10.10.2017, 16:59

Najlepsze lokaty na 3 miesiące: październik 2017

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9.7     / 10 (oddano 3 głosów)

Najlepsze lokaty na 3 miesiące: październik 2017

Nawet 4% w skali roku można zarobić na lokacie na 3 miesiące – wynika z październikowego rankingu przygotowanego przez Comperia.pl. Osoby, które zechcą skorzystać z najlepszych ofert, będą jednak musiały spełnić dodatkowy warunek: założyć konto osobiste.

Jak co miesiąc sprawdziliśmy, ile najwięcej można zyskać na kwartalnych lokatach, deponując na nich mniejsze i większe oszczędności. Porównaliśmy w tym celu propozycje bankowe dla wkładów w kwotach 5 000 zł i 50 000 zł. W obu zestawieniach uwzględniliśmy po jednej, najkorzystniejszej dla klienta lokacie, proponowanej przez każdy z banków. Pod uwagę wzięliśmy najwyżej oprocentowane oferty, nawet wtedy, gdy skorzystanie z nich wiązało się z koniecznością spełnienia dodatkowych warunków.

Najlepsze lokaty 3M na 5 000 zł: październik 2017

Ranking lokat 3M na 5000 zł: październik 2017
Bank Oferta Oprocentowanie
Nest Bank Nest Lokata Witaj 4,00%
PLUS BANK LOKATA NA START 4,00%
IdeaBank Lokata Happy 3,50%
mBank 3-miesięczna lokata dla nowych klientów 3,50%
BGŻOptima Lokata Bezkarna 3,00%
Millennium Lokata Mobilna 2,25%
Raiffeisen Polbank Lokata Powitalna 2,10%
Eurobank Lokata na Nowe środki w eurobanku 2,00%

Źródło: porównywarka Comperia.pl

To właśnie w przypadku lokat na relatywnie niskie kwoty (do 10 000 zł) banki oferują najwyższe oprocentowanie. Dodajmy – w ramach ofert promocyjnych.

Spośród ośmiu najkorzystniejszych depozytów sześć dostępnych jest tylko dla nowych klientów (lub klientów, którzy posiadają konto w danym banku od niedawna), jeden (w eurobanku) dotyczy jedynie nowych środków, a z jednego (w Banku Millennium) mogą skorzystać wszyscy zarówno nowi, jak i obecni klienci (bez względu na to, od jak dawna korzystają z usług banku), jednak muszą posiadać lub założyć w banku rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR).

Maksymalne oprocentowanie: 4% w skali roku proponują banki: Nest Bank i PlusBank.

Nest Lokata Witaj dostępna jest w Nest Banku dla nowych klientów – w tym tych, którzy założyli Nest Konto do 30 dni przed skorzystaniem z promocyjnej lokaty. Tę można założyć w oddziale lub przez bankowość elektroniczną. W przypadku zerwania umowy przed czasem, odsetki przepadają.

Z Lokaty na Start Plus Banku skorzystać mogą klienci zupełnie nowi, jak również ci, którzy założyli rachunek osobisty do 12 miesięcy wstecz, ale jeszcze nie posiadali lokat z oferty banku. Lokata na Start jest oprocentowana progresywnie (średnio: 4% w skali rocznej). Po każdym zakończonym okresie odsetkowym (pełnym miesiącu trwania umowy) można rezygnować z lokaty, zachowując prawo do otrzymania wypracowanych odsetek. Oferta dostępna jest w oddziałach i na infolinii.

Na trzecim miejscu rankingu znalazły się – jak i w poprzednim miesiącu – Idea Bank z Lokatą Happy i mBank z 3-miesięczną Lokatą dla Nowych Klientów. Obie oprocentowane na 3,5%. Z obu propozycji skorzystają tylko nowi klienci, a umowy można zawrzeć: w przypadku Idea Banku - w oddziale, przez internet i telefon, a w przypadku mBanku - przez internet. Niedotrzymanie terminu końca umowy skutkuje całkowitą utratą odsetek (Idea Bank) lub tylko częściową (mBank).

Najlepsze lokaty 3M na 50 000 zł: październik 2017

Ranking lokat 3M na 50 000 zł: październik 2017
Bank Oferta Oprocentowanie
Idea Bank Lokata Cloud 2,55%
BGŻOptima Lokata Bezkompromisowa 2,50%
Nest Bank Nest Lokata Nowe Środki - z kontem/Nest Lokata Lojalna 2,30%
Raiffeisen Polbank Lokata Powitalna 2,10%
PlusBank Lokata Nowa Kasa = Większy Zysk 2,10%
Eurobank Lokata na Nowe środki w eurobanku 2,00%
Toyota Bank Depozyt Plus 1,65%
Getin Bank e-Lokata Tradycyjna 1,55%

Źródło: porównywarka Comperia.pl

Osoby, które poszukują korzystnych lokat na nieco wyższe kwoty, nie mają dużego pola wyboru, jeśli chodzi o atrakcyjne oprocentowanie. Zyski powyżej 2% zapewnia jedynie 6 banków.

Najwięcej zarobić można dzięki Lokacie Cloud (2,55%), dostępnej przez internet i mobilnie w Idea Banku. Oferta wiąże się z koniecznością posiadania lub założenia konta osobistego i spełnienia dodatkowego warunku: utrzymania 10% salda lokaty na Koncie Idealnym przez cały okres trwania lokaty. Plusem jest niewątpliwie bardzo wysoka maksymalna kwota depozytu: aż 1 mln zł.

Do 100 tys. zł ulokować można z kolei na oprocentowanej na 2,5% Lokacie Bezkompromisowej w BGŻOptima. Chociaż oferta nie wiąże się z kontem osobistym, to istnieje wymóg założenia (darmowego) konta oszczędnościowego. Obowiązek w tym przypadku nie jest szczególnie dotkliwy, ponieważ konto oszczędnościowe w BGŻOptima należy do najkorzystniejszych rachunków na rynku.

Trzecie miejsce na podium należy do Nest Banku, który do zaoferowania ma dwie lokaty na 2,3% (we wrześniowym rankingu oprocentowanie obu produktów było o 0,05 p.p. niższe). Nest Lokata Nowe Środki – jak sama nazwa wskazuje – przeznaczona jest dla osób deponujących nowe środki z kontem (ponad saldo z 14 sierpnia 2017 r.). Nest Lokata Lojalna dostępna jest dla klientów indywidualnych z wpływami wynagrodzenia na Nest Konto w kwocie min. 2500 zł/ mies. oraz dla przedsiębiorców, którzy zapewniają na BIZnest Koncie wpływy w kwocie min. 6000 zł/mies. i wykonują z niego płatności do ZUS-u/US-u.

Warto podkreślić, że Nest Bank razem z Plus Bankiem to jedyne banki, które zdecydowały się na podwyżki oprocentowania lokat wymienionych w rankingu. W przypadku Nest Lokata Nowe Środki (z kontem) i Nest Lokaty Lojalnej wzrost wyniósł 0,5 p.p., a w przypadku Lokaty Nowa Kasa = Większy Zysk podwyżka sięgnęła 0,1 p.p.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (10.10.2017).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
900 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Najnowsze