09.03.2015, 10:34

Oprocentowanie lokat w euro: marzec 2015

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 7.5     / 10 (oddano 2 głosów)

Oprocentowanie lokat w euro: marzec 2015

Obrót walutowy staje się w Polsce coraz bardziej popularny. Większość banków posiada w swoich ofertach konta czy lokaty walutowe. Sprawdźmy, ile wynosi oprocentowanie lokat w euro w marcu 2015 roku.

Lokata walutowa w rzeczywistości nie różni się wiele od depozytów złotowych W jej przypadku znaczące dla zysku może okazać się nie tylko oprocentowanie rachunku, ale i wybór waluty, w której chcemy zdeponować nasze oszczędności, a konkretnie - kształtowania jej kursu. Oto kilka przykładów oprocentowania lokat w euro.

Alior Bank i T-Mobile UB Lokata za zmiennym oprocentowaniem

Alior Bank oraz T-Mobile Usługi Bankowe proponują identyczną ofertę - lokatę w euro, zakładaną na 3 lata ze zmiennym oprocentowaniem 1,55% w skali roku. Minimalna kwota wpłaty wynosi 200 euro. Z oferty można skorzystać bez konieczności zakładania konta osobistego w podanych bankach. Skorzystać z oferty można nie tylko w oddziałach, ale także przez Internet lub telefon. Dodatkowo lokata ta jest odnawiana automatycznie. Pamiętajmy jednak, że jest to depozyt długoterminowy. Zerwanie umowy wcześniej powoduje utratę odsetek.

Sprawdź też: Czy zakładanie lokat przez Internet jest bezpieczne?

Przykład: Wpłacając 2 000 euro na 3 lata z oprocentowaniem 1,55%, odsetki po opodatkowaniu wyniosą 75,33 euro.

BIZ Bank - Lokata BIZ Spinająca w walutach wymienialnych

Lokatę BIZ Spinającą możemy założyć na 1 rok z oprocentowaniem 1,2% w skali roku. Minimalna kwota depozytu wynosi 1 000 euro, bez ograniczeń, jeśli chodzi o maksymalną wpłatę. Lokata w BIZ Bank jest odnawialna. Niestety, należy posiadać lub założyć ROR w BIZ Banku. By założyć lokatę, trzeba ponadto osobiście pofatygować się do oddziału. Przedterminowe zerwanie lokaty to utrata wypracowanych już odsetek.

Przykład: Lokując 2 000 euro na 1 rok przy oprocentowaniu 1,2%, otrzymamy odsetki w wysokości 19,44 euro (po opodatkowaniu).

T-Mobile UB - Lokata ze zmiennym oprocentowaniem

I znowu identyczna oferta - lokatę w euro zarówno w Alior Banku, jak i w T-Mobile UB możemy założyć również na 2 lata - tym razem z oprocentowaniem 1,2% w skali roku. Odsetki kapitalizowane są zgodnie z terminem zapadalności. Minimalna kwota lokaty to 200 euro, bez ograniczeń maksymalnej wpłaty. W tym wypadku do założenia lokaty wystarczy połączenie z Internetem lub telefon. Możemy tego dokonać także tradycyjnym kanałem sprzedaży - w oddziałach banków. Zerwanie lokaty przed upływem końcem umowy grozi utratą wszystkich odsetek. Depozyt jest odnawialny. Aby skorzystać z oferty, nie trzeba posiadać w tych bankach ROR-u.

Przykład: Zakładając lokatę 2 000 euro na okres 2 lat przy oprocentowaniu 1,2%, zarobimy 38,88 euro po odjęciu podatku.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (09.03.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
943 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora