23.12.2013, 21:00

Od czego chronią ubezpieczenia lotnicze?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 5.5     / 10 (oddano 2 głosów)

Od czego chronią ubezpieczenia lotnicze?

By zabezpieczyć się przed stratami spowodowanymi odwołaniem lotu lub kradzieżą bagażu na lotnisku, warto zaopatrzyć się w ubezpieczenie lotnicze. Zobacz, co dzięki niemu możesz zyskać.

Podróżny, który wybiera się w dłuższą podróż, nie zakłada z góry, że zostanie okradziony, a jego lot opóźniony lub całkiem odwołany. Niestety jednak takie sytuacje też się zdarzają i lepiej być na nie przygotowanym. Zwłaszcza, gdy zależy nam na tym, by podczas podróży nie stracić.

Zakres ubezpieczeń lotniczych

Zakres ubezpieczenia lotniczego obejmuje przeważnie kradzież, zagubienie oraz uszkodzenie mienia. W jego skład może wchodzić również ochrona przed zdarzeniami losowymi, które spotykają właściciela biletu lub jego bliskich. Można również ofertę rozszerzyć o straty wynikłe z powodu znacznego opóźnienia lotu lub całkowitego jego odwołania. W przypadku ostatniej kwestii mogą pojawić się pewne nieścisłości. Ubezpieczenie może nie zostać wypłacone, gdy przewoźnik udowodni, że zrobił wszystko, aby lot się nie opóźnił czy nie został odwołany. Ważne jest też pilnowanie terminów. Podróżny ma zwykle tylko 7 dni na zgłoszenie uszkodzenia bagażu, a 21 dni na zgłoszenie opóźnienia w dostarczeniu powyższego bagażu.

Ubezpieczenia lotnicze przysługują wszystkim pasażerom, którzy zdecydują się na podniebną podróż. Czy w związku z tym warto wykupić dodatkowy pakiet ochrony w podróży?

Dodatkowe ubezpieczenia lotnicze

Skoro podstawowe prawa oraz świadczenia są zagwarantowane w standardzie, to czy warto korzystać z dodatkowych ewentualności proponowanych przez firmy ubezpieczeniowe? Jeśli zabieramy w podróż cenne przedmioty, jak najbardziej warto skorzystać z takiej opcji. Zwłaszcza, że życie przynosi różne niespodzianki, nie zawsze te przyjemne. W tym również przypadku warto czytać dokładnie przedstawiane nam umowy. Część z nich nie obejmuje sytuacji, które mają realną możliwość zdarzyć się podczas podróży. Jedną z nich jest kradzież bagażu z samochodu. Trudno znaleźć ubezpieczyciela, który wypłaci odszkodowanie za kradzież na niestrzeżonym parkingu znajdującym się przy lotnisku. Jeśli natomiast zabieramy w podróż tylko rzeczy codziennego użytku i nie posiadamy w bagażu niczego cennego, wystarczą ubezpieczenia lotnicze, które otrzymujemy w standardzie, wraz z zakupem biletu. Zwłaszcza, że w przypadku opóźnienia lotu pasażer może otrzymać możliwość lotu innym połączeniem czy zwrotu kosztów. Jeśli przerwa w locie nastąpiła na terytorium innego kraju, a wynosi ona kilka godzin, pasażer może prosić o bilet na inny samolot lub też o darmowy nocleg w hotelu.

Pamiętać należy, że istnieje również wyjątek od odpowiedzialności ubezpieczyciela. Jeśli przewoźnik udowodni, że zaistniałe okoliczności wystąpiły pomimo jego usilnych starań i z powodów, na które nie miał żadnego wpływu (np. zła pogoda) odszkodowanie nie zostanie wypłacone. 

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (23.12.2013).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
950 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
bank BPS - NAJLEPSZY KREDYT HIPOTECZNY? 31.5.2016 9:01 przez:
wiktor

forum o kredytach

Forum o lokatach
Czy oprocentowanie lokat wreszcie urośnie 26.5.2015 8:37 przez:
Irek

forum o lokatach

Forum o ubezpieczeniach
Od czego właściwie jestem ubezpieczona? 22.4.2016 20:25 przez:
Mela
Ubezpieczenie wychowawcy koloni. 23.3.2016 20:20 przez:
wazerka

forum o ubezpieczeniach

Forum finansowe dla firm
Sklep internetowy - ciuchland - warto? 4.4.2016 9:38 przez:
bradley

forum finansowe dla firm

Forum GSM
Od czego zależny jest zasięg? 1.10.2014 15:55 przez:
Hrabi

forum gsm