O ubezpieczeniach

2015-05-20
Gothaer: kontakt

Gothaer Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. nie jest, tak naprawdę, nowym podmiotem na polskim rynku ubezpieczeniowym, ponieważ firma ta zaistniała na fundamentach dawnego PTU S.A., które obecne było w Polsce od ponad 20 lat. Sprawdźmy, jak nawiązać kontakt z towarzystwem Gothaer.

www.comperia.pl
2015-05-19
Stłuczka pożyczonym samochodem a ubezpieczenie

Pożyczając samochód znajomemu lub komuś z rodziny, wyświadczamy mu przysługę, nie zastanawiając się nad konsekwencjami naszej decyzji. Pamiętajmy, iż ryzyko wypadów i kolizji drogowych wplecione jest w codzienne życie kierowców. Pożyczając auto, musimy liczyć się z tym, że jego kierowca doprowadzi do kolizji. Jak wygląda kwestia ubezpieczenia w przypadku stłuczki pożyczonym samochodem?

www.comperia.pl
2015-05-15
OC dla rolnika - gdzie ubezpieczyć traktor?

Rolnicy na dużą skalę korzystają ze środków Unii Europejskiej, finansując zakup traktorów. Od stycznia 2014 roku do lutego 2015 roku kupiono 33 739 ciągników rolniczych. Ważne jest, aby te maszyny były dobrze ubezpieczone. Gdzie zrobić to najtaniej, gdy zależy nam na OC?

www.comperia.pl
2015-05-14
KRUS a praca na umowę-zlecenie lub o dzieło

Do końca 2014 roku, każda osoba pracująca na podstawie umowy-zlecenia i ubezpieczona w KRUS musiała być zgłoszona do ubezpieczeń w ZUS-ie jako zleceniobiorca. Od 1 stycznia 2015 roku weszły jednak w życie zmiany w ubezpieczeniu rolników i domowników ubezpieczonych w KRUS-ie, którzy równolegle z prowadzeniem działalności rolniczej wykonują inną pracę. Jakie ubezpieczenie musi posiadać rolnik, zarabiający jednocześnie na umowę-zlecenie lub o dzieło?

www.comperia.pl
2015-05-13
Gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód?

Tanio, nie zawsze oznacza dobrze. Przeanalizowaliśmy kilka ofert pakietów polis AC i OC, żeby sprawdzić, gdzie warto ubezpieczyć auto.

www.comperia.pl
2015-05-11
Ceny ubezpieczeń psów i kotów wystawowych

Hodowca zajmujący się psami lub kotami wystawowymi ponosi duże koszty związane z przygotowaniem i wychowaniem swojego pupila. W związku z tym oczywiste jest, iż z chwilą pojawienia się ubezpieczeń dla zwierząt rasowych znaleźli się na nie nabywcy. Sprawdźmy, jak kształtują się ceny polis dla czworonogów.

www.comperia.pl
2015-05-08
Ubezpieczenia w Generali: nasza opinia

Grupa Generali zaistniała w Polsce w 1999 roku i do teraz efektywnie działa na polskim rynku ubezpieczeniowym. Opinie na temat Generali są różne, podobnie jak na temat innych firm ubezpieczeniowych. Czy jednak warto korzystać z usług Generali?

www.comperia.pl
2015-05-06
Ile kosztuje ubezpieczenie kota?

Psy i koty są stworzeniami wyjątkowo bliskimi człowiekowi. O tym, jak ważną pełnią rolę, świadczy roztaczana nad nimi opieka. I nie chodzi tylko o zapewnienie pupilom ciepłego domu, ale i o zagwarantowanie ochrony w postaci odpowiedniej polisy. Tym bardziej, że ubezpieczenie kota może kosztować zaledwie 38 zł rocznie.

www.comperia.pl
2015-05-06
Gdzie najtaniej ubezpieczyć samochód?

Każdy kierowca będący posiadaczem auta musi pamiętać o wykupieniu ubezpieczenia OC. Coraz więcej kierowców decyduje się również na zakup dodatkowej polisy AC. Jak wybrać najtańsze i najlepsze ubezpieczenie? Przed podjęciem decyzji warto porównać oferty.

www.comperia.pl
2015-05-06
Gdzie ubezpieczyć dom?

O ubezpieczeniu domu warto pomyśleć już w momencie, kiedy stajemy się jego nabywcami. Oczywiście często ten problem przestaje być istotny, ponieważ udzielając kredytu, banki wymagają od kredytobiorcy wykupienia polisy mieszkaniowej. Ale jak wybrać najlepszą ofertę samodzielnie i dokąd się udać po polisę?

www.comperia.pl
2015-04-30
Co zabrać ze sobą na wyjazd do Chorwacji?

Chorwacja to piękny kraj, chętnie odwiedzany przez polskich turystów. Niezależnie od tego, do jakiej jego części się wybieramy, warto dobrze przygotować się do podróży, by na miejscu w pełni oddać się przyjemności z wypoczynku na urlopie. Co powinniśmy mieć ze sobą, wyjeżdżając do Chorwacji?

www.comperia.pl
2015-04-29
Ubezpieczenia dla firm transportowych: cargo i OC przewoźnika

Przedsiębiorca zajmujący się przewozem towarów wie, jak niewiele trzeba, by w trakcie transportu doszło do szkody. W związku z tym właściciel firmy transportowej powinien posiadać ubezpieczenie mienia w transporcie cargo, a także OC przewoźnika.

www.comperia.pl
2015-04-28
Gdzie złożyć wniosek o kartę EKUZ?

EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, to dokument, który od 1 stycznia 2006 roku potwierdza prawo do korzystania ze świadczeń zdrowotnych w innych niż Polska krajach. Dzięki takiej karcie możemy korzystać z opieki zdrowotnej państwa, w którym przebywamy, na tych samych zasadach, co jego obywatele. Jak uzyskać taką kartę i gdzie złożyć wniosek?

www.comperia.pl
2015-04-28
Czy ceny OC wzrosną przez BLS?

Jeszcze przed wprowadzaniem usługi Bezpośredniej Likwidacji Szkód spekulowano, że wpłynie ona na wzrost kosztów OC. 30 marca 2015 roku ośmiu ubezpieczycieli podpisało umowę, na mocy której zobowiązali się do udostępniania usługi BLS dla swoich klientów. Czy faktycznie ceny OC wzrosły?

www.comperia.pl
2015-04-24
Startuje system bezpośredniej likwidacji szkód

Likwidacja szkody bezpośrednio u ubezpieczyciela, u którego poszkodowany posiada polisę, to niezwykła wygoda. Opcja ta już niedługo będzie szerzej dostępna na polskim rynku usług ubezpieczeniowych.

www.comperia.pl
2015-04-24
Kto i kiedy zapłaci podatek od odszkodowania?

Mimo obecności podatków w praktycznie każdym aspekcie naszego życia, konieczność odprowadzenia podatku nie zawsze jest oczywista. Doskonałym tego przykładem są odszkodowania ubezpieczeniowe.

www.comperia.pl
2015-04-21
Jak zgłosić szkodę w Generali?

Posiadając polisę wykupioną w którymkolwiek towarzystwie ubezpieczeniowym, rzadko interesujemy się formalnościami związanymi ze zgłoszeniem szkody. Jest to często popełniany przez osoby ubezpieczone błąd, ponieważ w razie wypadku lub zaistniałej szkody nie wiemy, do kogo się zwrócić. Sprawdźmy, jak zgłosić szkodę w Generali.

www.comperia.pl
Najnowsze porady
1. Ekspert Comperia.pl
2. Ekspert Comperia.pl
3. Ekspert Comperia.pl
4. Ekspert Comperia.pl
5. Ekspert Comperia.pl