29.05.2015, 11:32

Lokaty bez utraty odsetek: maj 2015

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Lokaty bez utraty odsetek: maj 2015

To nie jest dobry czas dla rynku lokat bankowych, coraz niższe oprocentowanie oraz fakt, że w razie zerwania umowy traci się odsetki, nie przysparza temu rynkowi klientów. A może jednak istnieją jeszcze lokaty z korzystnym oprocentowaniem i bez utraty odsetek?

Z pewnością rynek lokat bankowych nie jest już tak atrakcyjny, jak był kiedyś, kiedy oprocentowanie sięgało nawet 8 proc., a za zerwanie umowy nie groziła utrata odsetek. Po czasach, gdy od zysków z depozytów nie był potrącany podatek Belki, również pozostały tylko wspomnienia. Jakie możliwości zarobku daje więc oszczędzającym rynek lokat bankowych w obecnym kształcie?

Niemal wszędzie tracimy odsetki

Od czasu do czasu pojawiają się ciekawsze propozycje lokat bankowych z wyższym niż zwykle oprocentowaniem i na nieco korzystniejszych warunkach, ale najczęściej są to oferty lokat krótkoterminowych i dla nowych klientów. Poza tym najczęściej, można założyć tylko jedną taką lokatę, a wycofanie pieniędzy przed terminem zapadalności skutkuje utratą wypracowanych już odsetek. W zasadzie niemal przy wszystkich ofertach lokat bankowych - także tych standardowych - zerwanie umowy skutkuje utratą zgromadzonych na lokacie odsetek. 

Lokata Bezkarna w BGŻOptima

Oprocentowanie: 4%

W chwili obecnej, Lokata Bezkarna w banku BGŻOptima ma najlepszą opinię wśród klientów tego rynku. Przede wszystkim dlatego, że nawet po zerwaniu umowy nie traci się odsetek. Lokatę można założyć, mając w kieszeni 1 tys. zł, a maksymalna kwota wpłaty wynosi 20 tys. zł. Jest to lokata zakładana na 3 miesiące, a skorzystać z niej można tylko raz (oferta dla nowych klientów). Poza tym Lokatę Bezkarną zakłada się w momencie składania wniosku o otwarcie bezpłatnego konta oszczędnościowego BGŻOptima.

Lokata na Start w Getin Online

Oprocentowanie: 3,5%

Getin Online udostępnia klientom dwumiesięczną Lokatę na Start, która również jest tylko jednorazową ofertą dla nowych klientów. Wpłacić na lokatę można od 500 do 10 tys. zł. Oferta dostępna jest wyłącznie telefonicznie lub on-line.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (29.05.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
873 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora