O ubezpieczeniach

2014-11-04
Nie kupuj polisy turystycznej bezmyślnie

Ogromny wybór polis turystycznych sprawia, że trudno wybrać tę właściwą. Nie należy wychodzić z założenia, że wszystkie te produkty są identyczne i liczy się tylko jak najniższa cena ubezpieczenia. Poniżej przedstawiamy zestawienie najczęściej popełnianych błędów i niedopatrzeń, jakie mają miejsce przy wyborze polisy turystycznej.

www.comperia.pl
2014-10-28
Jak wybrać dobre ubezpieczenie NNW?

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków jest formą dobrowolnego ubezpieczenia własnego zdrowia i życia. Warto dokładnie przeanalizować dostępne oferty polis tego typu, by wykupić najkorzystniejszą z nich.

www.comperia.pl
2014-10-28
Karta EKUZ: co warto o niej wiedzieć?

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego posiada wiele zalet, ale ma też swoje wady. Warto je poznać przed wyruszeniem w zagraniczną podróż.

www.comperia.pl
2014-10-24
Pamiętaj o ubezpieczeniu w podróży

Wybierając się w podróż za granicę, często lekceważymy ubezpieczenie takiego wyjazdu albo po prostu o nim zapominamy. Planując urlop zagraniczny, powinniśmy pamiętać, że bezwarunkowo należy wykupić odpowiednią polisę turystyczną.

www.comperia.pl
2014-10-21
AC w leasingu: zdać się na leasingobiorcę czy załatwiać samemu?

Kierowcy dość niechętnie sięgają po ubezpieczenie AC, które w pewnych sytuacjach staje się koniecznością. Co należy wiedzieć o ubezpieczeniu AC w leasingu?

www.comperia.pl
2014-10-14
O prawach poszkodowanego

Osoba ubezpieczona powinna znać swoje prawa. Ich nieznajomość może skutkować tym, że odszkodowanie należne od ubezpieczyciela ze względu na wystąpienie zdarzenia objętego polisą, może nie zostać wypłacone.

www.comperia.pl
2014-10-10
Kiedy wykupić ubezpieczenie ochrony prawnej?

Ubezpieczenie ochrony prawnej wydaje się być luksusem zarezerwowanym dla najbogatszych. W rzeczywistości skorzystać z niego może każdy.

www.comperia.pl
2014-10-09
Nowe ubezpieczenie czworonogów w TU Europa

Ostatnio TU Europa powiększyło swoją ofertę ubezpieczeniową o polisę z pakietem assistance obejmującą ochroną psy i koty. Czy możemy być dzięki Ubezpieczeniu na 4 łapy spokojni o naszych czworonożnych pupili?

www.comperia.pl
2014-10-07
Kiedy TU posądzi o wyłudzenie odszkodowania?

Towarzystwa ubezpieczeniowe posiadają setki tysięcy klientów, w związku z czym muszą liczyć się z możliwością trafienia na oszustów. Kiedy istnieje ryzyko posądzenia osoby domagającej się odszkodowania o próbę wyłudzenia go?

www.comperia.pl
2014-10-03
Zalety posiadania polisy assistance dla domu

Czy warto korzystać z polis assistance dla domu? Zdecyduj sam po zapoznaniu się z podstawowymi zasadami działania typu ubezpieczeń.

www.comperia.pl
2014-10-03
Od czego chroni dziecko ubezpieczenie szkolne?

Czy dzieci przebywające w szkołach są dostatecznie chronione przez szkolne ubezpieczenie? Poznaj zakres ochrony polis wykupowanych dla uczniów.

www.comperia.pl
2014-10-02
PZU promuje polisy mieszkaniowe

PZU przygotowało kolejną kampanię z udziałem Marcina Dorocińskiego. Tym razem promowane są ubezpieczenia mieszkaniowe PZU DOM. W spocie reklamowym ubezpieczyciel przekonuje, że zdarzenia losowe mogą przydarzyć się każdemu, więc warto się ubezpieczyć, zwłaszcza że można to zrobić, płacąc zaledwie 50 groszy dziennie.

www.comperia.pl
2014-09-17
Dokumenty niezbędne do zgłoszenia szkody w ubezpieczeniu majątkowym

Ubezpieczenia majątkowe należą do jednych z najważniejszych ubezpieczeń. Mimo to nie wszyscy wiedzą, jak należy postępować oraz jakie dokumenty złożyć w razie wystąpienia szkody.

www.comperia.pl
2014-09-10
Stłuczka za granicą? OC pokryje szkody

Osoby wyjeżdżające za granicę powinny wiedzieć, że muszą posiadać aktualne ubezpieczenie OC. Polisa OC pokryje koszty w razie stłuczki, a przecież kolizje drogowe często się turystom za granicą zdarzają.

www.comperia.pl
2014-09-10
Ile warte jest ubezpieczenie w ramach mTransferu?

Ilość transakcji zakupów przez Internet, jakich dokonują Polacy, rośnie z roku na rok. Sprzyja temu coraz większa świadomość praw konsumenta kupujących towary online oraz profesjonalizm e-sprzedawców. Niemożliwe jednak jest całkowite wyeliminowanie nieuczciwych firm, dlatego warto rozważyć skorzystanie z ubezpieczenia transakcji online, np. w ramach mTransferu. Tylko, czy to się opłaca?

www.comperia.pl
2014-09-09
Uważaj na zakres ubezpieczenia sprzętu elektronicznego

Prowadzenie firmy wiąże się w koniecznością ponoszenia różnorakich ryzyk, w tym takich, które wynikają z zastosowania zaawansowanych rozwiązań technologicznych w firmie. Co bardziej przezorni przedsiębiorcy starają się maksymalnie ograniczyć ryzyko, wykupując odpowiednie polisy ubezpieczeniowe. Warto jednak mieć na uwadze, że zakres ubezpieczenia sprzętu elektronicznego niekoniecznie musi odpowiadać naszym oczekiwaniom.

www.comperia.pl
2014-09-08
Czy młody kierowca ma szansę na obniżenie OC?

Polisa OC dla młodego kierowcy może być kosztowna. Czy są jednak sposoby na obniżenie wysokości składki także dla osób, które dopiero zakupiły swój pierwszy samochód?

www.comperia.pl
Najnowsze porady