O ubezpieczeniach

2015-04-24
Startuje system bezpośredniej likwidacji szkód

Likwidacja szkody bezpośrednio u ubezpieczyciela, u którego poszkodowany posiada polisę, to niezwykła wygoda. Opcja ta już niedługo będzie szerzej dostępna na polskim rynku usług ubezpieczeniowych.

www.comperia.pl
2015-04-24
Kto i kiedy zapłaci podatek od odszkodowania?

Mimo obecności podatków w praktycznie każdym aspekcie naszego życia, konieczność odprowadzenia podatku nie zawsze jest oczywista. Doskonałym tego przykładem są odszkodowania ubezpieczeniowe.

www.comperia.pl
2015-04-21
Jak zgłosić szkodę w Generali?

Posiadając polisę wykupioną w którymkolwiek towarzystwie ubezpieczeniowym, rzadko interesujemy się formalnościami związanymi ze zgłoszeniem szkody. Jest to często popełniany przez osoby ubezpieczone błąd, ponieważ w razie wypadku lub zaistniałej szkody nie wiemy, do kogo się zwrócić. Sprawdźmy, jak zgłosić szkodę w Generali.

www.comperia.pl
2015-04-20
Ile kosztuje ubezpieczenie psa?

Większość z nas może przyjąć z pewnym zdziwieniem ofertę ubezpieczenia czworonogów, ale jeżeli ktoś ma w domu psa lub kota, powinien się nad tą ofertą zastanowić. Ubezpieczenie czworonogów może okazać się niezwykle potrzebne dla ich właścicieli.

www.comperia.pl
2015-04-17
Ubezpieczenie upraw rolnych w Banku BGŻ

Rozpoczęcie sezonu wiosennego można zaobserwować także w bankach. BGŻ na przykład wraz z TUW Concordia przygotował dla rolników ubezpieczenie upraw rolnych. Dlaczego warto zwrócić uwagę na tę propozycję? Nawet połowę składki pokryje budżet państwa. Trzeba się jednak spieszyć, oferta ważna jest tylko do wyczerpania puli dopłat.

www.comperia.pl
2015-04-16
Ile kosztuje ubezpieczenie rowerzysty w PZU?

Rowerzyści, poruszając się po drogach publicznych, narażeni są - tak samo jak i inni uczestnicy ruchu - na różne nieszczęśliwe zdarzenia. Aby zapewnić sobie komfort bezpieczeństwa, możemy wykupić ubezpieczenie cyklisty. Sprawdźmy, ile kosztuje taka polisa w PZU.

www.comperia.pl
2015-04-10
Jak działa bezpośrednia likwidacja szkód w PZU?

Bezpośrednia likwidacja szkód to wygodny sposób na odzyskanie środków z ubezpieczenia za kolizję, której nie byliśmy winni. PZU oferuje swoim klientom tę usługę już od przeszło roku. Przekonaj się, dlaczego warto z niej korzystać.

www.comperia.pl
2015-04-01
Wirtualny policjant UFG - w jaki sposób wykrywa pojazdy bez OC?

Niestety, wielu kierowców nadal nie wykupuje obowiązkowego ubezpieczenia OC, narażając się na wysokie kary finansowe. Nad ich egzekwowaniem czuwa Wirtualny Policjant UFG.

www.comperia.pl
2015-03-30
Jaką ochronę zapewnia ubezpieczenie domu?

Dom to dla większości z nas miejsce azylu. Często budujemy i urządzamy go przez wiele lat. Staramy się, aby także naszym dzieciom kojarzył się z poczuciem bezpieczeństwa. W związku z tym warto mieć odpowiednie zabezpieczenie naszej nieruchomości. Sprawdźmy, co obejmuje ubezpieczenie domu.

www.comperia.pl
2015-03-30
W której firmie ubezpieczyć drewniany dom?

Drewniane domki mają swój urok. Wystarczy do tego piękna, malownicza okolica i mamy wymarzone miejsce do zamieszkania. Niestety ich wadą jest łatwopalna konstrukcja. To może także okazać się problemem, gdy będziemy chcieli wykupić ubezpieczenie nieruchomości. Sprawdźmy, w której firmie można tanio i skutecznie ubezpieczyć drewniany dom.

www.comperia.pl
2015-03-30
Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

Wiosna zachęca do przesiadania się z samochodu na rower. W Polsce ciągle przybywa fanów tego środka transportu. Szczególnie jest to zauważalne w dużych miastach, gdzie jednośladem wiele osób zwykło dojeżdżać do pracy. Niestety, będąc właścicielem takiego pojazdu, musimy zadbać o jego bezpieczeństwo, czy to zostawiając go w miejscu publicznym, czy też w swojej piwnicy. Sprawdźmy, jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą.

www.comperia.pl
2015-03-30
Ubezpieczyciel nie chce wypłacić odszkodowania. Jak walczyć o swoje?

W przypadku, gdy czujemy się poszkodowani przez towarzystwo ubezpieczeniowe, możemy złożyć skargę na ubezpieczyciela. Podpowiadamy, w jaki sposób należy to zrobić.

www.comperia.pl
2015-03-27
Ubezpieczenie mieszkanie - droższe nie musi znaczyć: lepsze

Nie jest sztuką kupić drogie ubezpieczenie mieszkania. O wiele trudniej znaleźć polisę dopasowaną do swoich potrzeb. Co z tego, że wykupimy szeroki zakres ochrony, skoro większość z tych elementów nigdy nam się nie przyda. Pamiętajmy, droższe nie zawsze znaczy: lepsze.

www.comperia.pl
2015-03-27
Ubezpieczenia zdrowotne i społeczne - których umów cywilnoprawnych dotyczą?

Od wielu lat polskie firmy chętnie zatrudniają na umowy cywilnoprawne, ponieważ jest to dla nich korzystne finansowo. W przypadku pracowników nie zawsze jest to pozytywne rozwiązanie, chociażby ze względu na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne. Sprawdźmy, których umów dotyczą te ubezpieczenia.

www.comperia.pl
2015-03-26
O tych ubezpieczeniach dla dziecka rodzic nie może zapomnieć

Troskliwi rodzice powinni pomyśleć o ubezpieczeniach dla swoich dzieci. Chodzi nie tylko o polisy posagowe – jest wiele innych opcji ubezpieczeniowych, które mogą chronić najmłodszych.

www.comperia.pl
2015-03-26
Umowa-zlecenie i o dzieło a ZUS

W większości przypadków zatrudnienie pracownika wiąże się z koniecznością odprowadzania składek do ZUS-u. Nie dotyczy to jednak niektórych umów cywilnoprawnych. Sprawdźmy, jak wygląda sytuacja w przypadku umowy-zlecenia i o dzieło.

www.comperia.pl
2015-03-26
Zdobądź zniżki w ubezpieczeniu mieszkania

Nie jesteś zadowolony z ceny posiadanej polisy mieszkaniowej? Wysokość składki ubezpieczeniowej można z łatwością obniżyć - dzięki zniżkom. Sprawdź, jak je zdobyć.

www.comperia.pl
Najnowsze porady