28.10.2014, 09:16

Jak sprawdzić wiarygodność nowej firmy pożyczkowej?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 8.5     / 10 (oddano 2 głosów)

Jak sprawdzić wiarygodność nowej firmy pożyczkowej?

Wiarygodność firmy, z której usług lub produktów korzystamy, jest bardzo ważna - niezależnie od tego, jaką dziedzinę życia obejmuje jej działalność. Jeśli więc chcemy zaciągnąć chwilówkę u pożyczkodawcy, który jest nowy na rynku, powinniśmy go dokładnie prześwietlić. Tylko, jak to zrobić?

W telewizji i prasie możemy codziennie znaleźć przypadki osób, które zaciągnęły pożyczki u mało wiarygodnych firm. Spłacanie długu może skutkiem tego ciągnąć się latami, a koszt pożyczki może kilkukrotnie przekroczyć wysokość pożyczanej sumy.

Na polskim rynku usług finansowych pojawia się bardzo dużo nowych pozabankowych firm. Wiele osób korzysta z ich usług, jednak niewiele zwraca uwagę na ich wiarygodność. Aby nie żałować swoich decyzji, należy bardzo uważnie przeanalizować oferty instytucji pozabankowych. Dość dobrym źródłem informacji o firmach pożyczkowych jest Internet. To właśnie tam możemy sprawdzić daną firmę, poczytać o proponowanych przez nią ofertach, porównać z ofertami innych banków. Sam fakt posiadania strony internetowej wpływa na większą wiarygodność firmy. Poszukując informacji na temat konkretnego podmiotu, dodatkowo można szukać opinii innych osób, które miały kontakt z tą instytucją.

Kredytobiorcy mogą również sprawdzić konkretną firmę w bazie Biura Informacji Gospodarczej. Należy również zwracać uwagę na małe szczegóły, które wpływają na wiarygodność danej firmy, np. czy firma podaje dane kontaktowe w postaci numeru telefonu lub adresu do korespondencji. Dodatkowo można zadzwonić do biura i sprawdzić, czy taka placówka funkcjonuje, czy numer telefonu nie jest fikcyjny.  Świadczy to o tym, że dana firma istnieje w świecie rzeczywistym, a nie tylko wirtualnym. I oczywiście bardzo ważna kwestia, na jaką trzeba obowiązkowo zwrócić uwagę, to umowa. Wszelkie dodatkowe gwiazdki lub nieścisłości, odnośniki umieszczane małą czcionką powinny wzbudzić w kredytobiorcach wątpliwości. Trzeba jednak także pamiętać, że brak pewnych danych na temat firmy w umowie lub danych dotyczących kredytobiorcy nie wpływają na wiarygodność takiej instytucji. Niejasności i zawiłe obliczanie oprocentowania kredytu również nie wpływają na dobrą opinię firmy na rynku.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (28.10.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
1006 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Jak sprawdzić zdolność kredytową? 14.9.2014 8:39 przez:
karolsia

forum o kredytach

Forum o lokatach
Zlikwidowanie konta. 19.5.2016 21:03 przez:
gerard

forum o lokatach

Forum o ubezpieczeniach
Jak sprawdzić wiarygodność danej firmy? 4.8.2014 19:19 przez:
Polarnia

forum o ubezpieczeniach

Forum finansowe dla firm
Jak sprawdzić czy dostanę kredyt 29.5.2018 18:13 przez:
michalak
Jak sprawdzić, czy jestem ubezpieczona? 18.6.2015 8:46 przez:
Wionella

forum finansowe dla firm

Forum GSM
Co myślicie o używanych telefonach? 24.8.2015 10:54 przez:
carlos

forum gsm