O ubezpieczeniach

2014-12-29
Czy warto ubezpieczać laptopy?

Laptopy to częstokroć drogie i zaawansowane technologicznie urządzenia. Czy opłaca się je w takiej sytuacji ubezpieczać?

www.comperia.pl
2014-12-29
Na co zwracać uwagę, kupując ubezpieczenie na życie?

Jeśli decydujemy się na polisę na życie, powinniśmy umieć rozpoznać, która oferta ubezpieczeniowa będzie dla nas najkorzystniejsza. Jeśli nie wiem, jak to zrobić, sprawdź nasze porady.

www.comperia.pl
2014-12-23
Jak ubezpieczyć samochód w UK: poradnik kierowcy

W Wielkiej Brytanii mieszka coraz więcej Polaków, wielu z nich jest zmotoryzowanych. Z myślą o nich przygotowaliśmy krótki poradnik o tym, jak ubezpieczyć samochód za granicą.

www.comperia.pl
2014-12-23
Ubezpieczenie na życie a NNW: najważniejsze różnice

Przeglądając ogólne warunki ubezpieczeń (OWU) na życie i następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) możemy odnieść w pierwszej chwili wrażenie, że niczym się nie różnią. Okazuje się jednak, że różnica jest zasadnicza.

www.comperia.pl
2014-12-22
Ile kosztuje ubezpieczenie garażu?

Ubezpieczenia nieruchomości mogą dotyczyć nie tylko domów i mieszkań, ale również garaży. Ile kosztuje ubezpieczenie garażu?

www.comperia.pl
2014-12-22
Jak ochronić dom przed plagą świątecznych kradzieży?

Nieraz zdarza się, że w święta chętnie wyjeżdżamy w odwiedziny do bliskich. Coraz popularniejsze jest również spędzanie wigilii na zorganizowanych wyjazdach, np. w górach. W tym czasie dorobek naszego życia pozostaje bez żadnego nadzoru, a przecież połowa grudnia to plaga świątecznych kradzieży. Sprawdźmy, jak ochronić w tym czasie swój dom.

www.comperia.pl
2014-12-22
Jak zgłosić skargę na ubezpieczyciela?

Jeśli ubezpieczyciel zadziałał na Twoją niekorzyść, nie musisz pozostawać bierny wobec niesprawiedliwych decyzji. Możesz zaskarżyć ubezpieczyciela. Procedura składania skargi nie jest ani czasochłonna, ani skomplikowana. Dobrze wiedzieć jak wygląda – a nuż będzie trzeba nam z niej skorzystać?...

www.comperia.pl
2014-12-18
Jak spać spokojnie, czyli które ubezpieczenia warto wykupić?

Niestety wypadki i nieszczęśliwe zdarzenia przydarzają się każdemu z nas. Niektórych nieprzyjemnych sytuacji życiowych nie jesteśmy w stanie uniknąć, ale możemy w pewien sposób się przed nimi zabezpieczyć. W jaki sposób? Najlepiej wykorzystać ubezpieczenia.

www.comperia.pl
2014-12-18
Stłuczka: lepiej się dogadać czy dzwonić na policję?

Niewielu kierowców może się pochwalić bezkolizyjną jazdą samochodem. Większość z posiadaczy prawa jazdy ma na swoim koncie przynajmniej jedną kolizję z innymi uczestnikami ruchu drogowego. Czy gdy do takiego zdarzenia dojdzie, lepiej od razu dzwonić na policję, czy może dojść do porozumienia w sprawie rozliczenia strat na miejscu?

www.comperia.pl
2014-12-16
Quad też musi mieć ubezpieczenie OC

Quady stają się coraz popularniejszym środkiem transportu. Są wykorzystywane do przejażdżek po trudnym terenie, a czasem jako pojazdy dla młodzieży. Przepisy z 2013 roku precyzują dokładnie, kto może korzystać z quadów. W myśl tych zasad, może to być osoba mająca minimum 14 lat i posiadająca prawo jazdy kategorii AM, B1 lub B. Czy pojazd mechaniczny typu quad musi posiadać OC?

www.comperia.pl
2014-12-11
Wyjeżdżasz do pracy za granicę? Wykup ubezpieczenie

Coraz więcej naszych rodaków wyjeżdża za granicę w poszukiwaniu lepiej płatnej pracy i lepszego życia. Czy w takiej sytuacji powinni wykupić ubezpieczenie?

www.comperia.pl
2014-12-11
Czy sprawca wypadku dostanie odszkodowanie z OC?

Ubezpieczenie OC to bardzo ważna polisa komunikacyjna. Czy na odszkodowanie z jego tytułu może liczyć także sprawca wypadku?

www.comperia.pl
2014-12-09
Ubezpieczenie od utraty pracy do kredytu hipotecznego - warto?

Przy zaciąganiu kredytu hipotecznego często spotkamy się z propozycją zawarcia ubezpieczenia, które również obejmuje ochronę od utraty pracy. Sprawdźmy, czy warto zdecydować się na taką polisę.

www.comperia.pl
2014-12-05
Warto ubezpieczać sprzęt elektroniczny?

Wyjeżdżając za granicę, często zabieramy ze sobą drogie aparaty fotograficzne, kamery czy laptopy. Czy w związku z tym warto ubezpieczyć ten sprzęt?

www.comperia.pl
2014-11-25
Jak wypowiedzieć umowę ubezpieczenia domu?

Możliwość wypowiedzenia umowy ubezpieczenia domu istnieje. Można to jednak zrobić pod pewnymi warunkami.  Sprawdźmy jak i kiedy wolno nam zrezygnować z polisy nieruchomości.

www.comperia.pl
2014-11-24
Miejsce rejestracji ma wpływ na cenę ubezpieczenia OC

Na cenę obowiązkowego ubezpieczenia OC ma wpływ wiele czynników. Jednym z nich jest, o czym nie wszyscy wiedzą, również miejsce rejestracji. Dlaczego tak się dzieje i jak można obniżyć składkę?

www.comperia.pl
2014-11-04
Kiedy można zrezygnować z polisy ubezpieczeniowej?

Czasami zdarza się, że po wykupieniu polisy ubezpieczeniowej na życie dochodzimy do wniosku, że wybrane ubezpieczenie nie spełnia naszych oczekiwań lub zdarzają się wypadki losowe, utrudniające płacenie składek. Sprawdźmy, kiedy można zrezygnować z zawartej już umowy.

www.comperia.pl
Najnowsze porady