06.03.2015, 08:33

Gdzie szukać pożyczek społecznościowych?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 8     / 10 (oddano 2 głosów)

Gdzie szukać pożyczek społecznościowych?

W ostatnim czasie coraz częściej słychać o ofertach platform z pożyczkami społecznościowymi. Dla wielu osób jest to jednak całkowicie nowy temat. Na czym właściwie polega social lending i jak skorzystać z takiej formy finansowania?

Pożyczki społecznościowe dostępne są poprzez specjalnie do tego celu stworzone platformy internetowe. Social lending to coraz popularniejsza metoda pożyczania pieniędzy w naszym kraju. Platformy pożyczkowe skupiają osoby, które dysponują pieniędzmi i chcą je pożyczyć na procent, oraz osoby, które chciałyby zaciągnąć pożyczkę. Transakcja jest zawierana pomiędzy internautami na określonych zasadach. Co w tym nadzwyczajnego? Odpowiedź na to pytanie jest prosta: cena, szybkość i wygoda.

Pożyczki społecznościowe są coraz lepszą alternatywą dla pożyczek bankowych i pozabankowych chwilówek. Oprocentowanie kredytu społecznościowego jest niewygórowane - zwłaszcza przy uwzględnieniu obecnych stóp procentowych, a transakcje są zawierane bez wychodzenia z domu, co jest bardzo wygodne.

Kolejnym atutem platform pożyczkowych jest troska o bezpieczeństwo transakcji między użytkownikami. Pożyczkobiorcy są weryfikowani na określonych zasadach, co minimalizuje ryzyko nadużyć. To wszystko sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z oferty pożyczek społecznościowych.

Gdzie szukać pożyczki społecznościowej?

Obecnie do wyboru pozostaje kilka platform pożyczkowych, które działają w naszym kraju już od dłuższego czasu. Spośród nich warto wyróżnić:

  • Kokos.pl,
  • Zakra.pl,
  • Sekrata.pl.

Podobnych platform jest coraz więcej na polskim rynku usług finansowych. Popularność pożyczek społecznościowych rośnie stopniowo nie tylko w naszym kraju, ale również na całym świecie.

Ceny pożyczek

Platformy kierują się różnymi regulaminami i stosują różne cenniki usług. To, co je łączy i wyróżnia spośród morza ofert bankowych i firm pożyczkowych oferujących chwilówki, to atrakcyjna oferta oraz przejrzyste zasady funkcjonowania serwisów. Z czego wynikają te korzyści? To strony umów (czyli pożyczkodawca i pożyczkobiorca) ustalają między sobą oprocentowanie umowy, którą zawierają (w ramach obecnie obowiązującego prawa), kwotę pożyczki oraz okres spłaty.

Z góry narzucone przez platformę są jedynie koszty np. rejestracji w serwisie (choć często jest darmowa), prowizja od zawartej umowy pożyczkowej, weryfikacja numeru telefonu użytkownika, jego adresu zamieszkania, zaświadczenia o zatrudnieniu, dowodu tożsamości etc. Można również skorzystać z ich usług w zakresie windykacji długów. Płaci się również za wyróżnienie ogłoszenia, jeśli chcemy, by było bardziej widoczne dla innych użytkowników.

Rynek usług finansowych jest chłonny i wciąż się rozwija. Pożyczki społecznościowe będą zajmowały na nim coraz solidniejszą pozycję.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (06.03.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
950 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Gdzie szukać prywatnych pożyczek? 7.8.2014 22:40 przez:
Micky
Pożyczka na 10 dni - gdzie najtaniej? 12.4.2016 15:40 przez:
jantrzeci

forum o kredytach

Forum o lokatach
Opłaty za konto w BZ WBK 25.5.2016 13:11 przez:
bronislaw

forum o lokatach

Forum o ubezpieczeniach
Proama 4.9.2014 14:10 przez:
Gosiunia

forum o ubezpieczeniach

Forum finansowe dla firm
Kredyt dla studenta - czy to w ogóle mozliwe? 31.3.2016 11:00 przez:
marcel

forum finansowe dla firm

Forum GSM
Telefon dla seniora 26.9.2014 17:45 przez:
Sali

forum gsm