27.04.2015, 15:49

Ranking promocyjnych lokat na 3 miesiące

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Ranking promocyjnych lokat na 3 miesiące

Sytuacja na rynku lokat bankowych nadal nie jest najlepsza. Na promocyjnych lokatach na 3 miesiące wciąż można jeszcze zarobić 4%.

Wprawdzie Rada Polityki Pieniężnej drastycznie w przeciągu ostatnich dwóch lat obniżyła stopy procentowe, ale można jeszcze znaleźć zupełnie przyzwoite oprocentowanie depozytów bankowych i na tym zarobić.

Po co nam lokaty?

Lokaty bankowe zostały przygotowane przez banki dla tych klientów, którzy mają pewne nadwyżki finansowe i chcą na nich zarabiać, a nie chcą inwestować, ponieważ obciążone byłoby to zbyt dużym ryzykiem. Na inwestycjach można oczywiście nieźle zarobić, ale i wiele stracić. Właśnie dlatego wiele osób, nie chcąc ryzykować, woli złożyć swoje oszczędności na określony procent w bankach, z góry wiedząc, ile zyskają.

Gdy RPP stale obniża stopy procentowe

Gdy Rada Polityki Pieniężnej obniża stopy procentowe, niemal natychmiast banki obniżają oprocentowanie lokat bankowych. Ostatnio RPP, stale obniża stopy procentowe, nic więc dziwnego, że rynek lokat bankowych jest już o wiele mniej atrakcyjnym rynkiem niż kiedyś. Warto przypomnieć, że kiedyś lokaty bankowe, oprocentowane były nawet na kilkanaście procent, teraz te promocyjne gwarantują najwyżej 3-4% w skali roku.

1. BGŻOptima: 4%

Spośród wszystkich ofert lokat na 4% najkorzystniejsza jest ta w BGŻOptimie. Dlaczego? Posiada najwyższy limit wpłaty - aż 20 tys. zł. Minimalnie wpłacić można 1000 zł. Założyć lokatę można online. Obowiązuje założenie konta, ale oszczędnościowego (zupełnie darmowego), a nie - tak jak w większości innych, promocyjnych ofert - osobistego. Przedterminowe zerwanie lokaty nie grozi utratą wypracowanych odsetek.

2. Lokata Happy: 4%

Również na 4% rocznie oprocentowana jest Lokata Happy Idea Banku. I tym razem maksymalna kwota tej lokaty wynosi 10 tys. zł. Jest to oferta dostępna tylko online i tylko dla nowych klientów. Plusem jest to, że bank nie wymaga założenia u siebie konta osobistego.

3. Lokata dla nowych klientów w mBanku: 4%

Ostatnią lokatą 3-miesięczną na 4% rocznie jest Lokata dla nowych klientów mBanku. Maksymalna kwota tej lokaty i tym razem wynosi 10 tys. zł. Minimalna to 500 zł. Z oferty można skorzystać przez Internet i tylko, jeżeli założy się konto osobiste w tym banku. Stopa procentowa za przedterminową wypłatę środków pieniężnych wynosi 0,10%.

4. Lokata Mobilna w Raiffeisen Polbanku: 4%

Wśród najlepszych lokat zakładanych na 3 miesiące znalazła się Lokata Mobilna w Raiffeisen Polbanku. Oprocentowana jest na 4% w skali roku. Maksymalnie można zdeponować na niej 10 tys. zł. Jak sama nazwa wskazuje, można ją założyć za pomocą serwisu bankowości mobilnej. Niestety nie jest to lokata odnawialna. Minusy? Wymagane posiadanie lub założenie konta osobistego. No i - ściągnięcie aplikacji banku, a nie każdy jest fanem bankowości mobilnej.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (27.04.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
943 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora