20.08.2018, 15:38

Jak za darmo sprawdzić historię OC lub AC samochodu?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 1     / 10 (oddano 1 głosów)

Jak za darmo sprawdzić historię OC lub AC samochodu?

Każdy kierowca, który chce sprawdzić przebieg swojego OC lub AC (lub np. potrzebuje potwierdzenia zniżek za bezszkodową jazdę), może uzyskać on-line raport o historii szkód odnotowanych przez UFG. Usługa jest bezpłatna, a do skorzystania z niej wystarczy założyć konto na portalu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Z bazy Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) mogą  za darmo skorzystać wszystkie osoby fizyczne czy przedsiębiorcy. W raporcie UFG o przebiegu ubezpieczenia lub historii szkód znaleźć można podstawowe informacje o szkodach, takie jak:

  • data zdarzenia drogowego,
  • nazwę ubezpieczyciela, do którego zgłoszono szkodę,
  • identyfikator szkody nadany przez towarzystwo ubezpieczeniowe,
  • rola danej osoby w zdarzeniu (np. sprawca, kierujący, poszkodowany),
  • rodzaj ubezpieczenia (OC lub AC).

Dokument będzie zawierać informacje o posiadanych przez kierowcę polisach komunikacyjnych (OC/AC), a także ewentualnych szkodach drogowych i wypłaconych z ubezpieczenia odszkodowaniach. UFG nie gromadzi jednak danych o przysługujących klientowi zniżkach.

Raporty z UFG udostępniane są w dwóch wariantach: zawierającym pełną historię w UFG lub z prezentujący informacje z ostatnich 5 lat. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że informacje gromadzone są w bazie dopiero od kilkunastu lat: od 2004 r. w przypadku OC i od 2006 r. w zakresie AC. Raport pobrać można w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej lub niemieckiej.

Dostęp do historii szkód kierowca może uzyskać po rejestracji na portalu UFG. Zarejestrowani użytkownicy mogą generować informacje o szkodowości w dowolnej chwili - w postaci elektronicznej. Osoby, którym zależy na otrzymaniu papierowej wersji raportu mają możliwość zamówienia go pocztą lub odebrania dokumentu osobiście (albo za pośrednictwem pełnomocnika) w siedzibie UFG. Wystarczy wcześniej złożyć odpowiedni wniosek (i ewentualne pełnomocnictwo), dostępny m.in. w serwisie UFG. Raport w papierowej formie zostanie udostępniony w czasie 15 dni roboczych od zamówienia.

Do zarejestrowania konta na portalu UFG potrzebne uzupełnienie formularza, przy czym wymagane będzie:

  • podanie adresu e-mail,
  • wybranie rodzaju konta,
  • potwierdzenie własnej tożsamości (osoby fizyczne: za pomocą weryfikacji on-line na podstawie danych z dowodu osobistego, z użyciem profilu zaufanego ePUAP lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego; firmy: skan dokumentów potwierdzających prowadzenie działalności, upoważnienie do reprezentowania firmy).

Po poprawnym uzupełnieniu wniosku o założenie konta UFG mailowo prześle użytkownikowi link aktywacyjny. Po kliknięciu w niego użytkownik zostanie poproszony o ustanowienie hasła do konta.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (20.08.2018).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
950 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Święta na kredyt? 12.12.2016 8:38 przez:
Artur Sarnecki,

forum o kredytach

Forum o lokatach
Jak zarobić w sieci Nie tylko najlepsza lokata !!! 7.9.2015 2:22 przez:
Daniel

forum o lokatach

Forum finansowe dla firm
Jak zadbać o finanse w małej firmie? 2.6.2016 10:31 przez:
Artur Sarnecki,
jak zacząć inwestować na giełdzie? 14.8.2015 15:18 przez:
Frąc

forum finansowe dla firm

Forum GSM
jak zablokować nieznane numery? 21.8.2015 10:28 przez:
lech-p

forum gsm