10.01.2014, 17:00

Ubezpieczenie AC nie musi być drogie

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Ubezpieczenie AC nie musi być drogie

Ceny ubezpieczeń komunikacyjnych ostatnimi czasy wymknęły się spod kontroli. Identyczna polisa w firmie X kosztować może nawet o 50 proc. więcej niż w firmie Y, zwłaszcza jeśli mowa o tak drogich ubezpieczeniach jak AC. Czy w ciągu ostatnich miesięcy coś się zmieniło?

Konkurencja na rynku towarzystw ubezpieczeniowych jest ogromna i stale rośnie. Nowo powstałe firmy, przez pierwsze miesiące swojej działalności proponują klientom naprawdę atrakcyjne produkty ubezpieczeniowe. Wzrasta także liczba towarzystw typu direct, oferujących usługi za pośrednictwem Internetu. Porównując jednak zakres ich działań do ceny i stopnia faktycznej realizacji zadań, często nie są to firmy godne polecenia. W ubiegłym roku obrót tego rodzaju przedsiębiorstw spadł o około 9 proc. Reakcją na to była kolejna obniżka cen, sięgająca nawet kilkunastu procent.

Nie da się ukryć, że gracze rynkowi są w ciągłym poszukiwaniu optymalnych cen. Do 2009 roku rynek towarzystw ubezpieczeniowych wydawał się dosyć stabilny, jednak w ostatnich latach obserwujemy napływ kolejnych firm.

W kwestii ubezpieczeń komunikacyjnych nie ma pewnych rozwiązań. Zmiany następują dynamicznie. Dawny lider rynku, firma PZU, znacznie obniżyła w ostatnim czasie ceny polis dla młodych kierowców (osób do 23 roku życia). Według specjalistów niedawne zmiany cen polis komunikacyjnych są prologiem masowych podwyżek. Według prognoz, będą one oscylowały w granicach 10 proc.

W ciągu ostatnich kilku lat cena ubezpieczenia AC zmieniła się, niestety na niekorzyść klientów. Średni wzrost cen polis Autocasco wyniósł 20 proc. W związku z tym kierowcy zaczęli szukać najtańszych alternatyw. Jak się okazuje, na polskim rynku można jednak znaleźć jeszcze ubezpieczenie AC w korzystnej cenie. Zdecydowanie lepiej ubezpieczyć się w jednej firmie w ramach OC oraz AC. Cena za kompleksową usługę jest wówczas nieco niższa. Do najtańszych ubezpieczeń Autocasco należy dzisiaj ubezpieczenie z ramienia firmy Ergo Hestia – You Can Drive. Cena ubezpieczenia AC zależy od kilku czynników. Przede wszystkim ważny jest pojazd, który ubezpieczamy – jego stan, wiek, model. Dodatkowo każda firma ubezpieczeniowa bierze pod uwagę także profil kierowcy oraz to, czy w przeszłości nie brał udziału w wypadku drogowym.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (10.01.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
901 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o ubezpieczeniach
Jak wybrać dobre ubezpieczenie AC 31.7.2015 10:43 przez:
pracek
Ubezpieczenie AC czy może dodatkowa ochrona 11.5.2015 14:19 przez:
Tomorek
Ubezpieczenie AC 17.5.2014 17:38 przez:
ewelina
Gdzie dostanę ac na starszy samochód? 25.7.2015 16:45 przez:
ElżbietaMaj
Ubezpieczenie assistance w podróży po Europie 26.5.2015 7:28 przez:
Bialek
Macif Acti GWARANT opinie 3.11.2014 12:48 przez:
gozdzikowa

forum o ubezpieczeniach