29.12.2014, 14:01

Oprocentowanie lokat bez konta: grudzień 2014

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9     / 10 (oddano 1 głosów)

Oprocentowanie lokat bez konta: grudzień 2014

Grudzień nie musi być miesiącem, w którym tylko wydajemy pieniądze - głównie na prezenty i święta, ale również może być okazją do oszczędzania. Comperia.pl sprawdziła oprocentowanie lokat bez konta w grudniu 2014 roku.

Wydaje się, że w grudniowym szaleństwie zakupowym mało kto myśli o oszczędzaniu, ale jednak nie jest to zły czas, żeby ulokować bezpiecznie pieniądze, tym bardziej że wiele banków, chcąc poprawić swoje roczne wyniki, oferuje promocyjne warunki depozytów. Sprawdziliśmy dla naszych czytelników najlepsze oprocentowania lokat, w ramach których banki nie wymagają dodatkowo zakładania rachunków osobistych.

Lokata Standardowa w SK Banku

Okazuje się, że najwyższe oprocentowanie znajdziemy w SK Banku, zakładając Lokatę Standardową na 5 lub 4 lata. W pierwszym przypadku będzie to 5,8% w skali roku, a w drugim – 5,5%. W obydwu wariantach minimalna kwota lokaty to 500 zł, natomiast nie ma ograniczeń co do maksymalnej sumy, jaką można wpłacić. Oprocentowanie jest w obu przypadkach zmienne. Niestety, stracimy wszystkie odsetki, gdy zerwiemy lokatę przed terminem. Niedogodnością może być również to, że lokatę można założyć tylko w placówce banku.

Warto wspomnieć, że ten sam bank proponuje również Lokatę Standardową na 3 lata, ale już z oprocentowaniem 4,8% w skali roku. Pozostałe warunki są takie same, jak opisane powyżej. Istnieje też możliwość skorzystania z Lokaty rentierskiej na 3 lata z oprocentowaniem 5,1%, jednak minimalna jej kwota musi wynosić 8 000 zł.

Lokata Bonjour w Lions Banku

5% w skali roku otrzymamy w Lions Banku oraz w Idea Banku na Lokacie Bonjour. Niestety, jeden klient może założyć tylko jedną lokatę, a przedterminowa rezygnacja z produktu oznacza utratę odsetek. Największym problemem w tym wypadku może być minimalna kwota, jaką musimy wpłacić. Jest dość wysoka i wynosi aż 200 tys. zł. Oprocentowanie lokaty jest za to stałe.

Lokata Happy w Idea Banku

Zdecydowanie mniej trzeba będzie zainwestować w przypadku Lokaty Happy w Idea Banku, bo co najmniej 1 tys. zł, a maksymalnie – 10 tys. zł. Niestety, jest też ograniczenie. Z tej lokaty mogą skorzystać tylko nowi klienci, którzy nie posiadają jeszcze żadnego produktu finansowego w tym banku. Po 3 miesiącach lokata może zostać odnowiona, ale już na standardowych warunkach, czyli z niższym oprocentowaniem. Z produktu możemy skorzystać całkowicie online, bez konieczności wizyty w oddziale banku. Stracimy jednak odsetki, gdy wypłacimy pieniądze przed terminem zakończenia umowy.

Warto przypomnieć, że pieniądze na lokatach bankowych są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, dlatego nie trzeba obawiać się o ich bezpieczeństwo. Problem może się pojawić, gdy zgromadziliśmy w jednym banku więcej niż 100 tys. euro, ponieważ tylko do tej sumy działają gwarancje BFG.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (29.12.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
943 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora