09.04.2015, 16:00

Ranking lokat 1M: kwiecień 2015

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Ranking lokat 1M: kwiecień 2015

Lokaty to ciągle bardzo popularny w Polsce sposób na oszczędzanie. Ze względu na niskie stopy procentowe nie można liczyć na olbrzymią stopę zwrotu, ale za to kapitał przez nas zgromadzony jest przynajmniej bezpieczny. Comperia.pl przedstawia ranking lokat 1M na kwiecień 2015.

1. BIZ Bank: Smart Lokata „na powitanie”: 4%

Wśród krótkoterminowych lokat na 1 miesiąc najwyższe oprocentowanie znajdziemy w BIZ Banku. Możemy liczyć na 4% w skali roku, ale tylko, gdy jesteśmy nowymi klientami. Niestety, w przypadku odnowienia lokaty, dostaniemy o wiele niższe, standardowe oprocentowanie. Minimalnie musimy wpłacić na lokatę 1 tys. zł, a maksymalna kwota depozytu to 10 tys. zł.

Dużą zaletą tej oferty jest brak konieczności zakładania konta osobistego w BIZ Banku, a do tego depozyt założymy bez wychodzenia z domu, dzięki Internetowi. Warto jednak pamiętać, że przedterminowe zerwanie lokaty oznacza utratę wszystkich odsetek.

2. BOŚ Bank: EKOlokata bez Kantów: 3%

Na drugim miejscu z oprocentowaniem stałym 3% w skali roku uplasowała się oferta BOŚ Banku. Niestety, w przypadku EKOlokaty bez Kantów konieczne jest założenie Konta bez Kantów, za to zaletą jest niska wpłata minimalna w wysokości 1 tys. zł (maksymalnie 15 tys. zł) oraz możliwość założenia depozytu online, przez telefon lub w oddziale. Niestety, można założyć tylko jedną lokatę.

Gdy zerwiemy umowę przed czasem lub nie założymy wymaganego konta osobistego, otrzymamy o wiele niższe oprocentowanie, jak w przypadku rachunku oszczędnościowego a’vista.

3. Idea Bank: Lokata Stabilna: 2,5%

Podium naszego rankingu zamykają dwie oferty - m.in. Idea Banku. W przypadku Lokaty Stabilnej otrzymamy oprocentowanie 2,5% w skali roku. Mocną stroną tej propozycji jest brak konieczności założenia dodatkowego konta osobistego oraz możliwość otwarcia tylu lokat, ile tylko będziemy chcieli. Niska jest również wymagana kwota minimalna, bo tylko 1 tys. zł, za to maksymalnie możemy tu ulokować nawet 1 mln. zł.lokatę można założyć przez Internet, telefon lub w oddziale.

Należy jednak pamiętać, że w przypadku przedterminowego rozwiązania umowy stracimy wszystkie odsetki.

4. PKO BP: Lokata w IKO

Podobnie jak w poprzednim przypadku, tak i w PKO BP również możemy liczyć na oprocentowanie 2,5% w skali roku. Trzeba jednak podkreślić, że lokatę tę można założyć jedynie poprzez aplikację mobilną. Minimalna wpłata to 1 tys. zł, ale niestety pojawiają się większe ograniczenia co do maksymalnej wysokości depozytu niż w ramach oferty Idea Banku. Nie może on przekroczyć 10 tys. zł.

Minusem tej oferty jest również konieczność posiadania lub założenia konta osobistego w PKO BP, a przedterminowe zerwanie lokaty oznacza utratę wszystkich odsetek.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (09.04.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
943 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora