22.05.2015, 19:46

Lokaty internetowe nie zawsze wyżej oprocentowane

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 2 głosów)

Lokaty internetowe nie zawsze wyżej oprocentowane

Mimo oczekiwań oprocentowania lokat bankowych nie wzrastają, dlatego też wciąż poszukujemy nowych możliwości deponowania środków, aby móc zarobić jak najwięcej. Czy coraz powszechniejsze na rynku depozytowym lokaty internetowe zawsze pozwolą zarobić więcej niż tradycyjne lokaty zakładane w oddziale? Sprawdźmy.

Banki obok lokat tradycyjnych oferują lokaty on-line. Niezaprzeczalną zaletą tych drugich jest oszczędność czasu. Nie musimy fatygować się do oddziału, stać w kolejkach do okienka. Ale czy oprócz czasu oszczędzimy też pieniądze? Zwykle tak, ale są i wyjątki.

Getin Bank - lokata na 3 miesiące

  • w oddziale

W ofercie Getin Banku znalazła się 3-miesięczna Lokata Twój Zysk, dostępna w oddziale lub telefonicznie, oprocentowana na 2,75 proc. w skali roku, a w przypadku skorzystania z oferty promocyjnej - nawet na 3 proc. Klient może ulokować na niej wyłącznie nowe środki. Chcąc uzyskać promocyjne oprocentowanie, należy aktywnie korzystać z konta osobistego w Getin Banku.

  • przez Internet

Bank posiada w swojej ofercie również 3-mieszaną Lokatę Party, zakładaną tylko drogą internetową. Produkt oprocentowany jest na 2,5 proc. w przypadku aktywnego korzystania z konta Getin Banku. Lokatę można założyć z oprocentowaniem wyższym o 0,2 p.p.

Jak widzimy, w tym przypadku lepiej oprocentowana, nawet w przypadku ofert promocyjnych jest propozycja, która założyć możemy stacjonarnie.

Raiffeisen Polbank

  • przez Internet

E-Lokata to produkt, który założymy w systemie bankowości internetowej R-Online oraz w serwisie bankowości mobilnej Mobilny Bank Raiffeisen Polbanku. Ulokować można od 3 000 zł na okres 3 lub 6 miesięcy. Oprocentowanie wynosi do 2,2 proc. w skali roku.

  • w oddziale

Raiffeisen Polbank posiada w swojej ofercie również R-Lokatę na nowe środki, z oprocentowaniem do 2,85 proc. w skali roku. Jak sama nazwa produktu wskazuje, w tym przypadku ulokować należy nowe środki, w kwocie od 3 000 zł, na okres 3 miesięcy.

Wniosek jest prosty warto założyć lokatę tradycyjną.

PKO BP

W przypadku PKO Banku Polskiego przyjrzyjmy się lokatom półrocznym.

  • przez Internet

Lokata 6-miesięczna internetowa odnawialna oprocentowana jest do 1,7 proc. w skali roku, w zależności od kwoty wpłaconych środków na lokatę odnawialną z 6-miesięcznym okresem umownym. Minimalna kwota, którą można ulokować, wynosi 1000 zł.

  • w oddziale

Osoby zakładające lokatę 6-miesięczną w oddziale, mogą liczyć już tylko na 1,5 proc. w skali roku.

Okazuje się, że w tym przypadku bardziej opłacalne jest założenie lokaty internetowej.

Choć standardowo bywa inaczej, to jednak nie zawsze bardziej opłacalne jest zakładanie lokaty on-line. Dlatego czasami warto pofatygować się do oddziału, aby zyskać kilka punktów procentowych, a co za tym idzie kilka złotych.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (22.05.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
252 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Najnowsze