29.12.2014, 17:14

Czy warto ubezpieczać laptopy?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Czy warto ubezpieczać laptopy?

Laptopy to częstokroć drogie i zaawansowane technologicznie urządzenia. Czy opłaca się je w takiej sytuacji ubezpieczać?

Komputery przenośne, czyli laptopy, stały się stałym stałym elementem naszego otoczenia. Praktycznie każdy w swoim domu ma laptop. Wyparły one w wielu gospodarstwach domowych komputery stacjonarne, a to dlatego, że laptopy są bardziej mobilne, oferując jednocześnie podobne możliwości techniczne co zwykłe komputery.

Praktyka i efektywność

Współcześnie możemy zakupić laptopy o bardzo różnych parametrach. Do naszej dyspozycji są urządzenia za około 1000 zł. Znajdziemy jednak sprzęt kosztujący i 2000, 3000 czy 6000 zł lub więcej. To, na jaki model się zdecydujemy, zależy od naszych potrzeb.

Osoby, którym zależy na prostych funkcjach, takich jak przeglądanie stron internetowych, edycja tekstów i oglądanie filmów, mogą spokojnie pozostać przy tańszym laptopie. Jeśli myślimy o oglądaniu na nim filmów, to może warto pomyśleć jednak o trochę większym monitorze - ale to w sumie tyle.

Jeżeli mamy jednak większe oczekiwania wobec laptopa (dotyczy to w szczególności osób, które chcą grać w nowe gry i korzystać z zaawansowanych programów graficznych), to wtedy dobrze jest zaopatrzyć się w bardziej wydajny laptop. Tutaj należy liczyć się oczywiście z większymi kosztami. Laptopy są w stanie spełnić w tej chwili wszystkie nasze praktyczne potrzeby i na pewno sprawią, że nie odczujemy braku komputera stacjonarnego.

Czy warto ubezpieczać?

Skoro już wiemy, że laptop może zaspokoić nasze potrzeby komputerowe, to należy się zastanowić, czy warto go ubezpieczyć. Decyzja co do kupna polisy zależy od licznych czynników. W pierwszej kolejności liczy się koszt urządzenia. Jeżeli wydaliśmy na nie ponad 2000 zł, to polisa wydaje się rozsądnym pomysłem. Taki wydajny laptop to łakomy kąsek dla złodziei, więc lepiej się zabezpieczyć. W przypadku urządzeń standardowych i tańszych odpowiedź nie jest już jednak tak oczywista. Tutaj lepiej decyzję spokojnie wyważyć. Z kolei, jeśli mamy laptop używany lub o dłuższym niż rok stażu, to ubezpieczanie go przestaje być opłacalne.

Konkludując, laptopy warto ubezpieczyć wtedy, kiedy są to drogie i nowe urządzenia. Jeśli nasz laptop ma 3 lata, to ubezpieczenie mija się z celem. To samo dotyczy kupna używanego laptopa i ubezpieczenia go.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (29.12.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
901 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Bank BPH czy warto wziąć kredyt z wracającymi odsetkami? 18.5.2016 10:38 przez:
Tomorek
Kredyt Duet WZWBK - czy warto? 4.5.2016 10:20 przez:
Leon

forum o kredytach

Forum o lokatach
Konto 360 Milleennium - czy warto założyć ? 31.3.2016 10:32 przez:
Sławoj

forum o lokatach

Forum o ubezpieczeniach
Czy warto wziąć przedłużoną gwarancję? 11.12.2015 8:10 przez:
ramzi

forum o ubezpieczeniach

Forum finansowe dla firm
Czy warto skorzystać z usług Open finance? 26.8.2015 16:01 przez:
Profesor

forum finansowe dla firm

Forum GSM
Czy warto jest brać telefon w ofercie na abonament 9.4.2015 13:07 przez:
estimo

forum gsm