22.12.2014, 16:12

Ile kosztuje ubezpieczenie garażu?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 4     / 10 (oddano 3 głosów)

Ile kosztuje ubezpieczenie garażu?

Ubezpieczenia nieruchomości mogą dotyczyć nie tylko domów i mieszkań, ale również garaży. Ile kosztuje ubezpieczenie garażu?

Ubezpieczenie garażu nie jest ubezpieczeniem obowiązkowym, ale garaż, tak samo jak dom, narażony jest na skutki klęsk żywiołowych, pożaru, a także na włamania i kradzież czy dewastację aut w nim się znajdujących. Można wykupić podstawowy pakiet ubezpieczenia nieruchomości, ale pakiet ten nie gwarantuje nam właściwej ochrony naszego mienia, dlatego lepiej dokładnie wczytać się w ogólne warunki ubezpieczenia i dokupić dodatkowe ubezpieczenie.

Jeżeli chodzi o garaż, to niezależnie od tego, czy jest to garaż umiejscowiony w budynku mieszkalnym, czy też stanowi budynek wolnostojący, ubezpieczenie będzie opłacane w ramach polisy majątkowej, ale nie samodzielnej, tylko obejmującej dom oraz mieszkanie. Takim dodatkowym ubezpieczeniem można również objąć inne budynki, a nawet basen znajdujący się na posesji właściciela. Oczywiście przy tego rodzaju ubezpieczeniach ważny jest nie tylko koszt, ale również właściwa ochrona. Kwota ubezpieczenia powinna być taka, aby w chwili zaistniałej szkody można było przy remoncie przywrócić tak mieszkanie, jak i garaż do stanu, w jakimi były oddane do użytku.

Klienci firm ubezpieczeniowych szukają najczęściej jak najtańszych polis - i to jest błąd. Czasami lepiej dopłacić do ubezpieczenia i zwiększyć ochronę niż później dopłacać do interesu. Comperia.pl radzi, aby pochopnie nie sięgać po ubezpieczenia i skorzystać z zestawień jak najkorzystniejszych i najatrakcyjniejszych polis ubezpieczeniowych. Warto skorzystać z analiz tej porównywarki oraz porad doradców ubezpieczeniowych. Oczywiście, różne są firmy ubezpieczeniowe. Konkurencja na tym rynku jest duża, więc ceny ubezpieczeń oraz zakres ochrony są bardzo zróżnicowane. Generalnie koszt ubezpieczenia garażu będzie zależał od takich elementów, jak wiek nieruchomości, klasa pożarowa budynku i zakresy ochrony.

Decydując się na wykupienie ubezpieczenie garażu, musimy – tak jak przy wyborze innych polis – dokładnie zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia (OWU). Z OWU dowiemy się praktycznie wszystkiego o gwarantowanej w umowie ochronie. Jeżeli chodzi o garaż, to warto mieć zainstalowaną instalację antywłamaniową czy odpowiednie zabezpieczenia przeciwpożarowe. Wówczas właściciel lokalu może liczyć na zniżki przy tego rodzaju polisach o wysokim zakresie ochrony.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (22.12.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
881 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Ile kosztuje korzystanie z pośredników kredytowych? 26.2.2016 16:05 przez:
ymcm

forum o kredytach

Forum o lokatach
Ile kosztuje eMakler w mbanku? 14.12.2015 15:24 przez:
marius

forum o lokatach

Forum o ubezpieczeniach
Ile kosztuje ubezpieczenie roweru? 6.9.2015 21:21 przez:
candyq

forum o ubezpieczeniach

Forum finansowe dla firm
Ile kosztuje księgowa? 4.5.2016 21:16 przez:
magda25
Ile kosztuje dobra strona internetowa? 18.11.2015 13:15 przez:
mirella

forum finansowe dla firm