20.05.2015, 15:34

Lokaty w SKOK-u Stefczyka - lepsze niż w bankach?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Lokaty w SKOK-u Stefczyka - lepsze niż w bankach?

Chociaż atmosfera wokół SKOK-ów nie jest ostatnio najlepsza, warto jednak analizować oferty kas i sprawdzać ich atrakcyjność. Tym razem postanowiliśmy sprawdzić lokaty w Kasie Stefczyka, by przekonać się, czy są lepsze, czy gorsze niż w bankach.

Co prawda, średnie oprocentowanie lokat na 3 miesiące w bankach wynosi obecnie zaledwie 1,7%, ale w ramach promocji można znaleźć często oferty na 4% w skali roku. W przypadku depozytów na 12 miesięcy najwyżej oprocentowane lokaty przyniosą zysk rzędu 3,3% w skali roku.

Zanim jednak przeanalizujemy lokaty w SKOK-u Stefczyka, należy przypomnieć, że skorzystanie z usług kasy wymaga zostania jej członkiem, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Te jednak obecnie są wręcz symboliczne:

  • wpisowe – 1 zł,
  • wkład członkowski – 1 zł,
  • co najmniej jeden udział – 1 zł,
  • składkę na Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej – 4 zł rocznie. Przy zapisie kasa pobiera jedynie pierwszą ratę – 1 zł.

Warto podkreślić, że zarówno wkład członkowski, jak i udziały są później zwracane osobom rezygnującym z członkostwa w Kasie Stefczyka.

Lokata odnawialna na 7 dni: 2,4%

Depozyt zakładany jest na tydzień, a po 7 dniach, jeśli pieniądze nie zostaną wypłacone, wraz z odsetkami pracują ponownie na lokacie, która ulega odnowieniu. Można założyć dowolną ilość depozytów, nie ma żadnego ograniczenia pod tym względem. SKOK Stefczyka proponuje tu oprocentowanie stałe w wysokości 2,4% w skali roku. Minimalnie należy wpłacić 300 zł, nie ma określonego limitu co do górnej granicy depozytu. Lokatę można założyć zarówno w placówkach kasy, jak i za pośrednictwem Internetu poprzez usługę e-skok.

Lokata 3 na 4: 3%

SKOK Stefczyka proponuje również czteromiesięczną lokatę nieodnawialną ze stałym oprocentowaniem 3% w skali roku. Tutaj również należy wpłacić co najmniej 300 zł i nie ma ograniczenia co do maksymalnej kwoty depozytu. Każdy członek SKOK-u może założyć dowolną ilość Lokat 3 na 4 w placówce kasy lub on-line. Dużą zaletą tej oferty jest możliwość wcześniejszego zerwania depozytu bez utraty wszystkich odsetek. Dostajemy wtedy 10% wypracowanych odsetek.

Lokata 3,2% na 9 miesięcy

Ta oferta jest przeznaczona dla klientów, którzy skłonni są nieco dłużej zamrozić środki na lokacie. SKOK Stefczyka proponuje depozyt na 9 miesięcy. Oprocentowanie jest stałe i wynosi 3,20% w skali roku. Tradycyjnie już SKOK wymaga wpłaty co najmniej 300 zł, ale nie ogranicza maksymalnej wysokości depozytu. Odsetki zostaną naliczone wraz z końcem trwania okresu lokaty, czyli po 9 miesiącach. Depozyty (dowolną ilość) można założyć w placówce kasy lub przez Internet.

Lokata Skokowa: do 3,65%

Lokata Skokowa to lokata z oprocentowaniem progresywnym, a zakładana jest na maksymalnie 12 miesięcy. Odsetki kapitalizowane są co miesiąc (np. przy 1 miesiącu – 2,15%, przy 12 miesiącach – 3,65%). Po zakończeniu każdego miesiąca można wypłacić pieniądze bez utraty odsetek. Po roku lokata odnawia się automatycznie, a do tego nie ma określonej ani minimalnej, ani maksymalnej kwoty depozytu.

Lokata Skokowa Plus: do 4%

Maksymalny czas trwania Lokaty Skokowej Plus to 24 miesiące, a odsetki naliczane są za każdy kwartał utrzymania środków na lokacie (oprocentowanie do 3 miesięcy – 1,90%, do 24 miesięcy – 4%). Można również wcześniej zerwać lokatę, a i tak otrzymamy 10% wypracowanych odsetek.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (20.05.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
943 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora