O ubezpieczeniach

2015-02-28
Warto korzystać z ubezpieczenia AC?

Autocasco możne wielu kierowcom wydawać się zbędnym wydatkiem. Gdy jednak dojdzie do wypadku drogowego, to właśnie ubezpieczenie AC zapewni sprawcy zdarzenia niezbędną pomoc finansową.

www.comperia.pl
2015-02-28
Ubezpieczenia zdrowotne dla Polaków w Chicago

Jeżeli ktoś ma zamiar wyjechać na stałe do Chicago czy też innych „polskich miast” w USA, powinien wiedzieć, jak wygląda kwestia ubezpieczenia zdrowotnego w mieście naszych rodaków.

www.comperia.pl
2015-02-28
Jak znaleźć tanie OC?

Czy wiesz, od czego zależy wysokość składki polisy OC? Dowiedz się, jak wybrać najtańszą ofertę ubezpieczenia komunikacyjnego.

www.comperia.pl
2015-02-27
Odszkodowanie po wypadku - za co zapłaci ubezpieczyciel?

Wypadkowi może ulec każdy, ale nie każdy ma szansę na odszkodowanie. Jeżeli osoba poszkodowana w wypadku jest ubezpieczona, może liczyć na odszkodowanie powypadkowe. W jakich sytuacjach?

www.comperia.pl
2015-02-27
Zasady bezpłatnej opieki lekarskiej dla Polaków w Wielkiej Brytanii

W Wielkiej Brytanii pracuje wielu Polaków. Nie wszyscy z nich jednak wiedzą, jak leczyć się tam bezpłatnie i dokąd się udać po ubezpieczenie.

www.comperia.pl
2015-02-26
Jak uniknąć zwyżki OC?

Polisa OC jest niemałym wydatkiem dla właścicieli aut. By ograniczyć koszty składek ubezpieczeniowych, warto pamiętać o kilku zasadach.

www.comperia.pl
2015-02-26
Wypadek za granicą - czy AC pokryje szkody?

Przy każdym ubezpieczeniu bardzo ważne są klauzule wyłączeń odpowiedzialności firm ubezpieczeniowych. Jeśli wyjedziemy za granicą, nawet posiadając polisę AC (autocasco), możemy zostać zdani jedynie na siebie, gdy przyjdzie naprawić szkodę w aucie po wypadku.

www.comperia.pl
2015-02-23
Ubezpiecz firmę od upadłości

W dzisiejszych czasach ubezpieczyć można wszystko, a wiele z dostępnych polis jest na tyle potrzebna, że nie sposób się bez nich obyć. W przypadku przedsiębiorców, zwłaszcza tych, którzy prowadzą ryzykowne inwestycje, taką obowiązkową polisą może być ubezpieczenie od upadłości.

www.comperia.pl
2015-02-20
Rzeczoznawca zaniża odszkodowanie - gdzie reklamować?

Rola rzeczoznawcy ubezpieczeniowego jest kluczowa w procesie odszkodowawczym. To od niego w głównej mierze zależy wysokość odszkodowania i to, czy w ogóle zostanie ono wypłacone. Co robić, jeśli nie zgadzamy się z decyzją rzeczoznawcy, który - naszym zdaniem - zaniża wysokość odszkodowania?

www.comperia.pl
2015-02-19
Bizneswoman na zasiłku macierzyńskim pod lupą ZUS-u

Wysokie zasiłki macierzyńskie z ZUS-u mogą między innymi otrzymać kobiety, które prowadzą własną działalność gospodarczą i opłacały przed przejściem na urlop wysokie składki ubezpieczeniowe. Czasami do otrzymywania wysokiego świadczenia wystarczy opłacenie jednej składki, a to prowadzi do nadużyć.

www.comperia.pl
2015-02-17
Samochodem za granicę, czyli o ograniczeniach w polisach komunikacyjnych

Wybierając się za granicę własnym autem, powinniśmy zatroszczyć się o odpowiednie ubezpieczenie komunikacyjne, które pozwoli poczuć się bezpiecznie. Jeżeli udajemy się do kraju na terenie Unii Europejskiej, wystarczy, że posiadamy OC, niestety podróżując poza granicę wspólnoty, to nie wystarczy.

www.comperia.pl
2015-02-10
Ryzyko nadużyć: jak ograniczają je ubezpieczyciele?

Towarzystwa ubezpieczeniowe nie ubezpieczają zdarzeń, których ochrona mogłaby spowodować częstsze ich występowanie. Związane jest to z ryzykiem nadużyć. Sprawdźmy, jak starają się je ograniczać ubezpieczyciele.

www.comperia.pl
2015-02-09
Ile kosztuje ubezpieczenie na narty?

Okres zimowy to idealna pora dla wielbicieli szusowania na nartach czy snowboardzie. Planując wyjazd w góry dla siebie i całej rodziny, nie zapominajmy jednak o odpowiedniej polisie. Ile kosztuje takie ubezpieczenie?

www.comperia.pl
2015-02-06
Do kiedy dziecko może korzystać z ubezpieczenia rodzica?

Na podstawie zapisów konstytucyjnych każdy obywatel ma prawo do ochrony zdrowia, ale nie każdy ma prawo do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. Czy dzieci mają takie prawo i do kiedy mogą korzystać z ubezpieczenia rodzica?

www.comperia.pl
2015-02-06
Ciąża w pierwszym trymestrze - czy pracodawca może zwolnić przyszłą mamę?

Jeżeli kobieta pracuje zawodowo i zajdzie w ciążę, pracodawca nie ma prawa jej zwolnić - chyba, że zajdą ku temu odpowiednie okoliczności. Sprawdź, na ile chronione są kobiety w pierwszym trymestrze ciąży.

www.comperia.pl
2015-02-05
Co z polisą po śmierci ubezpieczonego?

Po śmierci ubezpieczonego, obok formalności związanych z pogrzebem, trzeba również zająć się kwestią jego polisy, jeśli takowa była wykupiona. Pogrążeni w smutku po odejściu bliskiej osoby, często nie jesteśmy w stanie myśleć o pieniądzach, ale te mogą być ważnym wsparciem w tym trudnym czasie. Sprawdźmy, jakie kroki podjąć w takiej sytuacji.

www.comperia.pl
2015-02-05
Ubezpieczenie od utraty pracy do kredytu - korzystać czy nie?

Część konsumentów, podpisując umowę kredytową, zawiera również umowę ubezpieczenia od utraty pracy, nawet jeśli nie jest to wymogiem podczas pożyczania pieniędzy z banku. Czy warto korzystać z tego rodzaju zabezpieczenia spłaty długu?

www.comperia.pl
Najnowsze porady
1. Ekspert Comperia.pl
2. Ekspert Comperia.pl
3. Ekspert Comperia.pl
4. Ekspert Comperia.pl
5. Ekspert Comperia.pl