01.04.2015, 19:24

Nasza opinia: czy warto pożyczać w Wonga?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Nasza opinia: czy warto pożyczać w Wonga?

Szybkie mikropożyczki mogą być niezwykle pomocne w sytuacjach, gdy potrzebujemy nagłego zastrzyku gotówki. Jeśli znajdziemy się właśnie z takiej sytuacji, warto skorzystać z oferty Wonga?

Firma Wonga działa na rynku mikropożyczek od 2007 roku, początkowo koncentrując się tylko na rynku brytyjskim. Od kilku lat z jej usług mogą korzystać też klienci z naszego kraju, których kuszą promocje, ale też szereg nagród branżowych przyznanych firmie na przestrzeni ostatnich lat. Czy oferta Wonga rzeczywiście jest godna uwagi?

Pożyczki do 2 500 zł

Pierwsze skorzystanie z oferty firmy Wonga jest ograniczone do kwoty 750 zł. Nowym klientom, Wonga może udzielić pożyczki na okres od 1 do 60 dni. Kolejna pożyczka może już jednak być udzielona na kwotę nawet do 2 500 zł.

Promocja dla nowych klientów

Dla osób, które po raz pierwszy zaciągnęły pożyczkę w Wonga, firma przygotowała promocję obniżającą koszty spłaty takiego zobowiązania do zaledwie 10 zł. Jest to jedyna opłata, jaką będziemy musieli ponieść, poza oczywiście spłatą całości pożyczonego kapitału. Jeśli więc złożymy wniosek o 600 zł pożyczki, na okres nawet 60 dni, całkowita kwota do zapłaty wyniesie zaledwie 610 zł.

Oferta standardowa

Skorzystanie z oferty poza promocją wiąże się z naliczaniem dodatkowych opłat. W przypadku kwoty 600 zł, pożyczonej na 12 dni, będziemy musieli zwrócić do Wonga 650,10 zł, co daje aż 1046,5 proc. RRSO. W przypadku pożyczenia maksymalnej kwoty, wynoszącej 2 500 zł, opłaty mogą wynosić do 1000 zł dla 60-dniowego okresu spłaty i aż 2 125 zł dla 12-miesięcznej pożyczki ratalnej, co zwiększy kwotę do zapłaty do 4 625 zł.

Podsumowanie

Dla osób potrzebujących nagłego zastrzyku gotówki i tylko na krótki czas, oferta Wonga z pewnością jest godna uwagi. Skorzystanie z pożyczki na warunkach promocji sprawia, że nie poniesiemy z tego tytułu znaczących kosztów, nawet przy 60-dniowym okresie spłaty. Pożyczanie wyższych kwot w ramach pożyczki ratalnej wiąże się już jednak z wysokimi opłatami, które znacznie zmniejszają atrakcyjność oferty firmy z brytyjskim rodowodem. Jak sama Wonga podkreśla, pożyczki przez nią oferowane nie powinny być traktowane jako stałe źródło finansowania swoich potrzeb, a jedynie jako doraźna pomoc.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (01.04.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
881 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora