O ubezpieczeniach

2015-06-29

Nie zawsze musimy się zgadzać z decyzjami towarzystwa ubezpieczeniowego, dotyczącymi wypłaty odszkodowania po wypadku. Jeśli uważamy, że zostaliśmy przez ubezpieczyciela pokrzywdzeni, można odwołać się od jego decyzji. Mamy na to określony czas.

www.comperia.pl
2015-06-29
Ubezpieczenie dla cudzoziemców

Polskie towarzystwa ubezpieczeniowe oferują polisy także dla cudzoziemców, którzy przyjeżdżają do naszego kraju. Dzięki niemu, zagraniczni goście mogą spokojnie spędzić czas w Polsce. Niektóre opcje ubezpieczenia rozszerzają również ochronę na całą Unię Europejską.

www.comperia.pl
2015-06-26
Cena ubezpieczenia lokalu handlowego

Podobnie jak mieszkanie czy dom, który zamieszkujemy, tak samo warto ubezpieczyć lokal handlowego. Dzięki polisom możliwe będzie odtworzenie zniszczonej nieruchomości, jak również pokrycie kosztów, które powstaną w związku ze szkodą. Ile może kosztować taka polisa?

www.comperia.pl
2015-06-26
Z którym biurem podróży na wakacje?

Sezon wakacyjny można już uznać za rozpoczęty. Część Polaków już dawno zaplanowała letnie urlopy, część wyjedzie w ramach promocji last minute. Wielu Polaków skorzysta przy tym z ofert biur podróży, a te warto wybierać ostrożnie i z rozwagą. Sprawdźmy, z jakim biurem podróży można bezpiecznie wyruszyć na urlop w 2015 roku.

www.comperia.pl
2015-06-26
Wyjeżdżasz do Grecji? MSZ ostrzega przed problemami z bankomatami

Wakacje 2015 spędzone w Grecji mogą być wyjątkowo gorące i to nie tylko ze względu na upalną pogodę. Sytuacja tamtejszych banków jest katastrofalna, a Grecy zaczęli masowo wypłacać pieniądze. MSZ w komunikatach ostrzega przed problemami z bankomatami.

www.comperia.pl
2015-06-25
Cena ubezpieczenia lokalu wynajmowanego

W przypadku lokali wynajmowanych często powstaje spór co do tego, kto w powinien je ubezpieczać - wynajmujący czy najemca? Jeśli już to zostanie ustalone, warto poszukać najlepszego produktu, który zapewni bezpieczeństwo. Ile może kosztować odpowiednia polisa?

www.comperia.pl
2015-06-25
Wakacje bez paszportu - gdzie wyjechać w 2015 roku?

Właśnie rozpoczynają się wakacje i wiele osób już myśli o letnim wyjeździe. Jak co roku, tysiące Polaków spędzi urlop za granicą, nierzadko w malowniczych kurortach. Sprawdźmy, dokąd najlepiej w 2015 roku wyjechać bez paszportu.

www.comperia.pl
2015-06-25
Koszt ubezpieczenia lokalu od odpowiedzialności cywilnej

Ubezpieczenie OC chroni od skutków finansowych szkód wyrządzonych innym osobom na terenie posesji, mieszkania czy lokalu użytkowego. Takie ubezpieczenie może pokryć zarówno szkody rzeczowe, jak osobowe. Pomoże zarówno w przypadku zalania mieszkania sąsiada, jak i uszkodzenia ciała osoby trzeciej.

www.comperia.pl
2015-06-25
Wczasy w Egipcie - co warto o nich wiedzieć?

Niezmiennie Egipt pozostaje od wielu lat dla Polaków jednym z ulubionych kierunków wakacyjnych wyjazdów, dlatego biura podróży co roku oferują wiele wycieczek do tego kraju. Zanim jednak zdecydujemy się na wczasy w Egipcie, sprawdźmy, co koniecznie trzeba o nim wiedzieć.

www.comperia.pl
2015-06-24
Zarysowałeś służbowy samochód? Nie zawsze musisz płacić

Czy znasz zakres odpowiedzialności pracownika za samochód służbowy? Sprawdź, w jakich sytuacjach będziesz musiał płacić za zarysowania na karoserii firmowego auta, a w jakich nie będzie to konieczne.

www.comperia.pl
2015-06-23
Ergo Hestia - nasza opinia

Ergo Hestia to obecnie jeden z najpopularniejszych w Polsce ubezpieczycieli. Prześledziliśmy jej ofertę, sprawdzając, kto może z niej skorzystać oraz na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

www.comperia.pl
2015-06-23
Ceny ubezpieczeń lokali użytkowych

Lokal użytkowy to jedno lub kilka pomieszczeń, które służą wykonywaniu określonej pracy, Może to być, np. gabinet lekarski, biuro albo sklep. Sprawdźmy, jak kształtują się ceny ubezpieczeń tego typu lokali.

www.comperia.pl
2015-06-23
Karta europejska, czyli za co zapłaci NFZ

Karta europejska to rozwiązanie skierowane do osób często podróżujących po Unii Europejskiej, które chcą mieć darmowy dostęp do ochrony zdrowotnej w razie nagłych sytuacji. Co dokładnie zapewnia nam taka karta?

www.comperia.pl
2015-06-18
5 sposobów na tańsze ubezpieczenie mieszkania

Teoretyczny wzrost liczby mieszkań w Polsce nijak ma się do zwiększania liczby wykupywanych polis mieszkaniowych. Niestety - wciąż wielu Polaków oszczędza na ubezpieczeniach nieruchomości, a przecież ta nie musi być droga. Oto 5 sposobów na tańszą polisę mieszkaniową.

www.comperia.pl
2015-06-17
Ceny ubezpieczenia OC dla quada w 2015 roku

Quady służą przede wszystkim do jazdy w trudnym terenie, jednak coraz częściej stają się po prostu modnym gadżetem. Popularność tych pojazdów sprawia, że można nawet już znaleźć specjalne polisy dostosowane właścicielom tych czterokołowców. Ile trzeba zapłacić za ubezpieczenie quada?

www.comperia.pl
2015-06-17
Polisy na życie bez karencji

Karencja to sposób zabezpieczenia się towarzystwa ubezpieczeniowego przed nieuczciwym klientem, który chciałby wyłudzić wypłatę świadczenia, wiedząc, że zajście na pewno nastąpi. Czy karencja w umowach ubezpieczeniowych jest zawarta zawsze? A może występują pewne odstępstwa i zdarza się, że można znaleźć polisę bez karencji?

www.comperia.pl
2015-06-17
Ile kosztują tablice rejestracyjne dla motocykla?

Tablica rejestracyjna to widoczny numer identyfikacji naszego pojazdu. Ile kosztuje kupno w 2015 roku takiej tablicy w przypadku motocykla? Sprawdź poniżej!

www.comperia.pl
Najnowsze porady