09.02.2015, 09:21

Jak założyć rachunek brokerski w Alior Banku?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Jak założyć rachunek brokerski w Alior Banku?

Posiadanie rachunku brokerskiego umożliwia zawieranie transakcji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Sprawdź, jak założyć rachunek tego typu w Alior Banku.

Rachunek brokerski daje konsumentowi możliwość składania zlecenie na giełdzie. Dzięki temu inwestowanie pieniędzy umożliwiające osiąganie potencjalnie wysokich zysków stają się realną szansą na zarobek również dla nas.

Ile to kosztuje?

Alior Bank nie pobiera opłat za prowadzenie rachunku brokerskiego. Standardowa prowizja od zleceń internetowych na akcje wynosi natomiast 0,38%.

Zakładanie rachunku w Alior Banku

Klienci Alior Banku mogą założyć rachunek brokerski poprzez System Bankowości Internetowej - podpisując w nim Umowę o świadczenie usług wykonywania zleceń. Pozostałe osoby powinny:

  • uzupełnić internetowy wniosek o otwarcie rachunku brokerskiego, a później wykonać przelew na wskazany numer konta,
  • udać się do placówki Alior Banku, by podpisać umowę osobiście. Niezbędne będzie do tego posiadanie dowodu tożsamości i podanie nazwy naszego urzędu skarbowego.

Przenoszenie rachunku z innego banku

Rachunek w Alior Banku można założyć, przenosząc go z innego banku. Do tego celu niezbędne jest złożenie dyspozycji przeniesienia walorów z dotychczasowego konta i przelanie ich na konto w Alior Banku. Przeniesienie papierów wartościowych nic nas nie kosztuje, ponieważ pokrywane są ono przez Biuro Maklerskie w Alior Banku.

Nawet dla niepełnoletnich

Co ciekawe, rachunek brokerski w Alior Banku może być również założony przez osobę niepełnoletnią. Aby tak się jednak stało, niezbędna jest obecność i pozwolenie ze strony jej prawnego opiekuna. Osobę małoletnią obowiązują także ograniczenia w zakresie składania zleceń: może to robić tylko w oddziale banku i gdy obecny jest z nią prawny opiekun.

Rachunek wspólny

W Alior Banku możliwe jest założenie wspólnego  rachunku małżeńskiego. Dotyczy to jednak tylko osób będących we wspólnocie ustawowej małżeńskiej. Co istotne, małżonkowie składają zlecenia tak jak klienci indywidualni. Mogą to robić przez Contact Center pod numerem infolinii 19 503, przez Internet lub w Punkcie Obsługi Klienta.

Wpłaty na rachunek

Wpłat na rachunek brokerski dokonujemy w oddziałach Alior Banku lub przelewem bezgotówkowym. Jeśli robimy to w ramach Alior Banku, płatności są przetwarzane w czasie rzeczywistym. Przy płatnościach z innych banków należy posługiwać się tylko indywidualnym rachunkiem do wpłat.

Wypłaty z rachunku

Wypłata środków odbywa się w podobny sposób do wpłat. Można ją zrealizować bezgotówkowo i gotówkowo w oddziałach Alior Banku. Możliwe jest także wypłacenie środków przelew na konto w innym banku.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (09.02.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
898 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora