19.01.2015, 14:29

Jak kupić obligacje skarbowe przez Internet, telefon i w oddziale?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9.5     / 10 (oddano 2 głosów)

Jak kupić obligacje skarbowe przez Internet, telefon i w oddziale?

Obligacje skarbowe to sposób na bezpieczne pomnażanie majątku. Dla zainteresowanych ich zakupem, przybliżamy, w jaki sposób można je nabyć.

Polskie obligacje skarbowe są bezpiecznym sposobem na zarabianie na posiadanych oszczędnościach. Zakup tego typu produktów finansowych jest przy tym bardzo prosty, a można tego dokonać na trzy sposoby.

Przez Internet

Obecnie Ministerstwo Finansów daje możliwość zakupu obligacji Skarbu Państwa przez Internet. Metoda ta jest bardzo wygodna, biorąc pod uwagę fakt, że możemy nabyć obligacje, nie wychodząc w ogóle z domu.

Sprawdź też: Rentowność obligacji w 2015 roku

Aby to zrobić, wystarczy wejść na stronę zakup.obligacjeskarbowe.pl. Następny krok to rejestracja i zalogowanie się w serwisie. Po tym kroku przechodzimy do kupna obligacji. Wybieramy na tym etapie, ile i jakie obligacje chcemy nabyć. Pozostaje już tylko zapłacić za zakup przelewem.

Po wykonaniu powyższych czynności dostaniemy potwierdzenie na e-mail o statusie naszej dyspozycji. Możemy też odebrać potwierdzenie sprzedaży w Punkcie Sprzedaży Obligacji.

Telefonicznie

Zakupu obligacji można dokonać także przez telefon. W tym celu należy wybrać numer 801 310 210 albo 48 81 535 66 55. Podczas rozmowy z konsultantem podajemy liczbę i rodzaj obligacji, składając dyspozycję ich nabycia. Kolejny krok to przelanie środków za obligacje. Potwierdzenie zakupu odbieramy w Punkcie Sprzedaży Obligacji.

Placówka

Obligacje Skarbu Państwa możemy kupić także w Punkcie Sprzedaży Obligacji. Ta najbardziej tradycyjna metoda polega na osobistym udaniu się do placówki, okazaniu tam naszego dowodu tożsamości, a następnie określeniu, ile i jakich obligacji potrzebujemy. Później płacimy tylko za transakcję i odbieramy potwierdzenie zakupu.

Kupowanie obligacji Skarbu Państwa jest tak samo proste, jak zakładanie w bankach lokat. Nie należy do najtrudniejszych czynności, tym bardziej że możemy tego dokonać na trzy sposoby, odpowiadające potrzebom zarówno bardziej zabieganych i nowoczesnych kupców, jak i tych preferujących tradycyjny kontakt oko w oko ze sprzedawcą.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (19.01.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
898 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum