O ubezpieczeniach

2015-03-26
Dom w budowie - w którym TU go ubezpieczyć?

Wiele osób decyduje się na postawienie własnego domu. Niestety, niewiele z nich ubezpiecza je w trakcie budowy. Czy warto sięgać po takie polisy? A jeżeli tak – w którym towarzystwie ubezpieczeniowym znajdziemy najlepszą ofertę?

www.comperia.pl
2015-03-25
Telefoniczna likwidacja szkód komunikacyjnych. Jak to działa?

Popularność telefonów i Internetu sprawia, że coraz więcej spraw możemy załatwić bez wychodzenia z domu. Wpisując się w ten trend, firmy ubezpieczeniowe upraszczają procedury likwidacji szkód - zgłoszenia coraz chętniej przyjmują telefonicznie. Jak to działa?

www.comperia.pl
2015-03-25
Czym jest polisa lekowa?

Lekarstwa potrafią poważnie nadwyrężyć domowy budżet. Co zrobić, aby za nie nie przepłacać? Czy można się w jakiś sposób zabezpieczyć przed zbyt wysokimi cenami leków? Okazuje się, że towarzystwa ubezpieczeniowe posiadają w swojej ofercie pewne rozwiązanie.

www.comperia.pl
2015-03-24
Ubezpieczenie mieszkania - od czego zależy jego cena?

Mieszkanie to ważna część majątku niejednego Polaka, niezależnie od tego, czy kupił je na kredyt, czy za zaoszczędzone pieniądze. Aby zabezpieczyć mienie od różnych niespodziewanych zdarzeń, powinniśmy wykupić ubezpieczenie nieruchomości. Co wpływa na cenę takiej polisy?

www.comperia.pl
2015-03-24
Ile kosztuje ubezpieczenie ciągnika rolniczego?

Zakładasz gospodarstwo rolne i chcesz zakupić ciągnik rolniczy? Sprawdź, ile zapłacisz za OC.

www.comperia.pl
2015-03-24
Stłuczka z obcokrajowcem - kto wypłaci odszkodowanie?

Większość z nas wie, jak zachować się w przypadku stłuczki na terenie kraju: spisujemy dane, ustalamy winowajcę i wzywamy lub nie policję. Zdarzenie zgłaszamy do swojego ubezpieczyciela i otrzymujemy odszkodowanie lub zostaje ono wypłacone z naszej polisy poszkodowanemu. Jak powinniśmy jednak się zachować przy stłuczce z obcokrajowcem i kto wypłaci wtedy odszkodowanie?

www.comperia.pl
2015-03-23
Należności handlowe można ubezpieczyć

Firmy zazwyczaj interesują się ubezpieczeniem należności, gdy mają kłopoty ze sprzedażą usług lub produktów. W ramach odpowiedniej polisy ubezpieczyć można spłaty należności z tytułu umów kupna towarów lub usług zawartych pomiędzy nabywcą a dostawcą. Jaki może być zakres takiego ubezpieczenia? I czy warto się nim zainteresować?

www.comperia.pl
2015-03-21
6 faktów na temat ubezpieczeń dla działkowiczów

Tradycja spędzania wolnego czasu na działkach jest w Polsce długa i ciągle kultywowana. W wielu wypadkach działki te wzbogacane są o domki letniskowe, w których można spędzać weekendy - nierzadko w komfortowych warunkach. Warto jednak zadbać o bezpieczeństwo takiego budynku. Oto 6 faktów na temat ubezpieczenia dla działkowiczów.

www.comperia.pl
2015-03-21
Co obejmuje ubezpieczenie mieszkania?

Mieszkanie lub dom to często dorobek całego życia, nierzadko spłacany w banku przez kilkadziesiąt lat. Utrata lub uszkodzenie własnej nieruchomości może być doświadczeniem bolesnym i kosztownym. Dlatego warto pomyśleć o ubezpieczeniu. Sprawdźmy, od czego zabezpieczy nasz dom polisa.

www.comperia.pl
2015-03-20
Ujawniamy kruczki w polisach mieszkaniowych

Ubezpieczenie mieszkania jest ważne. Standardowa polisa zapewnia ochronę przed ogniem, pożarem i innymi zdarzeniami losowymi. Poszczególne firmy ubezpieczeniowe inaczej mogą jednak interpretować owe „inne zdarzenia losowe”, by zabezpieczyć się przed ewentualną wypłatą odszkodowania. Comperia.pl odkrywa kruczki w polisach mieszkaniowych.

www.comperia.pl
2015-03-20
Ubezpieczenie emerytalne nie zapewni spokojnej starości

Kuriozalnie niskie emerytury i renty budzą powszechne niezadowolenie. Osoby, które są jeszcze czynne zawodowo, obawiają się o wysokość świadczeń, jakie będą otrzymywać za kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Bez względu na wiek i ilość lat, jakie pozostały nam do osiągnięcia wieku emerytalnego, lepiej wziąć sprawy we własne ręce i zadbać o zaplecze finansowe na jesień życia.

www.comperia.pl
2015-03-19
Pamiętajmy, że nawet jeśli wykupiliśmy polisę - obojętnie czy komunikacyjną, mieszkaniową czy inną - nie znaczy to, że jesteśmy stuprocentowo bezpieczni. Nie wszystkie zdarzenia są objęte ochroną w ramach danej umowy i nie zawsze otrzymamy wypłatę odszkodowania, gdy doznamy szkody. o Tym, kiedy nie będziemy mogli liczyć na finansową pomoc ubezpieczyciela, dowiemy się OWU.
www.comperia.pl
2015-03-18
Ile kosztuje ubezpieczenie domku letniskowego?

Domy letniskowe najczęściej budowane są na terenach niemonitorowanych, czyli w lasach, nad jeziorami czy rzekami. Właśnie z powodu tego, jak łatwo mogą stać się łupem złodziei, warto je ubezpieczać. Ile przyjdzie nam zapłacić za taką ochronę?

www.comperia.pl
2015-03-17
OC nie chroni w każdej sytuacji. Sprawdź, kiedy ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania

Wykupując ubezpieczenie OC, powinniśmy czuć się bezpiecznie. Tymczasem OC nie zawsze chroni kierowcę przed odpowiedzialnością za wyrządzone na drodze szkody.

www.comperia.pl
2015-03-12
Przed czym nie ochroni EKUZ?

Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego podczas zagranicznego wyjazdu ma potwierdzać nasze prawo do podstawowej opieki medycznej. W przypadku niespodziewanego zdarzenia powinny nam zostać udzielone świadczenia na zasadach obowiązujących w powszechnym systemie opieki zdrowotnej danego państwa. Niestety zakres opieki w ramach EKUZ jest ograniczony.

www.comperia.pl
2015-03-11
Ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania z OC? Sprawdź, co zrobić

W przypadku stłuczki lub wypadku drogowego, spowodowanego nie z naszej winy, dostajemy odszkodowanie z polisy OC sprawcy zdarzenia. Czasami jednak firmy ubezpieczeniowe, powołując się na OWU, nie chcą wypłacić odszkodowania. Co może zrobić w takiej sytuacji poszkodowany?

www.comperia.pl
2015-03-04
Ubezpieczenie zdrowotne NFZ bez umowy o pracę

Jeżeli wykonujemy pracę na podstawie umowy o dzieło, umowy-zlecenia lub innej umowy o świadczenie usług, możemy mieć pewne wątpliwości co do tego, czy przysługuje nam, czy też nie ubezpieczenie zdrowotne. Zasady te jasno określa prawo.
www.comperia.pl
Najnowsze porady