23.03.2015, 16:32

O tym, jak firmy pożyczkowe walczą o klienta

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 2 głosów)

O tym, jak firmy pożyczkowe walczą o klienta

Walka o klienta na rynku pożyczkowym trwa w najlepsze. Wciąż pojawiają się nowe firmy, proponujące coraz bardziej kuszące warunki. Pierwsza pożyczka za zero! Brak formalności! Pieniądze na koncie w 5 min! - to tylko niektóre z haseł mających zachęcać klientów. Sprawdziliśmy, jak firmy pożyczkowe walczą o klienta.

Polacy często korzystają z usług pożyczkowych firm pozabankowych, co w naturalny sposób wpływa na wzrost konkurencji rynkowej. Sprawdźmy więc, w jaki sposób poszczególne firmy chcą zachęcić klientów, aby korzystano akurat z ich usług.

Provident wprowadza nowe produkty

Provident jest jedną z najpopularniejszych finansowych instytucji pozabankowych w Polsce, jednak stale musi walczyć o swoje miejsce na rynku. Firma oferuje takie produkty jak: pożyczki konsolidacyjne czy pożyczki dla małych i średnich firm, które nie były zbyt dotychczas popularne w przypadku firm pozabankowych.

Do tej pory firma stawiała na bezpośredni kontakt z klientem, obecnie, podążając za trendami, przechodzi coraz bardziej na sprzedaż online. Od ubiegłego roku klienci mogą również korzystać z opcji spłat miesięcznych, poprzednio możliwa była jedynie spłata tygodniowa.

Pierwsza pożyczka gratis

Wiele chwilówek oferujących swoje produkty online proponuje pierwszą pożyczkę za 0 zł. W Polsce już 11 firm udostępnia taką możliwość. Firma Vivus pożyczy za pierwszym razem 1600 zł nawet na 30 dni bez opłat, Filarum do 1000 zł, w Net Credit do 1500 zł również na 30 dni.

Większe kwoty

Instytucje pozabankowe zachęcają też wysokimi kwotami, które można otrzymać. W Profi Credit nowy klient może otrzymać nawet 9000 zł, natomiast standardowo maksymalna kwota pożyczki może wynieść 25 000 zł. W Zaimo zarówno dla nowego, jak i stałego klienta przewidziano maksymalne 6000 zł.

Długi czas spłaty

Okazuje się, że instytucje pozabankowe wyznaczają coraz dłuższy czas spłaty. W Vivusie należy spłacić pożyczkę maksymalnie w 30 dni, ale już w Ekspres Kasie jest to 60 dni, w InCredit nawet 24 miesiące. A w Assa Kredyt nawet 36 miesięcy.

Kolorowe, krzykliwe reklamy, produkty dla firm, coraz wyższe kwoty czy długi okres spłaty to tylko niektóre sposoby, z których korzystają firmy pożyczkowe, aby zachęcić do skorzystania z ich usług. Pamiętajmy jednak, że gdy już w ostateczności wybierzemy tego typu usługi, niech naszym doradcą będzie zdrowy rozsądek.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (23.03.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
252 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o lokatach
Zarabianie na walutach 5.2.2016 7:56 przez:
Ann

forum o lokatach

Forum o ubezpieczeniach
Ubezpieczenie mieszkania na krótki czas. 23.5.2016 11:10 przez:
Bursztyn

forum o ubezpieczeniach

Forum finansowe dla firm
Podpis elektroniczny 7.2.2017 12:13 przez:
ozone
Jak zostać rolnikiem? 12.1.2016 11:23 przez:
kielczjan

forum finansowe dla firm