06.03.2015, 12:38

Ranking lokat bez konta: marzec 2015

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Ranking lokat bez konta: marzec 2015

Lokaty bankowe przynoszą pewny i bezpieczny zysk, dlatego Polacy lubią z nich korzystać. Warto jednak wybierać oferty, które nie wymagają spełnienia dodatkowych warunków, np. w postaci konieczności złożenia rachunku osobistego. Przedstawiamy zatem marcowy ranking najwyżej oprocentowanych lokat bez konta.

Często banki, oferując wyższe oprocentowanie lokaty, stawiają dodatkowe warunki do spełnienia. Lokaty bez konta z reguły są niżej oprocentowane niż te, które wiążą się z koniecznością założenia ROR-u, ale nierzadko w tym ostatnim przypadku dochodzą jeszcze koszty miesięcznej obsługi tego dodatkowego produktu. Tymczasem lokata bez konta zapewni zysk bez zbędnych zobowiązań. Sprawdźmy zatem, które trzy banki zaoferują w marcu klientom najwięcej.

1. SK Bank – Lokata Standardowa

Lokata ta jest proponowana na 5 lat, a jej oprocentowanie jest zmienne i wynosi 5,8% w skali roku. Zaletą jest niska kwota minimalna depozytu, bo wynosi tylko 500 złotych, za to bez górnej granicy. Niestety, żeby skorzystać z tej oferty, trzeba osobiście udać się do oddziału banku, a zerwanie umowy przed jej zakończeniem oznacza utratę wszystkich odsetek.

ILE ZAROBISZ: Wpłacając na lokatę 10 000 zł na 5 lat, po odliczeniu podatku zarobimy 2349 złotych.

Sprawdź też: Gdzie lokować pieniądze, żeby nie stracić?

Bank posiada też inne, wysoko oprocentowane warianty Lokaty Standardowej: na 4 lata (5,5%), na 3 lata (4,8%) i na 2 lata (4,5%).

2. IdeaBank - Lokata Happy

Idea Bank oferuje promocyjną Lokatę Happy bez zakładania konta na 3 miesiące z oprocentowaniem 4,5% w skali roku. Depozyt można założyć na kwotę od 1000 złotych do 10 000 złotych. Niestety, propozycja ta jest skierowana tylko do nowych klientów, którzy nie posiadali wcześniej żadnego produktu finansowego w Idea Banku.

Wcześniejsze zerwanie umowy powoduje całkowitą utratę odsetek. Lokata jest automatycznie odnawiana na taki sam okres, na warunkach przewidzianych dla Lokaty Standardowej, czyli o mniejszym oprocentowaniu. Z oferty można skorzystać zarówno w oddziale banku, jak i przez Internet oraz telefon. Należy jednak pamiętać, że każdy klient może założyć tylko jedną lokatę.

ILE ZAROBISZ: Wpłacając maksymalnie dopuszczalne 10 000 złotych na 3 miesiące, po opodatkowaniu zarobimy 91,12 złotych.

3. BIZ Bank - SMART Lokata "na powitanie"

Oferta BIZ Banku kierowana jest wyłącznie do nowych klientów. Depozyt składamy na 1 miesiąc, a jego oprocentowanie to 4,4% w skali roku. W tej propozycji minimalnie możemy zainwestować 1000 złotych, a maksymalnie 10 000 złotych.

Lokatę można założyć on–line, ale odnawiana jest na warunkach standardowej SMART Lokaty. Przedterminowe zerwanie umowy spowoduje całkowitą utratę wypracowanych odsetek. Niestety, klient może założyć tylko jedną lokatę promocyjną.

ILE ZAROBISZ: Wpłacając do banku 10 000 złotych na 1 miesiąc przy oprocentowaniu 4%, po odliczeniu podatku zarobimy 29,7 złotych.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (06.03.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
943 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora