15.01.2015, 08:01

Które banki udostępniają lokaty dla nieletnich?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 6     / 10 (oddano 3 głosów)

Które banki udostępniają lokaty dla nieletnich?

Główną zaletą lokat bankowych jest wysoki poziom bezpieczeństwa zgromadzonego na nich kapitału. Jest to więc dobry produkt, aby najmłodsi mogli uczyć się oszczędzania i pomnażania swoich nadwyżek finansowych. Czy banki oferują jednak lokaty dla nieletnich?

Lokaty bankowe to produkty bezpieczne i pewne. Deponent ma gwarancję, że kapitał, który został wpłacony, wróci do niego - i to z odsetkami. Po założeniu lokaty w zasadzie wystarczy odczekać okres, na jaki zawarto umowę produktu, by wypłacić lub ponownie zainwestować środki.

PKO Pierwszy Kapitał

Liderem ofert skierowanych do najmłodszych pozostaje PKO Bank Polski. Po pierwsze, rodzice mają możliwość założenia długoterminowej (12-letniej) lokaty PKO Pierwszy Kapitał. Umowę mogą podpisać rodzice dzieci w wieku od 0 do 12 lat. Bank prowadzi ponadto Szkolne Kasy Oszczędności (SKO), w ramach których uczniowie mogą korzystać z bankowości osobistej na warunkach oferty PKO Konto Dziecka.

Mój Skarb w Banku Pekao

Klienci Banku Pekao mają możliwość uczyć swoje dziecko oszczędzania, zakładając dla niego rachunek oszczędnościowym Mój Skarb. Dziecko może wpłacać na konto niewielkie kwoty, a po kilku latach, gdy zbierze się większa suma, oszczędności pozwolą zrealizować jego marzenia. Warto zaznaczyć, że bank nie pobiera opłaty za prowadzenie rachunku.

Klient ma możliwość otwarcia konta od dnia narodzin dziecka do ukończenia przez nie 18 roku życia. Oprocentowanie rachunku wynosi 2 proc. w skali roku, niezależnie od zgromadzonej na koncie kwoty.

Otwarte Konto Oszczędnościowe dla Juniora

ING Bank Śląski oferuje Otwarte Konto Oszczędnościowe dla Juniora. Produkt pozwala na zabezpieczenie przyszłości dziecka w wieku do 18 lat. Środki na nim zgromadzone oprocentowane będą na poziomie 3 proc. w skali roku przez pierwsze 4 miesiące od otwarcia OKO. Po upływie czterech miesięcy obowiązywać będzie oprocentowanie standardowe. Opiekun może zasilać konto dziecka w każdym momencie. Warto dodać, że dziecko od 13 roku życia może samo zarządzać zgromadzonymi na rachunku pieniędzmi przez Internet i telefon.

Przyglądając się ofertom produktów oszczędnościowych poszczególnych banków, trudno znaleźć typową lokatę bankową. Banki posiadają w swoich ofertach produkty, w ramach których możliwe jest oszczędzanie na przyszłość dzieci. Często również dzieci po skończeniu 13 roku życia mogą tymi środkami dysponować, ze względu na to, że zdobywają ograniczoną zdolność do czynności prawnych.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (15.01.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
252 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Które banki udzielą kredytu z dopłatą MDM? 24.3.2015 19:22 przez:
aleca
Które banki są polskie? 17.3.2015 13:54 przez:
aleca

forum o kredytach

Forum o lokatach
Kondycja finansowa polskiego sektora bankowego 8.3.2016 15:51 przez:
Leon
Jaka lokata powyżej 200 tys.złotych 10.7.2015 14:09 przez:
max

forum o lokatach

Forum o ubezpieczeniach
Ubezpieczenie do karty kredytowej 31.8.2014 22:44 przez:
Redzajna

forum o ubezpieczeniach

Forum finansowe dla firm
Jaki kredyt na początek najlepszy? 11.8.2015 16:01 przez:
Dalian

forum finansowe dla firm