09.01.2014, 22:05

Korzyści z posiadania ubezpieczenia biletu lotniczego

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9     / 10 (oddano 1 głosów)

Korzyści z posiadania ubezpieczenia biletu lotniczego

Przełom stycznia i lutego, gdy nastaje okres ferii szkolnych, to także czas wzmożonych podróży urlopowych dorosłych Polaków. Tradycyjnie spędzane urlopy odchodzą powoli do lamusa. Coraz częściej, czasie wolnym od pracy stawiamy na odpoczynek i relaks poza granicami kraju. Kupiłeś już bilet? Sprawdź, jakie zalety niesie za sobą ubezpieczenie go.

Wzrasta świadomość podróżnych odnośnie do korzyści płynących z posiadania ubezpieczenia biletu lotniczego. Co trzeci Europejczyk wykupuje taką polisę. Pomimo że nasi rodacy odbiegają w tej kwestii od średniej europejskiej, wszystko wskazuje na to, że ta sytuacja może się zmienić. 

Korzyści ubezpieczenia lotu

W okresie wzmożonego ruchu na lotniskach coraz częściej zdarzają się przypadki zaginięcia bagażu, co może prowadzić do zagubienia bądź utraty rzeczy osobistych lub ważnych dokumentów. Nierzadko spotkamy się z sytuacją opóźnienia bądź odwołania wyczekiwanej przez nas podróży. Rekompensatę poniesionych strat zapewni nam polisa ubezpieczeniowa, której zakres, w zależności od instytucji, może być różny. 

Polisa ubezpieczeniowa ma za zadanie pokryć koszty związane z zakupem utraconych rzeczy. W momencie kiedy wraz z bagażem giną nam pieniądze, ubezpieczenie Assistance zajmuje się opłaceniem naszych przyszłych wydatków. Ubezpieczonym podróżującym niestraszne są opóźnienia lub odwołania lotów, ponieważ mogą liczyć na zakwaterowanie finansowane przez ubezpieczyciela. W sytuacji gdy lot zostaje anulowany, a linie lotnicze umywają ręce od odpowiedzialności, osoby objęte dodatkową ochroną mogą liczyć na zwrot kosztów biletów oraz możliwość dotarcia do celu innym środkiem transportu. Kolejną usługą oferowaną w ramach ubezpieczenia biletu lotniczego jest pomoc medyczna.

Koszt ubezpieczenia biletu lotniczego

Ubezpieczenie podróżne może również obejmować rezygnację z biletu lotniczego. W takiej sytuacji ubezpieczyciel zwraca klientowi wydane pieniądze. Ubezpieczenie wydatków związanych z rezygnacją z biletu lotniczego z reguły kosztuje ok 3 proc. ceny biletu lotniczego, więc zasadniczo kwota ta nie powinna znacznie obciążyć domowego budżetu.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (09.01.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
900 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum finansowe dla firm
Korzyści z leasingu 13.2.2015 11:33 przez:
Renata Grochowska, Ekspert Comperia.pl
Narzędzia informatyczne w inwentaryzacji 31.5.2014 18:02 przez:
Francuzik

forum finansowe dla firm