O ubezpieczeniach

2016-08-31
Czy zniżki OC przechodzą na nowego właściciela samochodu?

Kupiłeś używany samochód i chcesz kontynuować polisę OC wykupioną przez poprzedniego właściciela auta, bo miał duże zniżki? Zobacz co się stanie ze składką ubezpieczeniową, gdy ubezpieczyciel dowie się, że samochód został sprzedany.

www.comperia.pl
2016-08-13
Jak sprawdzić, czy biuro podróży nie upadnie?

Tegoroczny wakacyjny urlop za granicą dopiero przed Tobą? By wczasy okazały się niezapomnianą przygodą, a nie jednym wielkim nieszczęściem, zabezpiecz się przed upadkiem Twojego biura podróży. Jest na to kilka sposobów.

www.comperia.pl
2016-02-15
Zwolnienie z pracy - kiedy ubezpieczenie NFZ straci ważność?

Prawo do bezpłatnej opieki medycznej mają w Polsce osoby posiadające powszechne ubezpieczenie zdrowotne, a wśród nich znajdują się zatrudnieni na etat. Jak długo osoba zwolniona z pracy może korzystać z opieki NFZ?

www.comperia.pl
2016-01-21
Koszt ubezpieczenia OC skutera w 2016 roku

Zakup OC dla skutera jest ustawowym obowiązkiem jego posiadacza - właściciele jednośladów bez ważnej polisy będą musieli zapłacić karę. A gdzie najkorzystniej ubezpieczyć taki pojazd? Comperia.pl postanowiła przeszukać oferty dostępne na rynku i przedstawić te najbardziej opłacalne. Poznaj koszty ubezpieczenia OC skutera w 2016 roku.

www.comperia.pl
2016-01-19
Ile kosztuje ubezpieczenie zdrowotne NFZ bez umowy o pracę?

Osoby, które utraciły zatrudnienie, zamknęły firmę lub pracują wyłącznie na umowy o dzieło, nie mają zapewnionego dostępu do bezpłatnych świadczeń medycznych. Aby móc z nich korzystać, wystarczy przystąpić do dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego. Ile w 2016 roku kosztuje dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne w NFZ dla osób bez umowy o pracę?

www.comperia.pl
2016-01-14
Od czego chroni ubezpieczenie turystyczne?

Wyjazdy w celach turystycznych lub wypoczynkowych wiążą się nie tylko z przyjemnością, ale niosą ze sobą także ryzyko wielu zagrożeń i niespodziewanych wydarzeń. Niektóre nieprzyjemne wypadki można ograniczyć, zabezpieczając się odpowiednim ubezpieczeniem turystycznym. Od czego powinna chronić polisa turystyczna?

www.comperia.pl
2015-12-28
Kiedy złożyć zawiadomienie o zbyciu pojazdu, a kiedy wyrejestrować?

Oczywistym faktem dla każdego nabywcy samochodu jest konieczność jego przerejestrowania na własne nazwisko. Niewiele osób natomiast zdaje sobie sprawę z obowiązków, jakich musi dopełnić osoba sprzedająca samochód. Często sprzedawcy nie wiedzą przy tym, kiedy należy złożyć zawiadomienie o zbyciu pojazdu, a kiedy wyrejestrować auto.

www.comperia.pl
2015-12-22
Dziecko wyrządziło szkodę? Nie zawsze musisz za to płacić!

Teoretycznie za szkody spowodowane przez małoletniego odpowiadają jego rodzice i to do nich najczęściej zgłasza się poszkodowany. Czy od tej reguły są jednak jakieś wyjątki? Owszem! Sprawdź, kiedy rodzic musi płacić za szkody wyrządzone przez swoje dziecko.

www.comperia.pl
2015-12-15
Czy OC automatycznie przechodzi na nabywcę samochodu?

Ubezpieczenie OC jest w Polsce obowiązkowe dla każdego posiadacza samochodu - za niewykupienie tego typu polisy kierowcy grożą kary finansowe. Co jednak dzieje się z polisą w przypadku sprzedaży pojazdu? Czy dotychczasowe OC zostaje automatycznie przeniesione na nabywcę samochodu, czyli jego nowego właściciela?

www.comperia.pl
2015-11-05
Jak przepisać ubezpieczenie OC na nowego właściciela auta?

Finalizując sprzedaż auta, przekazujemy jego nabywcy szereg dokumentów. Jednym z nich jest polisa OC, z której prawa i obowiązki automatycznie przechodzą na nowego właściciela pojazdu. Trzeba jednak pamiętać, że o zbyciu auta należy w ciągu 14 dni poinformować swój dotychczasowy zakład ubezpieczeń i przepisać polisę na nabywcę samochodu.

www.comperia.pl
2015-10-26
Ubezpieczenie od ataku hakerów - nowość w Ergo Hestia

Włamania do baz danych klientów, kradzieże projektów biznesowych czy ataki hakerskie na działy badawcze – to tylko niektóre z działań podejmowanych przez internetowych przestępców. Polskie firmy nie są jednak bezradne w takich przypadkach. Z jednej strony mogą wdrożyć odpowiednie rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa internetowego, z drugiej zaś – skorzystać z odpowiednich produktów ubezpieczeniowych, takich jak m.in. ubezpieczenie od ryzyk cybernetycznych w Ergo Hestii. Sprawdziliśmy, na ile taka polisa ochroni firmę przed stratami.

www.comperia.pl
2015-09-30
Palenie e-papierosów zwiększy cenę ubezpieczenia na życie?

Elektroniczne papierosy zyskują coraz więcej fanów. Choć postrzegane są jako znacznie mniej szkodliwe niż klasyczne wyroby tytoniowe, skala ich negatywnego wpływu na organizm człowieka pozostaje niewiadomą. A co na to ubezpieczyciele? Czy postrzegają e-palaczy jako klientów bardziej narażonych na utratę zdrowia?

www.comperia.pl
2015-08-28
Stłuczka bez prawa jazdy a odszkodowanie z OC

Osoby prowadzące samochód bez uprawnień starają się jeździć możliwie jak najostrożniej. Ich podróżom przyświecają dwa zasadnicze cele: nie paść łupem drogówki oraz dojechać bezkolizyjnie do miejsca przeznaczenia. A co w przypadku, gdy zaliczą jednak stłuczkę? Czy skończy się jedynie na mandacie?

www.comperia.pl
2015-08-03
Ubezpieczenie lokalu firmowego

Właściciel lokalu wykorzystywanego w ramach prowadzonej działalności gospodarczej powinien zadbać o jego odpowiednie ubezpieczenie. Tylko z których polis warto korzystać, a które będą dla firmy jedynie niepotrzebnym kosztem?

www.comperia.pl
2015-06-30
Urząd skarbowy pozna historię naszych chorób. Czy to legalne?

Skarbówka może mieć wgląd do danych dotyczących stanu naszego zdrowia. Wszystko przez przepisy ustawy o kontroli skarbowej, która nie chroni w wystarczającym stopniu informacji objętych tajemnicą lekarską.

www.comperia.pl
2015-06-30
Wakacje 2015 w Tajlandii: czy jest już bezpiecznie?

Tajlandia to malowniczy kraj, choć wciąż przez Polaków niedoceniany. Ostatnie zawirowania polityczne w kraju Tajów sprawiały dodatkowo, że turystom odradzano wyjazdy w tamte rejony. Czy jednak już (z uwagi na odwołanie stanu wojennego) można tam bezpiecznie spędzić tegoroczne wakacje?

www.comperia.pl
2015-06-29
Koszt tablic rejestracyjnych do quada w 2015 roku

Jak każdy pojazd drogowy, tak i cieszące się rosnącym zainteresowaniem quady wymagają zakupu tablic rejestracyjnych. Z jakimi kosztami należy się w ich przypadku liczyć?

www.comperia.pl
Najnowsze porady