O ubezpieczeniach

2015-01-12
Ubezpieczenie dla snowboardzisty

Zimowe szaleństwa na śniegu mogą sprawiać mnóstwo radości, ale wymagają też umiejętności i ostrożności, szczególnie jeśli wykorzystujemy do nich deskę snowboardową lub narty. Dobrym zabezpieczeniem podczas wyjazdów w góry- poza dopracowaną techniką jazdy i rozwagą - będzie też odpowiednia polisa.

www.comperia.pl
2015-01-12
Które ubezpieczenia na życie chronią od pierwszego dnia?

Gdy kupujemy polisę na życie, warto zwrócić uwagę na okres karencji. Wszystkie dane na ten temat znajdziemy w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Niestety towarzystwa ubezpieczeniowe nie są skore do udzielania ochrony od razu po wykupieniu przez klienta polisy. Tym bardziej warto wiedzieć, które ubezpieczenia na życie chronią od pierwszego dnia.

www.comperia.pl
2015-01-12
Które ubezpieczenia są obowiązkowe?

Przeciętny obywatel kojarzy obowiązek ubezpieczeniowy z koniecznością wykupienia samochodowej polisy OC. W rzeczywistości obowiązków takich jest znacznie więcej.

www.comperia.pl
2015-01-09
Kupujemy ubezpieczenie: lepiej u agenta czy direct?

Oferty ubezpieczeń typu direct cieszą się coraz większym zainteresowaniem, ponieważ są tańsze i bardziej przejrzyste dla klienta niż te proponowane przez agentów ubezpieczeniowych. Czy zawsze jednak lepiej korzystać z Internetu zamiast spotykać się z doradcą twarzą w twarz?

www.comperia.pl
2015-01-07
Ile kosztuje ubezpieczenie sklepu?

Prowadzenie własnego sklepu, bez względu na rodzaj sprzedawanego asortymentu, to duże ryzyko, które niesie wiele różnorodnych zagrożeń. Doskonałym rozwiązaniem problemu jest wykupienie odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej.

www.comperia.pl
2015-01-07
Ile kosztuje ubezpieczenie biura?

Właściciele różnego rodzaju lokali użytkowych powinni pamiętać o wykupieniu odpowiedniej polisy. Jakie będą jej koszty w przypadku biura?

www.comperia.pl
2015-01-07
Jak ubezpieczyć samochód w USA: poradnik kierowcy

Osoby przebywające po raz pierwszy w Stanach Zjednoczonych, muszą przygotować się na nieco inne procedury podczas ubezpieczania samochodu, wynikające z obowiązującego tam prawa. Jak wygląda kwestia zakupu polisy komunikacyjnej w USA?

www.comperia.pl
2015-01-06
Ile kosztuje mandat za brak OC dla quada?

Pojazdy typu quad są coraz popularniejsze, szczególnie wśród młodych użytkowników dróg. Jednak jazda quadami może być bardzo niebezpieczna, zwłaszcza gdy pojazd jest kierowany przez niedoświadczonego kierowcę. Według przepisów każdy quad musi posiadać homologację, tablicę rejestracyjną i polisę OC. Niestety, nie wszyscy tego przestrzegają. Sprawdźmy, ile kosztuje mandat za brak OC dla quada.

www.comperia.pl
2015-01-02
Studencie, wyrobiłeś już kartę Euro26?

Co prawda rok akademicki już w pełni, ale na zapewnienie sobie bezpieczeństwa nigdy nie jest za późno. Zwłaszcza, gdy pojawia się w planach wyjazd za granicę - chociażby na międzysemestralny wypoczynek. Właściwą ochronę może zapewnić studentowi karta Euro26.

www.comperia.pl
2014-12-31
Plusy i minusy ubezpieczania bagażu podróżnego

Coraz częściej słyszy się o tym, że świat się skurczył. Podróżujemy nawet do najodleglejszych zakątków globu. Dalekie wojaże przeważnie obywamy samolotami, a to oznacza, że warto zadbać o bezpieczeństwo naszego bagażu podróżnego. Sprawdźmy, jakie są plusy i minusy ubezpieczenia bagażu.

www.comperia.pl
2014-12-31
Urwane lusterko - czy dostanę odszkodowanie z AC?

AC, czyli autocasco, to jedno z droższych ubezpieczeń samochodowych. Właściciele nowych pojazdów często się decydują jednak na taką polisę, ponieważ pozwala ona uzyskać odszkodowanie w przypadku kradzieży, kolizji czy też wypadku spowodowanego z ich winy. Polisa AC chroni auto także w przypadkach wandalizmu ulicznego i gradobicia. Ale czy otrzymamy odszkodowanie z AC, gdy zostanie urwane lusterko?

www.comperia.pl
2014-12-31
Palacze mogą mieć problem z ubezpieczeniem się

Palenie nie tylko szkodzi zdrowiu, ale także szkodzi naszemu portfelowi. Nie chodzi tylko o to, że papierosy są drogie i trzeba wydawać z roku na rok coraz więcej na palenie. Palacze mają również problem z ubezpieczeniem się.

www.comperia.pl
2014-12-31
Na narty tylko z ubezpieczeniem!

Coraz więcej osób wyjeżdża na narty podczas zimowego wypoczynku. Warto nie tylko zadbać o dobry, profesjonalny sprzęt, ale również o bezpieczeństwo i wyruszać na śnieżny stok z ubezpieczeniem.

www.comperia.pl
2014-12-30
Spowodowałeś wypadek, jadąc quadem bez OC? Sprawdź, co Cię czeka

Kierowcy najczęściej wiedzą, co ich czeka, jeżeli spowodują wypadek, jadąc bez ważnej polisy OC. Co się jednak stanie, gdy kierowca zawini, jadąc nieubezpieczonym quadem?

www.comperia.pl
2014-12-30
Zamontuj alarm w samochodzie. Taniej kupisz AC

Każdy z nas chciałby płacić mniej za ubezpieczenia komunikacyjne. Podpowiadamy - jeśli zamontujesz alarm w swoim samochodzie, możesz liczyć na to, że cena polisy AC będzie niższa.

www.comperia.pl
2014-12-30
AIG wprowadza nowe ubezpieczenie od porwań, okupów i wymuszeń

AIG wprowadziło na rynek nową polisę, która gwarantuje ochronę finansową w przypadku wymuszeń, porwań i okupów. Produkt jest adresowany do klientów korporacyjnych prowadzących działalność za granicą.

www.comperia.pl
2014-12-29
Czy ubezpieczenie szyb się opłaca?

Każdy kierowca posiadający auto i jeżdżący nim po polskich drogach musi mieć wykupione OC. Wszystkie inne polisy nie są obowiązkowe i decyduje o ich wykupieniu sam kierowca. Należą do nich: NNW, AC, assistance, ubezpieczenie szyb i opon. Czy opłaca się korzystać z takich dodatkowych polis?

www.comperia.pl
Najnowsze porady