O ubezpieczeniach

2015-06-08
Samochód zastępczy po wypadku - kiedy i komu przysługuje?

Wypadek lub kolizja często doprowadza do sytuacji, gdy nasz pojazd zostaje unieruchomiony i wymaga naprawy. Warto pamiętać, że w takim przypadku mamy prawo do samochodu zastępczego.

www.comperia.pl
2015-06-05
Ceny ubezpieczeń samochodów firmowych

Prowadząc działalność gospodarczą, właściciel często decyduje się na zakup auta. Jak ubezpieczyć samochód służbowy i ile to kosztuje?

www.comperia.pl
2015-06-05
Ile kosztuje ubezpieczenie zakładu fryzjerskiego?

Zakład fryzjerski to w wielu przypadkach bardzo dobry pomysł na biznes. Warto jednak zadbać o odpowiednie ubezpieczenie, które ochroni przez ryzykiem wyrządzenia klientom kosztownych szkód.

www.comperia.pl
2015-06-03
Jak rezygnować z ubezpieczenia kredytu?

Czy można zrezygnować z zawartego już ubezpieczenia kredytu? Można, ale nie zawsze się to opłaca.

www.comperia.pl
2015-05-29
Jak porównywać oferty ubezpieczeniowe?

Wybór odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej nie jest zadaniem prostym. Na rynku jest wiele firm ubezpieczeniowych oraz instytucji finansowych, które świadczą usługi w tym zakresie. Gdzie więc szukać najlepszego ubezpieczenia i jak porównać oferty, by wybrać najlepszą?

www.comperia.pl
2015-05-28
Karencja w polisie na życie nie oznacza braku ochrony

Decydując się na polisę na życie, musimy wiedzieć, że nie będzie ona nas chronić od razu po zapłaceniu pierwszej składki. Jest tak ze względu na okres karencji wyznaczany przez firmę ubezpieczeniową. Wówczas jednak ubezpieczony ma zapewnioną ochronę tymczasową.

www.comperia.pl
2015-05-28
Świadczenie z polisy na życie a podatek

Według prawa w niektórych przypadkach, otrzymując świadczenie z polisy na życie, musimy zapłacić podatek. Które wypłaty należne z ubezpieczenia są opodatkowane?

www.comperia.pl
2015-05-28
Jak działają ubezpieczenia grupowe?

Ubezpieczenia grupowe to polisy dedykowane przede wszystkim zakładom pracy. Ich istotą jest nie tylko ochrona pracowników, ale również ich rodzin. W ostatnim czasie można zauważyć, że towarzystwa ubezpieczeniowe proponują coraz szerszy zakres takich ubezpieczeń. Sprawdźmy dokładniej, jak działają takie polisy.

www.comperia.pl
2015-05-27
Jak rozwiązać umowę OC z AXA Direct?

Klienci posiadający polisę OC w dowolnym towarzystwie ubezpieczeniowym, mogą ją rozwiązać w dowolnym terminie. Jak to zrobić w AXA Direct?

www.comperia.pl
2015-05-27
Kary za brak OC w 2015 roku

W 2015 roku nastąpiła znaczna podwyżki kar za jazdę samochodem bez ubezpieczenia OC. Wysokości mandatów wzrosły o nawet kilkaset złotych.

www.comperia.pl
2015-05-26
Ubezpieczenie pracownicze w USA - czy obejmie Polaków?

System opieki zdrowotnej w Stanach Zjednoczonych znacznie różni się od tego w Polsce. W USA samemu należy zadbać o opiekę lekarską, a ta może być bardzo kosztowna. Zdarza się jednak, że pracodawca oferuje ubezpieczenie medyczne jako świadczenie pracownicze.

www.comperia.pl
2015-05-26
Ubezpieczenie na życie dla 70-latka

Do niedawna znalezienie polisy na życie dla emeryta było dosyć trudne. Im starszy był zainteresowany ochroną, tym trudniej było mu znaleźć ubezpieczyciela. W tej chwili ubezpieczenia dla osób 70- czy 80-letnich są jednak dostępne przynajmniej w kilku firmach ubezpieczeniowych.

www.comperia.pl
2015-05-26
AXA Direct: infolinia

Grupa Axa obecna jest na polskim rynku od 2006 roku, gdy rozpoczęła działalność spółka Axa Direct, koncentrująca się na ubezpieczeniach komunikacyjnych. Potem Axa przejęła Grupę Winterthur i rozszerzyła działalność o ubezpieczenia na życie, OFE oraz inne typy polis.

www.comperia.pl
2015-05-25
Ubezpieczenie od utraty dokumentów - ile w nim sensu?

Utrata dokumentów w wyniku kradzieży, rozboju czy zagubienia to stres i koszt dla poszkodowanych – i to nie tylko z powodu konieczności wyrabiania nowych dokumentów. Złodzieje przecież mogą próbować wyłudzić kredyty na zrabowane dowody.

www.comperia.pl
2015-05-21
Kiedy i jak można wypowiedzieć OC?

OC komunikacyjne to obowiązkowe ubezpieczenie, które musi posiadać każdy właściciel samochodu. Ceny takiej polisy zależą od uzyskanych przez kierowcę zniżek lub nałożonych na niego zwyżek, a także od posiadanego auta. W jakich sytuacjach można wypowiedzieć OC i jak to zrobić?

www.comperia.pl
2015-05-21
Aviva - zgłoszenie szkody

Aviva należy do jednych z największych towarzystw ubezpieczeniowych na świecie. Firma została założona w Wielkiej Brytanii i działa tam już od 300 lat. W Polsce funkcjonuje od roku 1992, najpierw pod nazwą Commercial Union. Sprawdźmy, jak zgłosić szkodę w Avivie.

www.comperia.pl
2015-05-21
Egzotyczne wakacje bez chorób tropikalnych: poradnik turysty

O wakacjach w egzotycznych krajach marzy wielu Polaków. Chętnie wyjeżdżamy się do Tajlandii, Chin, Malezji czy Afryki. Jednak zanim wybierzemy się w taką podróż, powinniśmy się odpowiednio przygotować. Oto kilka praktycznych porad dla turysty lubiącego odwiedzać egzotyczne kraje.

www.comperia.pl
Najnowsze porady
1. Ekspert Comperia.pl
2. Ekspert Comperia.pl
3. Ekspert Comperia.pl
4. Ekspert Comperia.pl
5. Ekspert Comperia.pl