12.03.2015, 10:36

TOP 5 lokat bankowych na 3 miesiące: marzec 2015

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

TOP 5 lokat bankowych na 3 miesiące: marzec 2015

Lokaty bankowe to popularny sposób oszczędzania, przede wszystkim dlatego, że jest bezpieczny. Lokaty krótkoterminowe pozwalają zarobić bez długotrwałego zamrażania środków. Oto TOP 5 najlepszych lokat 3-miesięcznych.

Wszystkie przedstawione poniżej lokaty mają trzymiesięczny okres umowy. W którym banku przy tym czasie trwania depozytu zarobimy najwięcej?

1. Idea bank – Lokata Happy

Lokata Happy oferuje nowym klientom oprocentowanie 4% w skali roku. Depozyt można założyć w minimalnej kwocie 1000 zł, a maksymalnie do 10 000 zł. Skorzystać z propozycji można w oddziale banku, a także przez Internet i telefon, nie jest wymagane posiadanie konta. Lokata jest automatycznie odnawiana na taki sam okres, ale z niższym oprocentowaniem, na warunkach przewidzianych dla Lokaty Standardowej. Wcześniejsze zerwanie umowy powoduje całkowitą utratę odsetek. Jeden klient może założyć tylko jedną lokatę.

Sprawdź też: Gdzie lokować pieniądze, żeby nie stracić?

2. mBank – 3-miesięczna Lokata Dla Nowych Klientów

Już sama nazwa produktu wskazuje, do kogo kierowana jest ta lokata. Jej oprocentowanie jest stałe i wynosi 4% w ujęciu rocznym. Niestety przy założeniu tej lokaty jest niezbędne założenie konta. Minimalna kwota depozytu to 500 zł, a maksymalna wpłata – 10 000 zł. Lokatę można założyć przez Internet. Po zakończeniu okresu umowy lokata zostanie automatycznie odnowiona na kolejny okres na warunkach standardowej lokaty terminowej. Stopa procentowa za przedterminową wypłatę środków pieniężnych wynosi 0,10%.

3. Raiffeisen Polbank – Lokata Mobilna

Na Lokacie Mobilnej Raiffeisen Polbanku klienci mogą liczyć na stałe oprocentowania w wysokości 4% w skali rocznej. Lokata jest zakładana poprzez serwis Mobilny Bank i wymaga posiadania konta w Raiffeisen Polbanku. Minimalna kwota depozytu to 1000 zł, a maksymalna – 10 000 zł. Jest to produkt nieodnawialny, a z jednego rachunku można założyć tylko jedną Lokatę Mobilną. Rozwiązanie umowy przed terminem oznacza utratę wszystkich odsetek.

4. BGŻ Optima – Lokata Bezkarna

Lokata Bezkarna jest dostępna tylko dla nowych klientów indywidualnych i oferuje oprocentowanie w wysokości 4% w skali roku. Depozyt można otworzyć minimalnie na 1000 zł, a maksymalnie na 20 000 zł. Każdy klient może założyć tylko jedną lokatę, a zrobić to może przez Internet. Dużą zaletą tej oferty jest możliwość wcześniejszego zerwania umowy bez utraty odsetek. W takim przypadku odsetki zostaną wypłacone klientowi w kwocie równej 100% kwoty odsetek naliczonych od dnia otwarcia rachunku lokaty do dnia poprzedzającego dzień zerwania lokaty włącznie.

5. BIZ Bank – Smart Lokata "na powitanie"

Smart Lokata "na powitanie" to oferta dostępna tylko dla nowych klientów. W ramach niej liczyć można na oprocentowanie w wysokości 4% w ujęciu rocznym. Minimalna kwota depozytu to 1000 zł, a maksymalna - 10 000 zł. Lokata może być założona przez Internet i - co ważne - nie wymaga posiadania konta w BIZ Banku. Każdy klient może założyć tylko jedną lokatę na promocyjnych warunkach. Depozyt jest odnawialny, ale w kolejnym okresie umowy obowiązywać będą stawki dla standardowej Smart Lokaty. Przedterminowe zerwanie umowy skutkuje całkowitą utratą wypracowanych odsetek.

Na koniec przypominamy, że depozyty bankowe są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny do kwoty stanowiącej równowartość w złotych 100 000 euro.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (12.03.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
943 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora