30.03.2015, 17:08

Jak korzystnie i na krótko ulokować 30 tys. zł?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 7     / 10 (oddano 2 głosów)

Jak korzystnie i na krótko ulokować 30 tys. zł?

W Polsce lokaty terminowe są bardzo popularnym produktem oszczędnościowym. Z jednej strony korzystanie z nich nie jest bardzo skomplikowane, z drugiej – są bezpieczne, bo objęte ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Sprawdźmy, jak korzystnie i na krótko ulokować 30 tys. zł.

Dysponując wolnymi środkami, nie warto ich trzymać w domu, bo schowane w szufladzie w ogóle nie zarabiają. Gdy obawiamy się jednak ryzyka inwestycyjnego, można wybrać bezpieczny sposób oszczędzania na lokacie bankowej. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy wkrótce będziemy potrzebowali tych pieniędzy, można wybrać krótkoterminowy depozyt. Oto kilka najciekawszych propozycji.

Lokata z mocą

Jeśli wcześniej nie korzystaliśmy z usług Idea Banku, warto wybrać Lokatę Power, przeznaczoną dla nowych środków. Pieniądze możemy wpłacić na 3 miesiąc z oprocentowaniem stałym w wysokości 3,4% w skali roku. Bez problemu zainwestujemy tu nasze 30 tys. zł, ponieważ maksymalna kwota wpłaty to aż 1 mln zł, a minimalna 1 tys. zł.

Sprawdź też: Czy obligacje się opłacają? Jak wypadają na tle lokat?

Nie musimy zakładać konta osobistego, a depozyt można założyć online, przez telefon lub w oddziale. Niestety, zerwanie umowy przed czasem oznacza utratę wszystkich odsetek. Warto również dodać, że wspomniane wcześniej oprocentowanie 3,4% obowiązuje tylko przez 3 miesiące, a potem lokata odnawia się już ze standardowym, niższym oprocentowaniem.

Ile zyskasz: Lokując 30 tys. zł zarobimy 206,55 zł  po opodatkowaniu.

Tylko on-line

Mimo że za oknem wiosna, SK Bank proponuje klientom oprocentowaną na 3,3% w skali roku (oprocentowanie stałe) Lokatę sezonową Zimową. Okres depozytu to 3 miesiące. Z oferty możemy skorzystać tylko przez Internet. Zrywając wcześniej umowę, tracimy wszystkie odsetki. Niestety, bank wymaga posiadania lub założenia konta osobistego. Minimalna kwota lokaty wynosi 1 000 zł, maksymalnego limitu wpłaty nie ma.

Ile zyskasz: Lokując 30 tys. zł zarobimy 200,47 zł po opodatkowaniu.

Zarabiamy ekologicznie

Nieco mniej, bo 3,1% w skali roku otrzymamy, wpłacając nasze 30 tys. na EKOlokatę Premium w BOŚ Banku. Nie ma tu ograniczenia co do maksymalnej wysokości wpłaty, jest tylko określona minimalna kwota – 1 tys. zł. Pieniądze możemy ulokować na 3 miesiące z możliwością odnowienia (z oprocentowaniem 2,5%). Nie musimy zakładać konta, a depozyt otworzymy online lub w oddziale.

Zaletą oferty jest także to, że zerwanie umowy przed czasem nie powoduje utraty wszystkich odsetek, a jedynie obniżenie oprocentowania (choć spore). Wybierając lokatę w BOŚ Banku, wspieramy jednocześnie działania proekologiczne, ponieważ każdy miesiąc utrzymania lokaty to 2 zł przekazane przez bank z własnych środków na ochronę foki szarej. 

Ile zyskasz: Lokując 30 tys. zł zarobimy 188,32 zł po opodatkowaniu.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (30.03.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
943 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora