O ubezpieczeniach

2014-01-21
Poznaj najważniejsze rodzaje ubezpieczeń

W życiu pojawiają się różne nieprzewidziane zdarzenia, w wyniku których możemy doznać uszczerbku na zdrowiu albo stracić część majątku. Z tego powodu warto poznać najważniejsze rodzaje ubezpieczeń i dowiedzieć się na temat korzyści, jakie nam zapewniają.

www.comperia.pl
2014-01-20
Planujesz wyjazd za granicę? Nie zapomnij o ubezpieczeniu

Wyjeżdżając za granicę, wielu z nas nie myśli o ubezpieczeniu. Niestety, wakacje to nie tylko przyjemność, ale często też problemy związane z nieprzewidzianymi wypadkami, dlatego warto dokonać zakupu ubezpieczenia podróży.

www.comperia.pl
2014-01-20
Szukamy ubezpieczenia na życie bez karencji

Decydując się na ubezpieczenie na życie, dobrze zapoznać się z zakresem towarzyszących mu okresów karencji, w których nie otrzymamy odszkodowania w przypadku wystąpienia konkretnej szkody. Sprawdźmy, czy można znaleźć ubezpieczenie na życie bez karencji.

www.comperia.pl
2014-01-16
Ile kosztuje ubezpieczenie lokalu użytkowego?

Lokale użytkowe służą najczęściej wykonywaniu pracy, a ich ubezpieczenie pozwala zabezpieczyć się przed skutkami wielu kosztownych szkód. Jak kształtują się ceny takich ubezpieczeń?

www.comperia.pl
2014-01-16
Wszystko o ubezpieczeniach unijnych

Będąc obywatelami Unii Europejskiej mamy możliwość korzystania z ubezpieczeń unijnych. Co wchodzi w ich zakres? 

www.comperia.pl
2014-01-16
Ubezpieczenie górskie - co to takiego?

Podczas wspinaczek czy wędrówek po górach jesteśmy narażeni na wiele zagrożeń wymagających udzielenia pomocy ze strony ratowników, co nierzadko może być dość kosztowne. Przed wyjazdem warto skorzystać z polis ubezpieczeniowych, które zabezpieczą nas przed niespodziewanymi wydatkami.

www.comperia.pl
2014-01-16
Umowa-zlecenie a ubezpieczenie zdrowotne

Umowa-zlecenie oraz umowa o dzieło to coraz częstsze formy zatrudniania pracowników. Mając zapewniony etat oraz umowę-zlecenie, nie mamy co martwić o ubezpieczenie zdrowotne i społeczne. W przypadku, gdy naszym jedynym źródłem zarobkowania jest umowa cywilnoprawna, powinniśmy liczyć się z pewnymi niedogodnościami.

www.comperia.pl
2014-01-10
Ubezpieczenie AC nie musi być drogie

Ceny ubezpieczeń komunikacyjnych ostatnimi czasy wymknęły się spod kontroli. Identyczna polisa w firmie X kosztować może nawet o 50 proc. więcej niż w firmie Y, zwłaszcza jeśli mowa o tak drogich ubezpieczeniach jak AC. Czy w ciągu ostatnich miesięcy coś się zmieniło?

www.comperia.pl
2014-01-10
Ile kosztuje ubezpieczenie quada?

Pojazdy typu quad cieszą się wśród Polaków coraz większą popularnością. By móc nimi jeździć po drogach publicznych, należy wykupić ubezpieczenie OC. Ile zatem kosztuje ubezpieczenia dla quada?

www.comperia.pl
2014-01-09
Korzyści z posiadania ubezpieczenia biletu lotniczego

Przełom stycznia i lutego, gdy nastaje okres ferii szkolnych, to także czas wzmożonych podróży urlopowych dorosłych Polaków. Tradycyjnie spędzane urlopy odchodzą powoli do lamusa. Coraz częściej, czasie wolnym od pracy stawiamy na odpoczynek i relaks poza granicami kraju. Kupiłeś już bilet? Sprawdź, jakie zalety niesie za sobą ubezpieczenie go.

www.comperia.pl
2014-01-09
Masz ubezpieczenie AC? Możesz spać spokojnie

Kupno samochodu to droga inwestycja. Sam zakup auta to dopiero początek czekających nas wydatków. Zanim zaczniemy marzyć o dalekich podróżach naszym nowym autem, musimy rozważyć wykupienie ubezpieczenia AC oraz wybór firmy, z którą podpiszemy umowę.

www.comperia.pl
2014-01-09
Słyszałeś już o ubezpieczeniu telefonu?

Telefony komórkowe oferują użytkownikom wiele nowych możliwości, przez co ich utrata staje się coraz bardziej dotkliwym problemem. Z tego powodu warto rozważyć wykupienie ubezpieczenia komórki, oferowanego przez większość firm telekomunikacyjnych oraz ubezpieczeniowych. Sprawdźmy, co zapewnia polisa chroniąca telefon.

www.comperia.pl
2014-01-09
Czy ubezpieczenia imprez masowych są obowiązkowe?

Nie każda impreza popularnie określana mianem masowej musi być ubezpieczona. Obowiązek ubezpieczenia nakładany jest przede wszystkim na widowiska o charakterze odpłatnym. Jak ustalić czy impreza ma charakter masowy w rozumieniu ustawowym i czy konieczne jest wykupienie ubezpieczenia OC?

www.comperia.pl
2014-01-07
Cena ubezpieczenia jachtu

Nie mamy dobrych wiadomości dla właścicieli jachtów poszukujących ubezpieczenia dla statku. Niestety, towarzystwa ubezpieczeniowe oferujące produkty dla tego typu sprzętów można policzyć w Polsce na palcach jednej ręki. Firmy oferują klientom zróżnicowane ceny oraz zakres prezentowanych usług.

www.comperia.pl
2014-01-07
Czy ubezpieczenie roweru się opłaca?

Posiadacze rowerów mogą skorzystać z różnych form ubezpieczenia od obrażeń, utraty pojazdu czy krzywd wyrządzonych osobom trzecim. Co zapewniają poszczególne rodzaje ubezpieczeń oraz czy są opłacalne?

www.comperia.pl
2013-12-31
Poznaj koszty ubezpieczenia ciągnika siodłowego

Jeśli czeka nas konieczność ubezpieczenia ciągnika siodłowego, warto poznać i porównać koszty wykupienia odpowiedniej polisy OC i AC. Wyszukanie najlepszej oferty może wydawać się niezbyt proste, ale stosując się do kilku zaleceń, każdy może się nauczyć, na co warto zwracać uwagę przy wyborze ubezpieczyciela.

www.comperia.pl
2013-12-27
Pułapki ubezpieczenia biletu lotniczego

Ubezpieczenie biletu lotniczego nie zawsze się opłaca. Kiedy warto się na nie decydować, a kiedy tej opcji lepiej zrezygnować?

www.comperia.pl