07.07.2014, 09:36

Suma ubezpieczenia AC może się zmieniać!

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Suma ubezpieczenia AC może się zmieniać!

Klienci często nie wiedzą, na jaką sumę najlepiej ubezpieczyć swoje auto, ani czy suma ubezpieczenia AC samochodu może zmienić się w trakcie trwania ubezpieczenia. 

Najważniejsze jest określenie wartości ubezpieczanego samochodu, ponieważ od tego zależy suma ubezpieczenia oraz składka. Określenie wartości samochodu powinno się przeprowadzić bardzo dokładnie, ponieważ od tego zależy ustalenie wartości składki (co, jak się okazuje, nie przekłada się później na wypłatę odszkodowania).

Jak liczy się wartość samochodu i które elementy powinno się brać pod uwagę? Ważny jest rok produkcji samochodu, okres eksploatacji, stan techniczny auta, przebieg oraz wyposażenie pojazdu. Nieco inne elementy są brane pod uwagę, jeśli auto jest nowe – wówczas uwzględnia się fakturową wartość samochodu (jeżeli od terminu jego zakupu nie upłynęło 6 miesięcy); to, czy przebieg od daty zakupu nie przekroczył 10 tys. km, a auto od dnia kupna nie było uszkodzone, nie zmieniło właściciela, a także czy w salonie autoryzowanym nie została obniżona cena nowego auta. Wszystkie wymienione elementy są bardzo istotne w ustalaniu właściwej wartości samochodu.

Czy suma ubezpieczenia samochodu może się zmienić w trakcie trwania umowy? Oczywiście – w przypadku gdy nastąpi tzw. konsumpcja sumy ubezpieczenia, tzn. jeżeli w trakcie trwania umowy ubezpieczeniowej nastąpiła wypłata odszkodowania i zmiana sumy ubezpieczenia pomniejszona jest o tę właśnie wypłatę. Trzeba na to wszystko bardzo uważać, bowiem nie tylko składka ubezpieczenia, ale również suma ubezpieczenia może się zmieniać. Firmy ubezpieczeniowe zrobią wszystko, aby zapewnić sobie jak największe profity, nie zawsze zważając na to, czy leży to także w interesie ubezpieczonych. 

Na rynku ubezpieczeń samochodowych ubezpieczenie AC jest ważne nie tylko dla kierowców, ale również dla firm ubezpieczeniowych. Ubezpieczenie AC to konkretne pieniądze dla ubezpieczyciela. AC jest również po to, by chronić interesy ubezpieczonych, dlatego tak ważne jest, by uważnie dobierać, analizować i wyliczać – by trafić na jak najkorzystniejszą ofertę. Można znaleźć takie ubezpieczenie, ale bezwzględnie należy analizować ogólne warunki ubezpieczenia i czytać umowy przed ich podpisaniem. Najlepiej przy podejmowaniu decyzji odnośnie do ubezpieczenia AC postawić na sprawdzone i uznane na rynku firmy ubezpieczeniowe. Warto też korzystać z rankingów ubezpieczeń albo z porad brokerów ubezpieczeniowych.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (07.07.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
1004 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o ubezpieczeniach
Ubezpieczenie Opiekun Rodziny BZWBK/ AVIVA 9.2.2016 19:15 przez:
lucyna zajac
Czy ktoś może mi polecić dobre oc w życiu prywatnym? 28.1.2016 11:20 przez:
ramzi
Jakie ubezpieczenie na życie dla 40-latka? 18.11.2015 13:24 przez:
Wionella
Gdzie po OC na rower? 11.7.2015 17:23 przez:
Irena
Jakie ubezpieczenie za granicą 28.4.2015 10:28 przez:
ankaba
Ubezpieczenie na dłuższy pobyt zagraniczny 14.4.2015 11:49 przez:
Mela

forum o ubezpieczeniach