26.05.2011, 11:16

Bank Gospodarki Żywnościowej obniża marże kredytów hipotecznych

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Bank Gospodarki Żywnościowej postanowił mocniej zawalczyć o najbardziej zyskownego klienta – kredytobiorcę hipotecznego. Właśnie ogłosił aktywną do końca czerwca promocję, na mocy której obniży marżę kredytu hipotecznego i budowlanego (w złotych, bo tylko w tej walucie bank pożycza środki) nawet do poziomu 0,95 proc.

Oprócz samej obniżki, ta instytucja finansowa będzie skłonna również nie pobierać opłaty przygotowawczej za udzielenie rzeczonych kredytów – wystarczy, że klient „pochwali” przed urzędnikiem tego banku, mówiąc „Mam konto osobiste w Państwa Banku”.  

Bank Gospodarki Żywnościowej nie wyróżnia się spośród innych banków pod względem warunków niezbędnych do spełnienia, aby marzyć o atrakcyjnym kredycie hipotecznym – nie wymaga mało... O ile jeszcze o zerową prowizję powalczyć jest stosunkowo prosto (trzeba po prostu mieć lub założyć konto osobiste w BGŻ), o tyle poprzeczka, do której należy podskoczyć aby cieszyć się niską marżą, została usytuowana wysoko.
 
Oprócz konta (w Planie Aktywnym albo w firmowym Planie 2 lub 3, z wpływami comiesięcznymi w wysokości min. 2 tys. zł) i nieskalanej żadnymi zaległościami historii kredytowej, należy pochwalić się także kartą Mastercard Gold (i co miesiąc wydawać nią 1 tys. zł) lub Mastercard Rowerową, Standard albo Ratalną (tymi kartami co miesiąc trzeba dokonać transakcji na minimum 500 zł) oraz wykupić ubezpieczenie nieruchomości „Pewny Dom” lub "Pewny Dom Plus".
 
Na dodatek na kuszącą marżę 0,95 proc. tak naprawdę „załapią się” tylko nieliczni – a mianowicie Ci, którzy będą starać się o kredyt w wysokości niższej niż 50 proc. wartości inwestycji.
 
Z jednej strony promocyjna oferta hipoteczna Banku Gospodarki Żywnościowej plasuje się w pierwszej piątce najatrakcyjniejszych kredytów mieszkaniowych, i pod względem wysokości rat jest naprawdę godna polecenia. Z drugiej strony jednak - po raz kolejny okazuje się, że aby wziąć dobry kredyt hipoteczny trzeba... być bogatym. Choć akurat w BGŻ warto – promocyjne warunki przebiją straty wynikłe z posiadania „kredytówki” czy konta osobistego.
 
Comperia.pl

 

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (26.05.2011).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2773 artykuły -

zobacz inne artykuły tego autora