19.12.2014, 08:39

Najwyżej oprocentowane lokaty: grudzień 2014

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9     / 10 (oddano 1 głosów)

Najwyżej oprocentowane lokaty: grudzień 2014

Lokaty bankowe to terminowe depozyty, pozwalające zarabiać na oprocentowaniu. Klient lokuje na określony czas oszczędności w banku, a potem odbiera swoje pieniądze powiększone o należne odsetki. Gdzie w grudniu znajdziemy najwyżej oprocentowane lokaty?

Lokaty bankowe to świetna propozycja dla osób posiadających zapasy gotówki i chcących ją bezpiecznie pomnożyć. Lokata nie wiąże się z ryzykiem, jak np. inwestowanie w fundusze lub gra na giełdzie. Pieniądze możemy ulokować w zależności od potrzeb - na tydzień, 3 miesiące lub na 1 rok, dwa lata etc. W sytuacji, gdy będziemy chcieli przedwcześnie zerwać lokatę, często musimy liczyć się ze stratą odsetek.

Rodzaje lokat

W ofertach bankowych możemy znaleźć kilka rodzajów lokat. Najpopularniejszą z nich jest standardowa lokata terminowa. Taki depozyt ma z góry ustalony termin trwania oraz wysokość odsetek należnych.

Banki także oferują lokaty rentierskie, inwestycyjne, progresywne, strukturyzowane oraz polisolokaty. Główną cechą wszystkich tych depozytów jest zarabianie na zdeponowanych przez klienta pieniądzach. Różnią się one między sobą poziomem stopy zwrotu, czasem trwania, a także sankcjami związanymi z zerwaniem umowy.

Najlepsze lokaty w grudniu 2014

Zastanawiając się nad wyborem lokaty, powinniśmy przeanalizować ich oprocentowanie oraz okres trwania. Warto także dowiedzieć się, czy lokata jest odnawialna, tzn. czy po zakończeniu terminu automatycznie zostanie założona nowa na tych samych lub zaktualizowanych warunkach.

Najwyżej oprocentowaną ofertę depozytu w grudniu znajdziemy w SK Banku. W tej instytucji finansowej lokata standardowa założona na 5 lat pozwoli klientowi uzyskać 5,8% w skali roku, a do tego umowa jest odnawialna. W SK Banku możemy także ulokować pieniądze na 3 lata ze zmiennym oprocentowaniem 5,5% w skali roku na Interlokacie Standard, która także jest odnawialna. Lokata Rentierska w SK Banku założona także na 3 lata pozwoli uzyskać 5,1 % zysku w skali roku i także automatycznie się odnowi po zakończeniu.

Idea Bank oferuje swoim klientom lokatę Happy, którą można założyć na 3 miesiące z 5% zyskiem w skali roku, ale tylko do kwoty 10 000 złotych z możliwością odnowienia. Takie same warunki oferuje Meritum Bank na Lokacie Start: kwota do 10 000 złotych, 5% zysku w skali roku, umowa na 2 miesiące, ale nie ma szansy na odnowienie. Lions Bank proponuje Lokatę Bonjour, która jest zakładana na jeden miesiąc z 5% zyskiem dla kwot od 200 000 złotych do 300 000 złotych z możliwością odnowienia.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (19.12.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
898 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o lokatach
EKOprofit BOŚ Bank - czy warto otworzyć tam konto? 11.3.2016 15:47 przez:
Kadża

forum o lokatach