14.05.2015, 17:56

Oprocentowanie lokat w bankach: maj 2015

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Oprocentowanie lokat w bankach: maj 2015

Pomimo niskich stóp procentowych, lokaty bankowe nadal są popularnym sposobem Polaków na pomnażanie oszczędności. Sprawdźmy, jakie oprocentowanie proponują banki w maju 2015.

Oto najwyżej oprocentowane w maju lokaty bankowe:

SK Bank – 5,3%

Na Lokacie Standardowej w SK Banku dostaniemy aż 5,3% w skali roku i to bez konieczności zakupu dodatkowych produktów, jak konto osobiste. Niestety, ze względu na to, że można depozyt założyć tylko w oddziale banku, należy zarezerwować na to nieco więcej czasu niż przy ofertach online.

Minimalna kwota depozytu to 500 zł, ale za to nie ma ograniczenia co do maksymalnej wpłaty. Jest to jednak oferta dla klientów, którzy mogą pozwolić sobie na dłuższe zamrożenie środków (5 lat). Ewentualne zerwanie lokaty przed terminem oznacza utratę wszystkich odsetek.

Wpłacając 10 000 zł na 5 lat, zarobimy 2146,5 zł po opodatkowaniu.

Deutsche Bank Polska – 5%

Db Lok@ta powinna zainteresować inwestorów krótkoterminowych, ponieważ depozyt zakładamy tylko na 2 miesiące. Trzeba jednak dysponować większą gotówką niż w poprzednim przypadku, ponieważ minimalna wpłata wynosi 2 000 zł, a maksymalna – 10 000 zł. Możemy tutaj liczyć na oprocentowanie stałe w wysokości 5% w skali roku.

Niestety to oferta tylko dla nowych klientów, którzy w dodatku muszą założyć konto osobiste dbNET. W innym przypadku oprocentowanie spada do poziomu 2,5% w skali roku. Warto jednak pamiętać, że wycofanie depozytu przed ustalonym terminem powoduje utratę odsetek.

Wpłacając 10 000 zł, zarobimy po 2 miesiącach 67,50 zł po opodatkowaniu.

BIZ Bank – 4%

SMART Lokata "na powitanie" w BIZ Banku daje możliwość zarobienia 4% w skali roku. Depozyt można założyć online bez konieczności zakładania konta osobistego.

Niestety, podobnie jak w poprzednim przypadku, oferta dedykowana jest tylko nowym klientom BIZ Banku. Należy wpłacić co najmniej 1 000 zł na 2 miesiące lub miesiąc, a maksymalnie – 10 000 zł. Zerwanie lokaty przed terminem to również utrata odsetek.

Wpłacając 10 000 zł, zarobimy 54 zł po odliczeniu podatku.

BGŻOptima – 4%

Nieco inne rozwiązanie proponuje BGŻ Optima w ofercie Lokata Bezkarna. Wcześniejsze zerwanie depozytu nie powoduje utraty odsetek, a dodatkowo lokatę można założyć online, wpłacając minimalnie 1 000 zł na 3 miesiące (maksymalnie: 20 000 zł). Niestety, można założyć tylko jedną lokatę i to tylko wtedy, gdy jesteśmy nowymi klientami. Lokata nie wymaga założenia konta osobistego z BGŻOptima (których zresztą bank w swojej ofercie nie posiada), ale potrzebne jest założenie konta oszczędnościowego (całkowicie darmowego).

Jeśli wpłacimy 10 000 zł, zarobimy po 3 miesiącach 81 zł po odliczeniu podatku.

To jednak nie koniec ofert depozytowych, które gwarantują 4% w skali roku. Zysk taki dostępny jest także na lokatach:

  • Idea Banku,
  • mBanku,
  • Meritum Banku.

By dowiedzieć się więcej, skorzystaj z porównywarki lokat Comperia.pl.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (14.05.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
943 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora