24.04.2015, 16:42

Przegląd lokat Idea Banku

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9     / 10 (oddano 1 głosów)

Przegląd lokat Idea Banku

Lokaty to ciągle bardzo popularny wśród Polaków sposób na pomnażanie pieniędzy, ponieważ nie wymagają one specjalistycznej wiedzy, a do tego depozyty są zabezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Oto przegląd lokat Idea Banku dokonany przez Comperia.pl.

Lokata Happy: 4%

Dla nowych klientów Idea Bank przygotował ofertę specjalną - Lokatę Happy z oprocentowaniem 4% w skali roku. Depozyt można założyć na 3 miesiące, wpłacając minimum 1 000 złotych. Co ważne, nie trzeba przy tym otwierać konta osobistego, ani nabywać żadnych dodatkowych produktów banku. Lokatę otworzymy zarówno w oddziale banku, jak i przez Internet, wypełniając wniosek, a w mailu zwrotnym otrzymujemy numer rachunku, na który należy wpłacić pieniądze.

Lokata Fair Play: 2,6%

W ramach Lokaty Fair Play Idea Bank proponuje bardzo elastyczny produkt – im dłużej oszczędzamy, tym wyższe oprocentowanie otrzymujemy (maksymalnie 2,6% w skali roku przy okresie 6 miesięcy). Wystarczy tu wpłacić już 1 000 złotych i można zarabiać (maksymalnie 1000 000 złotych). Dużą zaletą tej lokaty jest także możliwość zachowania odsetek w przypadku zerwania umowy po przynajmniej 4 miesiącach jej trwania ( z zastrzeżeniem, że oprocentowanie, jakie będzie przysługiwać klientowi, wyniesie 2,40% w skali roku) .

Lokata Beztroska: 2%

Kolejny elastyczny produkt z oferty Idea Banku do Lokata Beztroska. Tym razem możemy wycofać depozyt w każdej chwili, a i tak zachowamy odsetki. To oznacza, że w dowolnym momencie mamy dostęp do swoich pieniędzy. Lokatę można założyć na 3 miesiące, wpłacając co najmniej 1 000 złotych, a maksymalnie 1000 000 złotych. Jej oprocentowanie to 2% w skali roku.

Lokata Cloud: 3,2%

Tym razem, żeby móc skorzystać z lokaty, należy najpierw założyć Konto Idealne. Bank proponuje oprocentowanie 3,2% w skali roku, ale stawia warunek: 10% kwoty umieszczonej na lokacie musi być stale utrzymywane na Koncie Idealnym. W przypadku dużych kwot może to oznaczać zamrożenie znacznej sumy na ROR-ze. Za to otrzymamy darmowe Konto Idealne oraz uzyskamy dostęp do bezpłatnych wpłatomatów. Lokatę zakłada się na 4 miesiące.

Lokata Ping-Pong: 2,5%

Lokata Ping-Pong to depozyt krótkoterminowy, bo tylko 1-dniowy, czyli doskonała propozycja dla wszystkich klientów, którzy nie chcą zamrażać środków na długi czas. W tym wypadku oprocentowanie to 2,5% w skali roku, a minimalna wpłata to tylko 1 000 złotych, a maksymalna - 20 000 zł. Depozyt można założyć przez Internet, wymagane jest posiadanie lub założenie konta osobistego w Idea Banku.

Lokata na Chwilę: do 1,8%

Wbrew temu, co sugeruje nazwa, jest to dłuższa lokata, niż w poprzednim przypadku. Im dłużej utrzymujemy depozyt, tym wyższe oprocentowanie mamy do dyspozycji: 7 dni – 1,6%, 14 dni – 1,7%, 21 dni – 1,8%. Dzięki takiej możliwości, można dostosować lokatę do własnych potrzeb. Przedterminowe zerwanie lokaty wiąże się z całkowitą utratą zgromadzonych odsetek.

Lokata Stabilna: do 2,6%

Bardzo elastyczna propozycja, klient może sam wybrać długość utrzymywania depozytu. Najkrótszy okres to 1 miesiąc, a wtedy otrzymamy oprocentowanie 1,9% w skali roku. Maksymalny okres lokaty wynosi 24 miesiące i wtedy możemy już liczyć na oprocentowanie 2,6% (tak samo przy 12 miesiącach).

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (24.04.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
943 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora