09.02.2015, 16:04

Ile kosztuje ubezpieczenie na narty?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Ile kosztuje ubezpieczenie na narty?

Okres zimowy to idealna pora dla wielbicieli szusowania na nartach czy snowboardzie. Planując wyjazd w góry dla siebie i całej rodziny, nie zapominajmy jednak o odpowiedniej polisie. Ile kosztuje takie ubezpieczenie?

Wyjeżdżając w góry na narty, pamiętajmy, że na stoku częściej niż gdziekolwiek indziej jesteśmy narażeni na kontuzje, złamania czy stłuczenia. W związku z tym powinniśmy zainwestować w odpowiednie ubezpieczenie, aby potem, w razie wypadku, nie ponosić dodatkowych, często wysokich kosztów leczenia czy rehabilitacji.

Polisa wypadkowa to naprawdę niewielki koszt, szczególnie biorąc pod uwagę, że leczenie, zwłaszcza za granicą, to ogromny wydatek. Przykładowo zwiezienie ze stoku toboganem w Austrii lub we Włoszech może kosztować ok. 100–400 euro, a kompleksowa akcja ratownicza wraz z transportem helikopterem do placówki medycznej to już wydatek rzędu 3–4 tys. euro.

Trzyosobowa rodzina może zyskać tygodniową ochronę podczas zagranicznego wyjazdu na narty już za około 80 złotych. Zarówno w Generali Ubezpieczenia, jak i Warcie zapłacimy za wyjazd 84 zł.

Ubezpieczenia dla narciarzy zwykle są oferowane w ramach standardowych polis turystycznych. Osoba planująca zimowy wyjazd musi jednak określić, czy będzie jeździła na nartach lub snowboardzie w sposób rekreacyjny, ponieważ ta kwestia może mieć duży wpływ na wysokość składki.

Szukając polisy na wyjazd zimowy, koniecznie sprawdźmy, jakie sporty zimowe obejmuje ubezpieczenie. W niektórych towarzystwach ubezpieczeniowych amatorskie uprawianie narciarstwa obejmuje rekreacyjne uprawianie narciarstwa zjazdowego, biegowego, snowboardingu, ale włączona jest również w to ubezpieczenie jazda na skuterach śnieżnych. Wyłączone natomiast są sporty ekstremalne, czyli sporty wysokiego ryzyka, w szczególności wspinaczka górska i skałkowa, speleologia, narciarstwo poza oznakowanymi trasami zjazdowymi i skoki narciarskie.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (09.02.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
901 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Ile kosztuje korzystanie z pośredników kredytowych? 26.2.2016 16:05 przez:
ymcm

forum o kredytach

Forum o lokatach
Ile kosztuje eMakler w mbanku? 14.12.2015 15:24 przez:
marius

forum o lokatach

Forum o ubezpieczeniach
Ile kosztuje ubezpieczenie roweru? 6.9.2015 21:21 przez:
candyq

forum o ubezpieczeniach

Forum finansowe dla firm
Ile kosztuje księgowa? 4.5.2016 21:16 przez:
magda25
Ile kosztuje dobra strona internetowa? 18.11.2015 13:15 przez:
mirella

forum finansowe dla firm