15.06.2015, 14:27

Ranking lokat rocznych: czerwiec 2015

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Ranking lokat rocznych: czerwiec 2015

Jeśli planujemy w czerwcu założenie lokaty rocznej, to do naszej dyspozycji pozostaje kilka całkiem przyzwoicie oprocentowanych propozycji. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Lokata to produkt stworzony z myślą o rozsądnym i bezpiecznym oszczędzaniu. Przebija ona konta oszczędnościowe, ponieważ zapewnia zwykle zdecydowanie lepsze oprocentowanie. Oczywiście to oprocentowanie idzie w parze z pewnymi obostrzeniami dotyczącymi zerwania lokaty. W większości przypadków wycofanie się z umowy przed terminem oznacza utratę należnych nam odsetek. Mimo tego korzyści płynące z wyższych odsetek sprawiają, że lokaty są wciąż atrakcyjniejsze niż rachunki oszczędnościowe.

Lokata roczna

Lokaty dostępne są w różnych wersjach. Mamy więc na rynku lokaty miesięczne, trzymiesięczne, półroczne, roczne, a nawet z dłuższym lub krótszym okresem umowy. Wybór produktu zależy od oczekiwań klienta. Lokata roczna wydaje się być rozsądnym rozwiązaniem, dlatego że taki okres pozwala na kumulację zysków – zazwyczaj relatywnie lepszą niż inne lokaty.

Oferta czerwcowa

Nadchodzące wakacje obfitują w nowe oferty lokat. Poniżej przedstawiamy najciekawsze propozycje depozytów zakładanych na okres 12 miesięcy przy kwocie wkładu w wysokości 10 tys. zł. Zestawienie obejmuje lokaty z kontem i bez konta.

Bank

Nazwa lokaty

Oprocentowanie

Ranking lokat: czerwiec 2015

SK Bank

Interlokata Standard/Lokata rentierska

2,9%

Idea Bank

Lokata Stabilna

2,8%

Toyota Bank

Depozyt Plus

2,75%

Plus Bank

Lokata Mobilna

2,7%

Getin Noble Bank lokata na Szczycie

2,65%

Ile zarobimy na lokacie?

Oczywiście każdego klienta interesuje przede wszystkim to, na jakie zyski może liczyć po roku z podpisanej umowy lokaty. W przypadku Lokaty Rentierskiej lub Interlokaty Standard SK Banku przy 10 tys. zł depozytu możemy liczyć na zysk rzędu 234,90 zł. Jeśli zdecydujemy się na lokatę w Idea Banku, to zysk po roku wyniesie 226,8 zł. W przypadku lokaty w Toyota Banku zysk po roku wyniesie 222,75 zł. Jeśli wybierzemy lokatę w Plus Banku, po roku zarobimy 218,70 zł. Na osoby, które wybrały ofertę Getin Noble Banku czeka po roku z kolei 214,65 zł odsetek.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (15.06.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
999 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Najnowsze