O ubezpieczeniach

2015-02-05
Kierowcom nie upiecze się już brak OC

Nawet 3,5 tysiąca złotych może kosztować jazda samochodem brak obowiązkowej polisy OC. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny pod koniec ubiegłego roku zakończył wprowadzanie systemu e-Zawiadomienia, który usprawnił ściganie kierowców bez ważnej polisy samochodowej.

www.comperia.pl
2015-02-03
Jak znaleźć najtańsze AC?

W dobie dużej konkurencji na rynku ubezpieczeń nie zawsze najtańsze oznacza najgorsze. Firmy ubezpieczeniowe prześcigają się w obniżaniu cen polis, także AC, dzięki czemu możemy zakupić autocasco w niskiej cenie i o szerokim zakresie ochrony. Ale jak znaleźć tę najlepszą ofertę? Podpowiadamy.

www.comperia.pl
2015-02-03
Kiedy ubezpieczać działalność gospodarczą?

Aby zmniejszyć ryzyko wiążące się z prowadzeniem własnego biznesu, warto ubezpieczyć swoją działalność gospodarczą. Kiedy i nad którą konkretnie polisa przedsiębiorca powinien się zastanowić?

www.comperia.pl
2015-02-03
Ile kosztuje ubezpieczenie przesyłki kurierskiej?

Chcąc mieć pewność, że przesyłka dotrze na czas w stanie nienaruszonym, możemy zdecydować się na usługę dodatkową, jaką jest ubezpieczenie przesyłki kurierskiej. Czy warto z tej opcji korzystać i ile będziemy musieli za to zapłacić?

www.comperia.pl
2015-02-03
Potrącił mnie kierowca bez OC. Czy mam szansę na odszkodowanie?

Ubezpieczenie OC jest jedynym ubezpieczeniem obowiązkowym, ale czasem kierowcy lekceważą jego wagę. Co stanie się, jeżeli kierujący pojazdem bez ważnej polisy OC spowoduje wypadek, w którym będą poszkodowani?

www.comperia.pl
2015-01-31
Od czego zależy cena NNW kierowcy?

NNW kierowcy jest niezbędne, jeśli chcemy w jak największym stopniu zabezpieczyć się przed konsekwencjami wypadków, jakim przecież może ulec każdy uczestnik ruchu drogowego. Jakie czynniki wpłyną na końcową cenę tej polisy?

www.comperia.pl
2015-01-31
Ubezpieczenie zdrowotne dla bezrobotnej kobiety w ciąży. Jak je zdobyć, by nie płacić?

Kobieta w ciąży według obowiązującego prawa nie pozostanie bez opieki zdrowotnej. Nie ma znaczenia, czy posiada pracę, korzysta z ubezpieczenia małżonka czy jest bezrobotna.

www.comperia.pl
2015-01-31
Wypadek samochodowy - jakie czynności powinien podjąć ubezpieczony?

Jak zachować się w sytuacji, gdy jesteśmy współuczestnikiem albo świadkiem wypadku? Na ten temat często nie wiemy nic albo bardzo niewiele. Podstawowe czynności wykonane na miejscu zdarzenia pomogą szybko uzyskać pomoc, a także odszkodowanie od ubezpieczyciela.

www.comperia.pl
2015-01-31
Agent ubezpieczeniowy - kto może nim zostać?

Praca w charakterze agenta ubezpieczeniowego to stosunkowo prestiżowe zajęcie, wiążące się ze społecznym zaufaniem. Agentem zostać nietrudno, choć nie jest to zawód dla wszystkich. Sprawdźmy, kto może nim zostać i w jaki sposób.

www.comperia.pl
2015-01-30
Zgłaszamy szkodę w ramach AC

Zgłoszenie szkody w ramach polisy autocasco (AC) wymaga podjęcia kilku kroków. Sprawdź, jakie działania należy powziąć, by jak najszybciej otrzymać wypłatę odszkodowania.

www.comperia.pl
2015-01-29
Szukamy taniego ubezpieczenia domu lub mieszkania

Ubezpieczenia domu lub mieszkania to produkty finansowe, z których skorzystać powinien każdy właściciel nieruchomości. Sprawdź, dlaczego są tak istotne.

www.comperia.pl
2015-01-29
O gotówkowym i bezgotówkowym rozliczaniu AC

W przypadku likwidacji szkody z polisy AC mamy do wyboru rozliczenie się z ubezpieczycielem w sposób gotówkowy lub bezgotówkowy. Który z nich zapewni większą wygodę poszkodowanemu?

www.comperia.pl
2015-01-29
Doubezpieczenia w polisach komunikacyjnych - kiedy z nich korzystać?

Wykupując polisę komunikacyjną, warto zainteresować się możliwością skorzystania z doubezpieczenia. Sprawdź, kiedy będzie ono działać na Twoją korzyść.

www.comperia.pl
2015-01-29
Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu mieszkania od pożaru?

Ubezpieczenie od ognia i zdarzeń losowych jest podstawą, gdy chcemy chronić swój dom. Jest także obowiązkiem, jeśli zamierzamy zaciągnąć kredy hipoteczny na zakup mieszkania. Praktycznie każda polisa mieszkaniowa zawiera już w podstawowym zakresie ochronę nieruchomości od pożaru.

www.comperia.pl
2015-01-29
Obowiązki agenta ubezpieczeniowego

Zgodnie z przepisami ustawodawcy agentem ubezpieczeniowym może być właściwie każdy, mogą to być zarówno osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, jak i spółki prawa handlowego, które podpisały umowy agencyjne z zakładami ubezpieczeń i zostały wpisane do rejestru agentów ubezpieczeniowych. A jakie obowiązki spoczywają na agencie ubezpieczeniowym?

www.comperia.pl
2015-01-29
Polisa szkolna - na ile chroni dziecko na feriach?

Ferie to czas odpoczynku dla dzieci od obowiązków szkolnych. Nasze pociechy mają na to całe dwa tygodnie. Wiele z nich w tym czasie zostanie w domu, ale znajdą się wśród nich też tacy, którzy ten czas spędzą na zimowiskach. Czy polisa szkolna chroni dzieci na feriach?

www.comperia.pl
2015-01-29
Czy nowy właściciel samochodu płaci takie same składki OC?

Kupując używany samochód, trzeba zorientować się, jak będzie wyglądać nasza relacja z nowym ubezpieczycielem.

www.comperia.pl
Najnowsze porady
1. Ekspert Comperia.pl
2. Ekspert Comperia.pl
3. Ekspert Comperia.pl
4. Ekspert Comperia.pl
5. Ekspert Comperia.pl