O ubezpieczeniach

2015-01-29
Czy nowy właściciel samochodu płaci takie same składki OC?

Kupując używany samochód, trzeba zorientować się, jak będzie wyglądać nasza relacja z nowym ubezpieczycielem.

www.comperia.pl
2015-01-28
Czy płeć ma wpływ na wysokość składki OC?

Na wysokość składki OC, obowiązkowo opłacanej przez kierowców, składa się kilka czynników, w tym... płeć kierowcy.

www.comperia.pl
2015-01-27
Ubezpieczenie biura rachunkowego

Nie każda firma prowadzi własną księgowość, czasem decyduje się na biuro rachunkowe. Warto wiedzieć, czy błędy, jakie mogą się zdarzyć w pracy biura rachunkowego, są objęte ubezpieczeniem.

www.comperia.pl
2015-01-27
Kogo chroni ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest jedyną obowiązkową polisą komunikacyjną na rynku ubezpieczeniowym. Kogo chroni OC?

www.comperia.pl
2015-01-27
Czy istnieją polisy na życie bez karencji?

Przed dokonaniem wyboru jakiegokolwiek ubezpieczenia, w tym ubezpieczenia na życie, należy dokładnie czytać ogólne warunki ubezpieczenia. Z OWU możemy dowiedzieć się, ile trwa okres karencji w ramach danej polisy. A co, jeśli zależy nam na ubezpieczeniu, które działa od dnia, w którym podpiszemy umowę?

www.comperia.pl
2015-01-23
Wynajmowane mieszkanie też warto ubezpieczyć

Jeśli wynajmujemy mieszkanie, to warto pomyśleć o odpowiedniej polisie ubezpieczeniowej. Mimo że nie jesteśmy właścicielem danego lokum, to polisa pomoże nam ochronić nasze mienie, które się w nim znajduje.

www.comperia.pl
2015-01-23
Wszystko o ubezpieczeniu OC zabytkowych samochodów

Właściciele zabytkowych samochodów, czyli pojazdów jeżdżących na żółtych tablicach rejestracyjnych, także muszą wykupywać OC komunikacyjne, chociaż mogą korzystać w tym celu z pewnych preferencji.

www.comperia.pl
2015-01-23
Kiedy przysługuje odszkodowanie za opóźnienie pociągu?

Polska kolej nie słynie z punktualności, co notorycznie irytuje pasażerów, tracących przez to nie tylko czas, ale i pieniądze. W jakiej sytuacji mogą oni otrzymać odszkodowanie za opóźnienie pociągu? Poniżej wyjaśniamy, jak wygląda ta kwestia w świetle przepisów prawa.

www.comperia.pl
2015-01-22

Lekarze – tak samo jak wielu innych specjalistów – mają obowiązek posiadania ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Czy polisa OC pracownika służby zdrowia wystarczy do pokrycia kosztów popełnionych błędów w sztuce lekarskiej?

www.comperia.pl
2015-01-22
Ile kosztuje ubezpieczenia laptopa?

Firmy ubezpieczeniowe poszerzają swoją ofertę o ubezpieczenia sprzętu elektronicznego, np. laptopów. Zanim jednak ubezpieczymy nasz komputer, warto sprawdzić, ile to będzie kosztować.

www.comperia.pl
2015-01-22
Prawnik zamiast pomóc, zaszkodził? Zażądaj odszkodowania z OC

Polisy OC, czyli ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, kojarzone są z sektorem ubezpieczeń komunikacyjnych. Tymczasem ubezpieczenia OC muszą mieć także prawnicy - by chroniły ich przed roszczeniami niezadowolonych klientów.

www.comperia.pl
2015-01-20
Jakie ubezpieczenia przydadzą się przedsiębiorcy?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej obarczone jest ryzykiem. Każdy przedsiębiorca powinien zaopatrzyć się więc w odpowiednie ubezpieczenie.

www.comperia.pl
2015-01-20
Dentysta źle wykonał usługę. Czy pacjentowi należy się odszkodowania?

Świadczenia stomatologiczne wykonywane są przez dentystę na podstawie umowy o dzieło, która choć zwykle jest zawierana w formie ustnej, jednak jest wiążąca. Stomatolog jest więc zobowiązany do wykonania usługi należycie. Jeśli popełni błąd lub dopuści się zaniedbania obowiązków, pacjent ma prawo złożyć reklamację.

www.comperia.pl
2015-01-14
Ubezpieczenie biustu, nóg, głosu, czyli jak ubezpieczają się bogaci

Czym byłby piłkarz bez swoich nóg czy śpiewaczka operowa bez utrzymanych w dobrym stanie strun głosowych? Specjalnie dla osób, które chcą się zabezpieczyć przed komplikacjami wynikłymi z tego, że utracą zdrowie, ubezpieczyciele konstruują nietypowe polisy, pozwalające ubezpieczyć konkretną część ciała.

www.comperia.pl
2015-01-14
Sąsiad zalał Ci mieszkanie? Sprawdź, czy ubezpieczenie pokryje szkodę

Sytuacja, w której nasze mieszkanie zostanie zalane przez nieostrożnego sąsiada, może przytrafić się w najmniej odpowiednim momencie. Czy ubezpieczenie pokryje koszty naprawy takiej szkody?

www.comperia.pl
2015-01-13
Czy warto opłacać ubezpieczenie chorobowe?

Nie wszystkie osoby pracujące mają zapewnione ubezpieczenie chorobowe, bowiem jest to ubezpieczenie dobrowolne. Czy warto opłacać składki na ubezpieczenie chorobowe?

www.comperia.pl
2015-01-13
Ile wyniesie odszkodowanie z OC za naprawę używanymi częściami?

Ubezpieczyciele często w toku postępowań likwidacyjnych z ubezpieczenia OC pomniejszają kwoty odszkodowania poprzez dokonywanie różnego rodzaju potrąceń. Zdarza się, że przy wyliczaniu kwoty wypłaty w tworzeniu kosztorysu uwzględniają najtańsze zamienniki. Czy jest to zgodne z obowiązującym prawem?

www.comperia.pl
Najnowsze porady