12.01.2015, 18:43

Ubezpieczenie dla snowboardzisty

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Ubezpieczenie dla snowboardzisty

Zimowe szaleństwa na śniegu mogą sprawiać mnóstwo radości, ale wymagają też umiejętności i ostrożności, szczególnie jeśli wykorzystujemy do nich deskę snowboardową lub narty. Dobrym zabezpieczeniem podczas wyjazdów w góry- poza dopracowaną techniką jazdy i rozwagą - będzie też odpowiednia polisa.

W ofertach towarzystw ubezpieczeniowych znaleźć można dziesiątki różnorodnych produktów, które będą chroniły ubezpieczonych od setek zagrożeń. Wśród nich dość znaczącą rolę, szczególnie w sezonie zimowym, odgrywają ubezpieczenia dla narciarzy i snowboardzistów. Warto jednak wiedzieć, czym kierować się i na co zwracać uwagę podczas wyboru takiej polisy.

W kraju czy za granicą?

Pierwszą kwestią, która odgrywa istotną rolę podczas wybierania polisy na wyjazd w góry, jest to, czy nasza zabawa na snowboardzie będzie odbywała się w kraju, czy poza jego granicami. Jeśli bowiem do wypadku na stoku dojdzie na terytorium Polski, będziemy chronieni przez standardowe ubezpieczenie zdrowotne, świadczone w ramach NFZ. Ewentualnie możemy pokusić się o dodatkowe zabezpieczenia, takie jak OC na wypadek spowodowania wypadku na stoku czy polisę następstw nieszczęśliwych wypadków.

Sytuacja będzie bardziej skomplikowana, jeśli wyjedziemy do innego kraju. W przypadku państw Unii Europejskiej, a także Szwajcarii, Lichtensteinu, Szwecji i Islandii, większość problemów rozwiąże Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), która pozwoli nam skorzystać z leczenia w ramach publicznej służby zdrowia w danym kraju. Jeśli jednak cel naszego wyjazdu jest jeszcze inny, będziemy musieli samodzielnie zadbać o absolutnie wszystkie kwestie związane z naszym zdrowiem i ewentualnym leczeniem, wykupując odpowiednią polisę.

Zakres ubezpieczenia

Niezależnie od kraju, do którego się wybieramy, należy pamiętać nie tylko o ewentualnych kosztach leczenia, ale też o dodatkowych świadczeń. EKUZ nie pokryje bowiem kosztów związanych z naszym transportem do publicznego szpitala, tak jak też nie pozwoli na opłacenie poszukiwań w przypadku zejścia lawiny itp. Te rachunki spadną na nas i będą niezwykle wysokie. Odpowiednia polisa powinna uwzględniać wszystkie tego typu ewentualności, włącznie z przetransportowaniem nas do kraju. Tylko w ten sposób będziemy mogli czerpać pełną przyjemność z szaleństw na stokach.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (12.01.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
900 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o ubezpieczeniach
Ubezpieczenie dla psa 18.12.2017 22:19 przez:
GoldenRet
Ubezpieczenie dla 70letniej osoby. 7.5.2016 11:12 przez:
trezor
Ubezpieczenie dla seniora. 19.2.2016 19:05 przez:
henryka
Ubezpieczenie dla sportowca 20.1.2016 13:29 przez:
Ula34
Ubezpieczenie dla zwierzaka w Alianz 19.10.2015 8:50 przez:
ElżbietaMaj
Gdzie po najlepsze ubezpieczenie dla kobiety w ciąży? 16.10.2015 8:57 przez:
Ula34

forum o ubezpieczeniach