25.09.2013, 11:42

Bank internetowy-wirtualny, ale w pełni funkcjonalny. Nie ma się czego bać!

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Bank internetowy-wirtualny, ale w pełni funkcjonalny. Nie ma się czego bać!
Przez wiele lat bank kojarzył się z marmurami, stabilnością, dostojnością. Wraz z nadejściem ery internetu wiele aktywności zaistniało w nowej, wirtualnej rzeczywistości. Tak właśnie powstał bank internetowy. Pozbawiony betonowych fundamentów, jednocześnie w pełni funkcjonalny.
Banki dostosowały się do nowej, internetowej rzeczywistości. Uruchomiły strony www, umożliwiły klientom dokonywanie szeregu czynności online. Mało tego. Powstały nowe instytucje, skoncentrowane tylko na działalności w sieci. W czym są lepsze od działających w bardziej tradycyjny sposób?
 
Bank internetowy tak samo bezpieczny
 
Niezależnie od tego, czy zakładasz bank w sieci, czy stawiasz na rozwój stacjonarnych placówek, podlegasz tym samym regulacjom prawnym. Musisz zatrudnić kompetentny zarząd, zatwierdzony przez KNF. Musisz dysponować odpowiednimi środkami gwarantującymi bezpieczeństwo Twoich klientów. Musisz mieć siedzibę, poddać się kontroli nadzorcy, dostosować się do jego wymagań. W przeciwnym wypadku licencja na prowadzenie działalności zostanie cofnięta.
 
Brak placówek? Niższe koszty
 
Ideą prowadzenia banku w sieci jest ucieczka od utrzymywania kosztownych oddziałów. Pomysł jest taki, aby klienci komunikowali się z instytucją za pośrednictwem internetu, a nie z pomocą bankowych konsultantów. Oczywiście grupa docelowa klientów ograniczy się wtedy do internautów, jednak ci stanowią wystarczająco liczny rynek. O ile zatem uda się zyskać ich zaufanie bez spotkania oko w oko, czemu nie?
 
Internetowy, nieinternetowy?
 
Rozwój internetu jest tak szybki, że różnica między internetowym i stacjonarnym modelem prowadzenia biznesu uległa zatarciu. Skoncentrowani na tradycyjnej działalności musieli przenieść ją również do sieci. Inaczej straciliby klientów, którzy postawili takie wymaganie. Cenią sobie czas, elastyczność i wygodę, a to są właśnie cechy internetu. Dzisiaj wszystko to, co oferuje bank internetowy jest obecne w ofercie tradycyjnego banku.
 
Który bank lepszy?
 
Co ciekawe, okazało się, że prowadzenie banku w sieci bez stacjonarnych placówek jest niemożliwe. Klienci czasami chcą, czasami muszą zobaczyć się z przedstawicielem instytucji. Tym samym bank internetowy zbliżył się do modelu tradycyjnej instytucji. Korzystający z jego usług mogą również spotkać się z konsultantem w placówce. Wprawdzie jest ich niewiele, ale jednak. Co zatem powinno decydować o wyborze banku? Cena, komfort, jakość. Oto odpowiedź.
 
Chcesz podyskutować o bankach i ich ofercie? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum!
 

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (25.09.2013).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2770 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

Comperia.pl poleca
1970-01-01
 
Zobacz dyskusje na forum
Forum o lokatach
Konto osobiste Smart Bank 5.8.2015 12:03 przez:
Kaja Metrowska
Konto oszczędnościowe w Smart Bank 28.5.2015 6:46 przez:
Mela

forum o lokatach

Forum finansowe dla firm
Smart Bank - wiarygodność 18.5.2016 7:42 przez:
MariuszZet

forum finansowe dla firm