O ubezpieczeniach

2015-03-24
Ile kosztuje ubezpieczenie ciągnika rolniczego?

Zakładasz gospodarstwo rolne i chcesz zakupić ciągnik rolniczy? Sprawdź, ile zapłacisz za OC.

www.comperia.pl
2015-03-24
Stłuczka z obcokrajowcem - kto wypłaci odszkodowanie?

Większość z nas wie, jak zachować się w przypadku stłuczki na terenie kraju: spisujemy dane, ustalamy winowajcę i wzywamy lub nie policję. Zdarzenie zgłaszamy do swojego ubezpieczyciela i otrzymujemy odszkodowanie lub zostaje ono wypłacone z naszej polisy poszkodowanemu. Jak powinniśmy jednak się zachować przy stłuczce z obcokrajowcem i kto wypłaci wtedy odszkodowanie?

www.comperia.pl
2015-03-23
Należności handlowe można ubezpieczyć

Firmy zazwyczaj interesują się ubezpieczeniem należności, gdy mają kłopoty ze sprzedażą usług lub produktów. W ramach odpowiedniej polisy ubezpieczyć można spłaty należności z tytułu umów kupna towarów lub usług zawartych pomiędzy nabywcą a dostawcą. Jaki może być zakres takiego ubezpieczenia? I czy warto się nim zainteresować?

www.comperia.pl
2015-03-21
6 faktów na temat ubezpieczeń dla działkowiczów

Tradycja spędzania wolnego czasu na działkach jest w Polsce długa i ciągle kultywowana. W wielu wypadkach działki te wzbogacane są o domki letniskowe, w których można spędzać weekendy - nierzadko w komfortowych warunkach. Warto jednak zadbać o bezpieczeństwo takiego budynku. Oto 6 faktów na temat ubezpieczenia dla działkowiczów.

www.comperia.pl
2015-03-21
Co obejmuje ubezpieczenie mieszkania?

Mieszkanie lub dom to często dorobek całego życia, nierzadko spłacany w banku przez kilkadziesiąt lat. Utrata lub uszkodzenie własnej nieruchomości może być doświadczeniem bolesnym i kosztownym. Dlatego warto pomyśleć o ubezpieczeniu. Sprawdźmy, od czego zabezpieczy nasz dom polisa.

www.comperia.pl
2015-03-20
Ujawniamy kruczki w polisach mieszkaniowych

Ubezpieczenie mieszkania jest ważne. Standardowa polisa zapewnia ochronę przed ogniem, pożarem i innymi zdarzeniami losowymi. Poszczególne firmy ubezpieczeniowe inaczej mogą jednak interpretować owe „inne zdarzenia losowe”, by zabezpieczyć się przed ewentualną wypłatą odszkodowania. Comperia.pl odkrywa kruczki w polisach mieszkaniowych.

www.comperia.pl
2015-03-20
Ubezpieczenie emerytalne nie zapewni spokojnej starości

Kuriozalnie niskie emerytury i renty budzą powszechne niezadowolenie. Osoby, które są jeszcze czynne zawodowo, obawiają się o wysokość świadczeń, jakie będą otrzymywać za kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Bez względu na wiek i ilość lat, jakie pozostały nam do osiągnięcia wieku emerytalnego, lepiej wziąć sprawy we własne ręce i zadbać o zaplecze finansowe na jesień życia.

www.comperia.pl
2015-03-19
Pamiętajmy, że nawet jeśli wykupiliśmy polisę - obojętnie czy komunikacyjną, mieszkaniową czy inną - nie znaczy to, że jesteśmy stuprocentowo bezpieczni. Nie wszystkie zdarzenia są objęte ochroną w ramach danej umowy i nie zawsze otrzymamy wypłatę odszkodowania, gdy doznamy szkody. o Tym, kiedy nie będziemy mogli liczyć na finansową pomoc ubezpieczyciela, dowiemy się OWU.
www.comperia.pl
2015-03-18
Ile kosztuje ubezpieczenie domku letniskowego?

Domy letniskowe najczęściej budowane są na terenach niemonitorowanych, czyli w lasach, nad jeziorami czy rzekami. Właśnie z powodu tego, jak łatwo mogą stać się łupem złodziei, warto je ubezpieczać. Ile przyjdzie nam zapłacić za taką ochronę?

www.comperia.pl
2015-03-17
OC nie chroni w każdej sytuacji. Sprawdź, kiedy ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania

Wykupując ubezpieczenie OC, powinniśmy czuć się bezpiecznie. Tymczasem OC nie zawsze chroni kierowcę przed odpowiedzialnością za wyrządzone na drodze szkody.

www.comperia.pl
2015-03-12
Przed czym nie ochroni EKUZ?

Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego podczas zagranicznego wyjazdu ma potwierdzać nasze prawo do podstawowej opieki medycznej. W przypadku niespodziewanego zdarzenia powinny nam zostać udzielone świadczenia na zasadach obowiązujących w powszechnym systemie opieki zdrowotnej danego państwa. Niestety zakres opieki w ramach EKUZ jest ograniczony.

www.comperia.pl
2015-03-11
Ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania z OC? Sprawdź, co zrobić

W przypadku stłuczki lub wypadku drogowego, spowodowanego nie z naszej winy, dostajemy odszkodowanie z polisy OC sprawcy zdarzenia. Czasami jednak firmy ubezpieczeniowe, powołując się na OWU, nie chcą wypłacić odszkodowania. Co może zrobić w takiej sytuacji poszkodowany?

www.comperia.pl
2015-03-04
Ubezpieczenie zdrowotne NFZ bez umowy o pracę

Jeżeli wykonujemy pracę na podstawie umowy o dzieło, umowy-zlecenia lub innej umowy o świadczenie usług, możemy mieć pewne wątpliwości co do tego, czy przysługuje nam, czy też nie ubezpieczenie zdrowotne. Zasady te jasno określa prawo.
www.comperia.pl
2015-03-03
Autem służbowym na urlop? Tylko z ubezpieczeniem

Coraz częściej firmy udostępniają swoim pracownikom samochód służbowy do prywatnego wykorzystywania. Autem służbowym można nawet pojechać na urlop. Warto jednak zadbać przy tej okazji o dobre ubezpieczenie.

www.comperia.pl
2015-03-03
Promocje przy zakupie OC i AC

Na rynku pojawiają się wciąż nowe, coraz atrakcyjniejsze oferty AC i OC. Kierowcy w Polsce mają w czym wybierać, a towarzystwa ubezpieczeniowe prześcigają się, oferując gratisy i promocje. Sprawdźmy, co ciekawego proponują.

www.comperia.pl
2015-03-03
Przed czym chroni EKUZ?

Wyjeżdżając do krajów należących do Unii Europejskiej, warto posiadać europejską kartę ubezpieczenia zdrowotnego. Jest to dokument upoważniający do pomocy medycznej w nagłych przypadkach. Dlaczego warto ją mieć i przed czym faktycznie ochroni nas EKUZ?

www.comperia.pl
2015-02-28
Warto korzystać z ubezpieczenia AC?

Autocasco możne wielu kierowcom wydawać się zbędnym wydatkiem. Gdy jednak dojdzie do wypadku drogowego, to właśnie ubezpieczenie AC zapewni sprawcy zdarzenia niezbędną pomoc finansową.

www.comperia.pl