowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością, na ten moment jest to ponad 70% płatności bezgotówkowych.

Lubię| 2 osoby lubi

Revolut wprowadza polecenie zapłaty

28.11.2019 17:31

Brytyjski fintech systematycznie poszerza zakres oferowanych usług i udostępnił nową funkcjonalność - polecenie zapłaty. Usługa na tę chwilę dostępna jest jedynie w Wielkiej Brytanii. Można jednak podejrzewać, że w niedalekiej przyszłości może zostać poszerzona o kolejne kraje, w tym Polskę.

 

Nowa usługa wykorzystuje rozwiązanie Direct Debit Mandate firmy Modulr. Brytyjscy klienci korzystający z polecenia zapłaty będą chronieni przez brytyjski fundusz gwarancyjny, UK Direct Debit Guarantee.

Lubię

Nowe serwisy Aliora już w grudniu

27.11.2019 11:45

Niebawem, bo 14 grudnia, Alior udostępni klientom nową, odświeżoną wersję swojej aplikacji mobilnej oraz systemu transakcyjnego. Zmiana widoczna jest już w nazwach serwisów, będą to Alior Online dla serwisu internetowego oraz Alior Mobile dla aplikacji mobilnej.

 

Zmianie ulegnie zarówno pulpit (zmniejszone kafelki, dodatkowe informacje na pulpicie), jak i szablony płatności (zamiast dotychczasowych kafelków pojawi się widok listy). Zmieni się też wygląd ekranu kodów BLIK oraz przelewu na telefon BLIK.

 

Wprowadzane zmiany dotyczą jedynie wyglądu aplikacji, nie wpłyną jednak na dostępne w aplikacji funkcjonalności.

Lubię| 1 osoba lubi

Bezpłatne wsparcie w kwestiach cyberbezpieczeństwa dla klientów Santander

27.11.2019 10:38

Santander Bank Polska udostępnił dla klientów indywidualnych bezpłatną usługę CyberRescue, zapewniającą eksperckie wsparcie w sprawach dotyczących bezpieczeństwa w internecie. Każdy klient, który poczuje się zagrożony bądź rzeczywiście padnie ofiarą cyberprzestępstwa, będzie mógł zwrócić się po profesjonalną pomoc.

 

Pomoc CyberRescue dotyczy nie tylko bankowości internetowej czy mobilnej, lecz także w ogóle funkcjonowania w internecie. Porady i pomoc dotyczą także np. podejrzanych wiadomości mailowych czy też włamań na konta w sieciach społecznościowych.

 

Eksperci ds. bezpieczeństwa dostępni są 24/7 poprzez Messengera, mailowo, telefonicznie oraz SMS-owo, objęcie ochroną jest możliwe po wypełnieniu wniosku na stronie Santander Banku.

Lubię| 1 osoba lubi

Załóż konto dla firm w Pekao i zgarnij nawet 600 zł

26.11.2019 15:41

Z nową promocją dla przedsiębiorców wystartował właśnie bank Pekao SA. Nowe Konto Przekorzystne Biznes to oferta skierowana zarówno dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, jak i spółkę. Warunkiem jest jednak nieprzekraczanie kwoty 5 milionów złotych rocznego obrotu.

 

W ramach konta na klientów czeka szereg korzyści: konto jest bezpłatne przez rok, natomiast po upływie tego czasu opłata za nie też może być zniesiona, jeżeli na koncie jest odnotowana minimalna aktywność (np. przelewy do ZUS, US, wpływ w wysokości 2000 zł itd.). Do konta wydawana jest karta wielowalutowa (PLN, EUR, GBP, USD i CHF), za którą nie trzeba płacić, jeżeli wykona się w ciągu miesiąca 1 transakcję na 300 zł. Konto ma także swój system rabatowy, są to zniżki m.in. na Booking, Poczcie Kwiatowej lub Availo.

 

Przedsiębiorcy mogą skorzystać także z bardzo atrakcyjnej oferty dzierżawy terminali płatniczych. W przypadku firm dotychczas nie dających możliwości płatności kartą, przez 18 miesięcy korzystanie z terminala jest bezpłatne, zaś klienci u których taka możliwość była - za 1 zł miesięcznie przez rok.

 

Skorzystanie z promocji jest dodatkowo wynagradzane, ponieważ za samo otwarcie konta otrzymamy od banku 200 zł, za umowę o terminal płatniczy 200 zł, zawarcie pierwszej umowy o produkt kredytowy też jest premiowane kwotą 200 zł. Łącznie daje to 600 zł bonusów.

Lubię