08.07.2014, 16:29

Ubezpieczenie mieszkania może chronić mienie wynajmujących

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Ubezpieczenie mieszkania może chronić mienie wynajmujących

Ubezpieczenie mieszkania może nie tylko zapewnić spokojny sen właścicielowi nieruchomości, ale także pozwolić na ochronę mienia wynajmujących lokum.

Wielu Polaków wynajmuje mieszkania. Często takie najem trwa przez wiele lat, a dana rodzina zadomowia się w mieszkaniu i traktuje je jak swoje. Przed najemcami stoi jednak poważne zadanie polegające na tym, że muszą oni zdecydować, czy ubezpieczyć swoje mienie znajdujące się wewnątrz lokum. Standardowe ubezpieczenie mieszkania zapewnia ochronę tylko podstawowego wyposażenia nieruchomości w postaci wyposażenia kuchni i łazienki. Takie elementy jak meble, łóżka, stoły czy choćby nowsze pralki lub lodówki nie są zwykle tu wliczane.

Oczywiście czasami podczas wynajmowania mieszkania możemy dobrze trafić i mieć zapewnione przez właściciela mieszkania całkiem sporo nowoczesnego sprzętu RTV czy AGD, no ale nie każdy ma tyle szczęścia. Większość najemców musi samemu zatroszczyć się o odpowiednie wyposażenie. To oczywiście równa się określonym nakładom finansowym. Kupienie nowoczesnej lodówki, kuchenki lub pralki to niemały wydatek. To samo dotyczy mebli czy sprzętu RTV. Dobrze jest więc mieć możliwość ubezpieczenia tych rzeczy. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne.

Współczesne umowy ubezpieczeniowe pozwalają na swobodne ubezpieczenia ruchomości znajdujących się w miejscu, które prawnie do nas nie należy i jest tylko wynajmowane. Możemy w ten sposób ubezpieczyć nie tylko wspomniane wcześniej meble czy sprzęt RTV i AGD. Możemy także kupić polisę chroniącą takie mienie jak książki czy ubrania. Z kolei właściciele nieruchomości mogą nabyć polisę, chroniącą samo mieszkanie, które wynajmują innym, ale ta polisa nie musi uwzględniać wyposażenia.

Krótko mówiąc, współczesne produkty ubezpieczeniowe pozwalają na ochronę zarówno samych ruchomości znajdujących się mieszkaniu wynajmowanym, jak i samego mieszkania bez ochrony tych ruchomości. Jak widać, obie strony, czyli wynajmujący i najemca, mają do dyspozycji odpowiednie rozwiązania, dzięki którym są w stanie się odpowiednio zabezpieczyć.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (08.07.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
900 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
kredyt na samochód 20 tysięcy 6.3.2016 15:42 przez:
Faustyn
Speed Cash Polska- pożyczka ratunkowa 15.2.2016 16:49 przez:
djurek

forum o kredytach

Forum o ubezpieczeniach
Ubezpieczenie mieszkania na krótki czas. 23.5.2016 11:10 przez:
Bursztyn
Ubezpieczenie mieszkania - czy watro założyć alarm ? 19.3.2016 13:44 przez:
OolaCzy
Gdzie dostanę tanie ubezpieczenie mieszkania? 27.1.2016 11:36 przez:
Katerina
Ubezpieczenie mieszkania od włamania 11.9.2015 15:36 przez:
jamie

forum o ubezpieczeniach