08.05.2015, 10:29

Ubezpieczenia w Generali: nasza opinia

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Ubezpieczenia w Generali: nasza opinia

Grupa Generali zaistniała w Polsce w 1999 roku i do teraz efektywnie działa na polskim rynku ubezpieczeniowym. Opinie na temat Generali są różne, podobnie jak na temat innych firm ubezpieczeniowych. Czy jednak warto korzystać z usług Generali?

Rynek ubezpieczeniowy jest skomplikowany i nie do końca jasny dla przeciętnego klienta. Stawiając na jak najwyższy zysk, ubezpieczyciele niestety zbyt często zapominają o klientach. Nie zapominają jednak o drenażu ich kieszeni, stosując niedozwolone klauzule w umowach ubezpieczeniowych czy sieci pułapek.

Czytaj OWU oraz umowy

Klienci firm ubezpieczeniowych uniknęliby wielu rozczarowań, gdyby czytali ogólne warunki ubezpieczeń oraz umowy przed ich podpisaniem. W OWU zawarte są wszystkie najważniejsze zapisy, a także wyłączenia z odpowiedzialności ubezpieczycieli. Niestety, najczęściej konsumenci o tym kroku zapominają.

Ostra rywalizacja na rynku ubezpieczeniowym

Na rynku ubezpieczeniowym od dawna trwa ostra rywalizacja. Powstają coraz to nowe firmy, na rynek wchodzą też zagraniczni ubezpieczyciele, którzy potrafią zaskoczyć konkurentów ciekawą ofertą. Jedną z takich firm jest Grupa Generali, której historia sięga początków XIX wieku. Generali w Polsce działa od ponad 16 lat. Zapracowała sobie na opinię jednej z najlepszych firm ubezpieczeniowych na polskim rynku.

Podzielone zadania

Firma Generali w Polsce działa na trzech obszarach, tworząc trzy spółki:

 • Generali Towarzystwo Ubezpieczeń SA,
 • Generali Życie Towarzystwo Ubezpieczeń SA oraz
 • Generali Powszechne Towarzystwo Emerytalne SA.

Grupa Generali stawia przede wszystkim na kompleksową ochronę oraz na ochronę długoterminową. Aby tak się stało, musi jednak zdobyć zaufanie swoich klientów. Może to zrobić tylko poprzez uczciwe podejście do klienta oraz prostą i jasno skonstruowaną ofertę.

Bogata oferta

Ubezpieczenia:

 • samochodowe,
 • domów oraz mieszkań,
 • turystyczne,
 • życia i zdrowia,
 • emerytalne,
 • inwestycyjne

to bogata oferta, którą Generali kieruje do swoich klientów.

Zniżki oferowane kierowcom

Ostatnio firma postanowiła zmienić ją, szczególnie w segmencie ubezpieczeń komunikacyjnych, stawiając na dodatkowe zniżki dla kierowców z dużym doświadczeniem i jeżdżących bezszkodowo. Problem w tym, że podobne pomysły mają również inne firmy ubezpieczeniowe, np. w Proamie zniżki sięgają łącznie nawet 70 proc.

Trzeba jednak przyznać, że oferowane przez Generali nowe zniżki warte są rozpatrzenia, bowiem sięgają 20–30 proc. dla doświadczonych kierowców, a konkretnie:

 • dodatkowe 20 proc. zniżki na ubezpieczenia komunikacyjne dla kierowców posiadających prawo jazdy od 10 lat,
 • 30 proc. dodatkowej zniżki dla kierowców posiadających co najmniej 15 lat stażu za kierownicą.

Życie się zmienia, więc Generali zmienia ubezpieczenia

"Życie się zmienia, więc Generali zmienia ubezpieczenia" - pod takim hasłem Generali prowadzi nową kampanię reklamową, która zaczyna przynosić określone rezultaty. To dobry kierunek, bowiem firmy ubezpieczeniowe powinny nadążać za realiami. Ich oferta powinna być dostosowana do ciągłych zmian i potrzeb ludzi. Tworząc nowe rozwiązania ubezpieczeniowe, firma Generali przyciąga więcej osób niż inne firmy ubezpieczeniowe, a więc spełnia oczekiwania swoich klientów. I o to właśnie chodzi.

Największy plus według nas dla Generali należy się za udostępnienie formularza, dzięki któremu przez Internet możemy dowiedzieć się o wysokości składki ubezpieczeniowej, jaką może zaproponować nam ubezpieczyciel np. w przypadku OC samochodowego. Czy skorzystamy z oferty, to już mniej istotne - najważniejsze jest to, że zyskujemy niezbędne informacje bez konieczności wychodzenia z domu, mogąc wygodnie porównywać tę ofertę z innymi.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (08.05.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
900 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Bank BPH- NAJLEPSZY KREDYT HIPOTECZNY? 13.4.2016 18:46 przez:
pomaranek
Kredyt na mieszkanie z licytacji komorniczej 7.9.2015 16:49 przez:
buka

forum o kredytach

Forum o ubezpieczeniach
OC dla fizjoterapeuty 19.6.2017 23:32 przez:
Robert Sierant,
Downhill ubezpieczenie NNW. 19.5.2016 16:59 przez:
kuba-sz
Indywidualna kontynuacja ubezpieczenia zbiorowego. 2.5.2016 21:42 przez:
nastor

forum o ubezpieczeniach

Forum finansowe dla firm
Ubezpieczenie NNW w sportach ekstremalnych. 10.5.2016 20:28 przez:
Radomysł

forum finansowe dla firm