04.06.2015, 10:27

Top 10 lokat na 10000 zł: czerwiec 2015

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Top 10 lokat na 10000 zł: czerwiec 2015

Lokata to produkt, który z pewnością pomoże nam w oszczędzaniu pieniędzy. Sprawdź, co w zakresie depozytów oferują banki w czerwcu i gdzie uda Ci się najwięcej zarobić.

Lokaty cieszą się dużym zainteresowaniem osób chcących zarabiać na oszczędnościach, ponieważ są bezpieczne i posiadają mało skomplikowaną konstrukcję. Lokaty gwarantują ponadto wyższe oprocentowanie niż konta oszczędnościowe.

Wadą większości lokat jest to, że jeśli je zerwiemy, stracimy naliczone odsetki. Gros produktów depozytowych działa właśnie w ten sposób, ale coraz częściej zdarzają się wyjątki, a banki pozwalają klientom wycofującym pieniądze przed czasem zachować chociaż część odsetek.

Co wybrać?

Na rynku znajdziemy szeroki wybór produktów depozytowych i dlatego tak trudne jest wybranie tego właściwego. Na szczęście dzięki wielu narzędziom, np. porównywarce Comperia.pl, możemy ułatwić sobie tę decyzję. Poniżej przedstawiamy zestawienie najlepszych lokat na 10 000 zł, zakładanych na okres 3 miesięcy.

Bank: Nazwa Produktu

Oprocentowanie

Top 10 lokat na 100 000 zł na 3 miesiące: czerwiec 2015

Eurobank: Lokata Procentująca

4%

Idea Bank: Lokata Happy

4%

mBank: 3-miesięczna lokata dla nowych klientów

4%

BIZ Bank: Smart Lokata "na powitanie"

3,75%

Bank Zachodni WBK: Lokata Powitalna 1|2|3

3,35%

Millennium Bank: Lokata Mobilna

3.25%

BGŻ Optima: Lokata Bezkarna

3,2%

Reiffeisen Polbank: Lokata Mobilna

3%

Idea Bank: Lokata Power

2,85%

Noble Bank: Lokata Twój Zysk

2,85%

Eurobank

Jeśli interesuje nas lokata na 10 tys. zł, warto postawić na produkt Eurobanku. Bank oferuje nam 3-miesięczną lokatę z wysokim oprocentowaniem rzędu 4% w skali roku. Produkt jest odnawialny. Co istotne, warunki odnawialności są bardzo atrakcyjne. Minimalna kwota lokaty jest niska (tylko 200 zł), co otwiera drogę do oszczędzania wielu klientom. Trzeba jednocześnie pamiętać, że produkt Eurobanku wymaga od nas założenia konta osobistego. Z kolei zerwanie lokaty przed terminem będzie oznaczać utratę odsetek.

Idea Bank

Lokata Happy to oferta dla nowych klientów, ale niewymagająca założenia w Idea Banku konta osobistego. Umowę depozytu zawrzeć można osobiście w oddziale, przez Internet lub telefon. Wycofując pieniądze przed czasem, tracimy wszystkie odsetki. Maksymalna kwota wpłaty to 10 000 zł.

mBank

Razem z Eurobankiem i Idea Bankiem w czołówce na liście najbardziej hojnych wobec deponentów banków plasuje się mBank ze swoją lokatą dla nowych klientów. Maksymalnie na tej lokacie możemy zdeponować 10 tys. zł. Trzeba też pamiętać, że zerwanie lokaty skutkuje utratą wszystkich odsetek. Niestety, by skorzystać z propozycji, trzeba będzie założyć konto osobiste w mBanku.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (04.06.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
943 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora